Jump to content

Forester - SZYBKIE PYTANIE

Recommended Posts

Moje byłe rozwiązanie a już Panzerowe, było z Nami na wyprawie po Bałkanach i sprawdzało się idealnie, nie hałasuje tak jak bagażniki i boxy, bo jest z tyłu i nisko. W kole była wodoszczelna torba w której spokojnie się zmieściła saperka, linka holownicza, kable rozruchowe, zapasowe filtry powietrza, naboje gazowe do kuchenki i coś tam jeszcze.
Obok koła 15 litrowy zbiornik z wodą, który podczas postoju zaczepiony na pasie którym był przypinany wisiał z boku auta i spokojnie można było rączki umyć.
Planując samotną wyprawę na pustynię Maroka, (która de facto w ostatniej chwili się rozsypała ze względu na zarazę), stwierdziłem że muszę mieć więcej gratów typu trapy, łopata i więcej gratów w razie awarii, więc potrzebowałem bagażnik, który przykręcony jest na te same nito nakrętki, które zostały po pierwszym mocowaniu koła.fd47a00d2623ab6bd431a0869f2077db.jpg

Taptane Tapatalkiem

• Like 2
  • Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Teraz mogę pokazać efekt końcowy obszycia kierownicy i odnowienia przycisków i ramek. Udało się uniknąć malowania przycisków. Spolerowałem resztki srebrnego lakieru i przyciski są teraz czarne i myś

hehe lew trawy nie żre

@aplam13@Edmund@ozarek@ewemarkam@Vercy@Kiwi 4ester   Zerknijcie sobie tutaj: klik   Ten cienki czarny przewód podpięty trytytką do wiązki to najprawdopodobniej antena. Jest umiejscowiona pod scho

Posted Images

Teraz, koziolek napisał:

Kupiłem na Allegro, firma ze Swarzędza.

Dasz linka na priv? Jak to jest przymontowane? Wierciłeś coś?

Mam belki ze stalowego profila przykręcone na nito nakrętki do relingów, do nich jest przymocowany bagażnik.
Trzeba wpisać Bagażnik Dacia Dokker i wyskoczy
Bagażniki są robione przez jakąś firmę w Turcji, jakość ok, niestety po zimie w kilku miejscach na spawach wyłazi ruda.

Taptane Tapatalkiem

• Like 1
7 godzin temu, koziolek napisał:

Moje byłe rozwiązanie a już Panzerowe, było z Nami na wyprawie po Bałkanach i sprawdzało się idealnie, nie hałasuje tak jak bagażniki i boxy, bo jest z tyłu i nisko. W kole była wodoszczelna torba w której spokojnie się zmieściła saperka, linka holownicza, kable rozruchowe, zapasowe filtry powietrza, naboje gazowe do kuchenki i coś tam jeszcze.
Obok koła 15 litrowy zbiornik z wodą, który podczas postoju zaczepiony na pasie którym był przypinany wisiał z boku auta i spokojnie można było rączki umyćemoji41.png.
Planując samotną wyprawę na pustynię Maroka, (która de facto w ostatniej chwili się rozsypała ze względu na zarazę), stwierdziłem że muszę mieć więcej gratów typu trapy, łopata i więcej gratów w razie awarii, więc potrzebowałem bagażnik, który przykręcony jest na te same nito nakrętki, które zostały po pierwszym mocowaniu koła.fd47a00d2623ab6bd431a0869f2077db.jpg

Taptane Tapatalkiem

Zrobiłem trochę większą trasę tam (Nouakchott - Kair)

Chcesz więcej miejsca.

Edited by Vercy
5 godzin temu, koziolek napisał:

Mam belki ze stalowego profila przykręcone na nito nakrętki do relingów, do nich jest przymocowany bagażnik.
Trzeba wpisać Bagażnik Dacia Dokker i wyskoczy emoji41.png

Znalazłem :) Masz jakieś fotki belek i nito nakrętkami. Jestem ciekaw jak to dokładnie łączy się z relingami. Długo szukałem jakiegoś rozwiązania a u Ciebie wygląda super :)

• Like 1

Znalazłem Masz jakieś fotki belek i nito nakrętkami. Jestem ciekaw jak to dokładnie łączy się z relingami. Długo szukałem jakiegoś rozwiązania a u Ciebie wygląda super
Wiercisz w relingu otwory, zaciskasz nito nakrętki a później hulaj dusza, dorabiasz co chcesz8dc5f22836b0df145d64eb460dc747d5.jpg132fd2f8a0106e42669023363a8ccfd1.jpg

Taptane Tapatalkiem

• Like 1
3 minuty temu, koziolek napisał:

Wiercisz w relingu otwory, zaciskasz nito nakrętki a później hulaj dusza, dorabiasz co chceszemoji41.png

O super :) Takie wysokie masz relingi? To kosz musi być bardzo wysoko.

Ja myślałem kosz zakładać "na lewo" do belek - czyli nie kosz dawać na belki, ale belki wsadzać do kosza żeby był jak najniżej.

• Like 1

O super Takie wysokie masz relingi? To kosz musi być bardzo wysoko.
Ja myślałem kosz zakładać "na lewo" do belek - czyli nie kosz dawać na belki, ale belki wsadzać do kosza żeby był jak najniżej.
To nie są moje belki, po prostu nie mam fotki.
Moje belki są na płasko, i do nich przykręcony kosz, niżej sie nie da.
Potrzeba trochę miejsca żeby jakieś pasy i inne kabelki i gumki poprzeciągać.
Pamiętaj że dach nie jest płaski, jak położysz coś na relingach w poprzek auta to zobaczysz o czym mówię.
Jutro może zrobię jakieś fotki.

Taptane Tapatalkiem

1 minutę temu, koziolek napisał:

To nie są moje belki, po prostu nie mam fotki.
Moje belki są na płasko, i do nich przykręcony kosz, niżej sie nie da.
Potrzeba trochę miejsca żeby jakieś pasy i inne kabelki i gumki poprzeciągać.
Pamiętaj że dach nie jest płaski, jak położysz coś na relingach w poprzek auta to zobaczysz o czym mówię.
Jutro może zrobię jakieś fotki.

O nigdy nie sprawdzałem. Mam świadomość że jest wypukły ale w sumie nie mam pojęcia jak bardzo.

Fotki bardzo się przydadzą :) Dzięki :)

Tu widać krzywiznę dachu, bliżej szyberdachu jest jeszcze mniej miejsca.

Mała uwaga, relingi nie są równoległe, trzeba dokładnie mierzyć.e5bcb51cc5687f3ea4b17b15d84ee2f7.jpg&key=4f199e2684340188daedaef47903365e86bc7f2a496065be821e2b8a62b938eb

Taptane Tapatalkiem

0077b81a23c14a8031971caf3bdd915a.jpg

Tu widać krzywiznę dachu, bliżej szyberdachu jest jeszcze mniej miejsca.
Mała uwaga, relingi nie są równoległe, trzeba dokładnie mierzyć.e5bcb51cc5687f3ea4b17b15d84ee2f7.jpg&key=4f199e2684340188daedaef47903365e86bc7f2a496065be821e2b8a62b938eb

Taptane Tapatalkiem

0077b81a23c14a8031971caf3bdd915a.jpg&key=f742cc5e197cea9c151732d633a84162fd240a33ad49eea8fa7b2c9803645d1c
Reling jest aluminiowy? Jest pełny czy to profil? Jakich nitonakrętek użyłeś? Bo wiem że producent ma znaczenie. Miałeś przyrząd do montażu ich czy zwyczajna śruba i nakrętka aby je zamontować?

Reling jest alu, pusty w środku i dosyć gruby.
Nito nakrętki M8 z kołnierzem stalowe, dwie zaciskałem ręcznie, cztery odpowiednim zaciskaczem i wyszło lepiej.

Taptane Tapatalkiem

• Like 1

O nigdy nie sprawdzałem. Mam świadomość że jest wypukły ale w sumie nie mam pojęcia jak bardzo.
Fotki bardzo się przydadzą Dzięki
Tu mam zdjęcie belek, tylko z innym bagażnikiem.29b093ee623a104f2e02d10c9b453e16.jpg

Taptane Tapatalkiem

15 minut temu, koziolek napisał:

Tu mam zdjęcie belek, tylko z innym bagażnikiem.

Dzięki, fajnie siedzi :) Nareszcie jest jakiś pomysł sprawdzony :)

Witam , to moja wiśnia sf. Może pytanie nietypowe ale chciałbym się poradzić albo poprostu ktoś będzie miał jakaś wizje. Co mógłbym wizualnie zmienić w nim żeby trochę więcej nabrał charakteru ale nie było to przesadzone , a tym bardziej kiczowate. Liczę na obeznanie w temacie forumowiczów ;) jakość zdjęć niestety nie jest idealna 

9EC6D59D-4699-47D8-A1E7-B17F2A7F5A7F.jpeg

8838ECDF-DC00-406D-A8CD-31257AD113B1.jpeg

715351FF-CEF8-446E-BD4A-A5210A440D71.jpeg

076DF79B-E932-4CAF-927E-05FD2CA2F6CD.jpeg

Dokładnie, moim zdaniem nic mu nie brakuje ale jak koniecznie chcesz w nim coś zmieniać to musisz opowiedzieć się za którąś ze stron. Jak lift to i bagażnik dachowy z ledami i atki. Jak gleba to jakieś jdm'owe dokładki.

No i nie można zapomnieć o przemalowaniu felg - królują kolory albo złoty albo czarny :biglol:

Edited by mattipk
Poprawa pisowni
  • Like 3

Felgi kompletnie nie pasują do tego auta, te są zbyt masywne. Zacznij od tego bo dobrze dobrana felga "robi" auto

• Thanks 1

Masywne albo i nie. Jak pójdzie w stronę gleby, to rzeczywiście. Do liftu i ATeków mogą być jak najbardziej ok.

1 godzinę temu, 10lolek10 napisał:

Witam , to moja wiśnia sf. Może pytanie nietypowe ale chciałbym się poradzić albo poprostu ktoś będzie miał jakaś wizje. Co mógłbym wizualnie zmienić w nim żeby trochę więcej nabrał charakteru ale nie było to przesadzone , a tym bardziej kiczowate. Liczę na obeznanie w temacie forumowiczów ;) jakość zdjęć niestety nie jest idealna 

9EC6D59D-4699-47D8-A1E7-B17F2A7F5A7F.jpeg

8838ECDF-DC00-406D-A8CD-31257AD113B1.jpeg

715351FF-CEF8-446E-BD4A-A5210A440D71.jpeg

076DF79B-E932-4CAF-927E-05FD2CA2F6CD.jpeg

Zrób tak żeby tobie się podobało, moim zdaniem nic mu nie brakuje. Ja bym zmienił felgi i ich kolor (złoty albo grafit, na czarno nie maluj bo zaś ze 2 strony wątku będzie:biglol:), jakoś pięcioramienna "gwiazda" do mnie nigdy nie przemawiała. 

Edited by yaroz
  • Upvote 2
22 minuty temu, skwaro napisał:

Felgi kompletnie nie pasują do tego auta, te są zbyt masywne. Zacznij od tego bo dobrze dobrana felga "robi" auto

Powiem Ci, że też miałem o tym wspomnieć, te coś może mylnie ale z jakiegoś VAG'a mi zalatują, jedno powiem, rób tak żeby Tobie się podobało bo to najważniejsze, a ciekawie na takich kształtach moim zdaniem wygląda, kolor do ustalenia mówię o kształtach nie konkretnych modelach:

19bv8vm6aq1yejpg.jpg

19bvaqv5cgqa1jpg.jpg

• Thanks 1