Jump to content
Haze

Forester - SZYBKIE PYTANIE

Recommended Posts

2 godziny temu, Michał Zygmunt napisał:

W jakim?

Pomyliłem się z tym wątkiem

W dniu 19.11.2019 o 19:42, Mike-m napisał:

@yaroz zapraszam do mojego wątku w Nasze Subaru, ale żeby i tu zostało: W sprawie chlapaczy rozmawiałem z autorem tego produktu i mam zgodę na przekazanie kontaktu: 668444222 Krzysztof (dawniej na forum GGTECH). Zachęcam do zakupu. Jakby ktoś miał jakieś pytania w sprawie montażu etc. chętnie odpowiem na wszystkie pytania, ew pomogę przy montażu  :)

Pytanko o taśmy termoizolacyjne na kolektory w cywilnym aucie (środek lokomocji, a nie zabawka do upalania). Czy ma to wymierny efekt w obniżeniu temperatury silnika? W zamyśle ma być chłodniej ze względu na wyższa temp. spalania LPG i co za tym idzie znikający luz na zaworach i inne przykre efekty przegrzewania się boxera.

wiem, ze tematow było mnóstwo...

poleci ktoś dobre świece (wiem, że muszą byc irydowe) + kable do forestera 2,5 xt 211 km?

dobre - nie znaczy najdroższe :lol: lecz sprawdzone godne polecenia

9 minut temu, Artur Wróbel napisał:

wiem, ze tematow było mnóstwo...

poleci ktoś dobre świece (wiem, że muszą byc irydowe) + kable do forestera 2,5 xt 211 km?

dobre - nie znaczy najdroższe :lol: lecz sprawdzone godne polecenia

NGK ILFR6B

• Like 1
  • Upvote 2

Panowie gdzie w forku jest pompa paliwa pod tym ustrojstwe ?

84118585_543551156257648_5873912787155025920_n.thumb.jpg.5712ba4a74f43bb6343f76d90e7bae86.jpg

84124825_127048581897051_2853169881656852480_n.jpg

Obawiam się, że zacząłeś nie od tej strony, pompa jest dostępna od bagażnika.

Połóż oparcie kanapy i zdejmij styropian zaraz za nim, pod spodem będzie pokrywa pompy

Po stronie pasażera

Taptane Tapatalkiem

Cześć mam pytanie czy sprężyny z imprezy Gd będą pasować do amortyzatorów z Forestera Sg? Wiem że nie jest to zbyt dobre dla amortyzatorów jednak pytam tylko czy będą pasować bez problemu

Edited by Robster

Czy ktoś montował urządzenie monitorujące GPS/GSM w Foresterze SG MY2006?

Jeśli tak to czy wymaga to wizyty u elektryka czy można samemu do OBD?

Jakieś konkretne firmy lub rozwiązania  polecacie?

Jak z opłatami za serwer?

Musi być koniecznie z podglądem Live na telefonie.

17 godzin temu, Robert_zxcq napisał:

Czy ktoś montował urządzenie monitorujące GPS/GSM w Foresterze SG MY2006?

Jeśli tak to czy wymaga to wizyty u elektryka czy można samemu do OBD?

Jakieś konkretne firmy lub rozwiązania  polecacie?

Jak z opłatami za serwer?

Musi być koniecznie z podglądem Live na telefonie.

Zrobienie czegoś takiego samodzielnie jest dość banalne.

Natomiast jeśli chcesz sztukę z wzmacniaczem i podłączeniem do instalacji auta i masz szynę CAN to zaczyna się zabawa. Są gotowe zestawy ale drogie. Elektryk wyjdzie taniej.

8 godzin temu, Vercy napisał:

Zrobienie czegoś takiego samodzielnie jest dość banalne.

Natomiast jeśli chcesz sztukę z wzmacniaczem i podłączeniem do instalacji auta i masz szynę CAN to zaczyna się zabawa. Są gotowe zestawy ale drogie. Elektryk wyjdzie taniej.

Chyba nie chciałbym samoróbki, myślę raczej o zakupie gotowego rozwiązania i ewentualnie o samodzielnym montażu.
Czyli powiedzmy kupuje lokalizator GPS/GSM, wpinam go pod OBD żeby widział obroty, stan paliwa itd. Lokalizator GPS lokalizuje pozycje i przesyła dane przez GSM (karta SIM w urządzeniu) do serwera.
Łącze się przez apkę na telefonie i widzę na mapie gdzie jest samochód, jak szybko jedzie, ile obr/min, itd.
Do tego historia i statystyki.

Czyli standardowe w sumie rozwiązanie jakie używa się do kontroli floty samochodów. Z tym że jak potrzebuje do jednego samochodu :).

Jest wiele tych rozwiązań ale chciałem zapytać czy ktoś ma może coś sprawdzonego. Bo wiadomo, potem diabeł tkwi w szczegółach, albo coś ścina, albo crash'uje apke na tel. itp.

Czy mam szynę CAN? Nawet nie wiem, więc chyba jeśli samodzielny montaż to tylko wpięcie do OBD i zrobienie zasilania. W nic więcej wolałbym się nie bawić :)

Jak się zdjęcie umieszcza w poście? :unsure:

Muszę gdzieś powiesić je na serwerze i dać linka?
Czy da się uploadować bezpośrednio na forum?

7 minut temu, Robert_zxcq napisał:

Jak się zdjęcie umieszcza w poście? :unsure:

Muszę gdzieś powiesić je na serwerze i dać linka?
Czy da się uploadować bezpośrednio na forum?

Tak mozna, przy agrafce pod polem edycji, masz kliknij aby wybrać pliki;) 

6 minut temu, aplam13 napisał:

Tak mozna, przy agrafce pod polem edycji, masz kliknij aby wybrać pliki;) 

O rety!! Takie to duże że nie zauważyłem  :facepalm: Sorki!

• Haha 1

Nareszcie obszyłem kierownicę :D Muszę powiedzieć że nie spodziewałem się że tak dobrze to wyjdzie, oczywiście porównuje do stanu z przed obszycia.

Trochę słabo wyglądają te plastikowe elementy wokół przycisków na kierownicy bo miejscami są powycierane.
Czy warto je okleić folią termiczną? Czy folia nie odpadnie szybko albo czy nie będzie się zadzierać?

A może lepiej pomalować?

Kierownica Forester.jpg

3 minuty temu, Robert_zxcq napisał:

Nareszcie obszyłem kierownicę :D Muszę powiedzieć że nie spodziewałem się że tak dobrze to wyjdzie, oczywiście porównuje do stanu z przed obszycia.

Trochę słabo wyglądają te plastikowe elementy wokół przycisków na kierownicy bo miejscami są powycierane.
Czy warto je okleić folią termiczną? Czy folia nie odpadnie szybko albo czy nie będzie się zadzierać?

A może lepiej pomalować?

Kierownica Forester.jpg

Wyszło świetnie, co do przycisków wole polakierować, troche zabawy z wycinaniem + - itp ale warto bo efekt jest świetny:thumbup: u mnie jeszcze w dobrym stanie ale też sie zastanawiam nad nimi w przyszłości, jedynie co robiłem ostatnimi czasy to kokpit i przycisk awaryjnych właśnie tak robiłem:P

1 minutę temu, aplam13 napisał:

... troche zabawy z wycinaniem + - itp ...

faktycznie lakierowanie będzie bardziej "profi", ale co tam trzeba wycinać? Nie da się bezboleśnie zdemontować tych oprawek?

1 godzinę temu, Robert_zxcq napisał:

Chyba nie chciałbym samoróbki, myślę raczej o zakupie gotowego rozwiązania i ewentualnie o samodzielnym montażu.
Czyli powiedzmy kupuje lokalizator GPS/GSM, wpinam go pod OBD żeby widział obroty, stan paliwa itd. Lokalizator GPS lokalizuje pozycje i przesyła dane przez GSM (karta SIM w urządzeniu) do serwera.
Łącze się przez apkę na telefonie i widzę na mapie gdzie jest samochód, jak szybko jedzie, ile obr/min, itd.
Do tego historia i statystyki.

Czyli standardowe w sumie rozwiązanie jakie używa się do kontroli floty samochodów. Z tym że jak potrzebuje do jednego samochodu :).

Jest wiele tych rozwiązań ale chciałem zapytać czy ktoś ma może coś sprawdzonego. Bo wiadomo, potem diabeł tkwi w szczegółach, albo coś ścina, albo crash'uje apke na tel. itp.

Czy mam szynę CAN? Nawet nie wiem, więc chyba jeśli samodzielny montaż to tylko wpięcie do OBD i zrobienie zasilania. W nic więcej wolałbym się nie bawić :)

Z tym co tu chcesz to tylko do odpowiedniej firmy. Jeśli musisz pytać o szynę to znaczy że samodzielnie nie poradzisz sobie.

Godzinę temu, Robert_zxcq napisał:

faktycznie lakierowanie będzie bardziej "profi", ale co tam trzeba wycinać? Nie da się bezboleśnie zdemontować tych oprawek?

Nie przyciski wycinać a szablon np z taśmy izolacyjnej, żeby świeciły i po polakierowaniu parę minut po ściągnąć naklejki z + - i innych symboli aby nadal ładnie podświetlane były:)

6 godzin temu, Robert_zxcq napisał:

Kierownica Forester.jpg

Dobrze to wygląda :thumbup:, a jak uczucie trzymania takiej świeżej kierownicy? Też czekam na obszycie :) do tego dorzucę gałkę biegów

9 godzin temu, aplam13 napisał:

Nie przyciski wycinać a szablon np z taśmy izolacyjnej, żeby świeciły

W którymś odcinku 101 napraw Grzesiek Duda odnawial przyciski klimy w jakiejś audioli i mówił że takie gotowe szablony można zakupić przez internety, może jest to uniwersalny szablon i podejdzie p&p do naszych subarek

13 minut temu, mattipk napisał:

W którymś odcinku 101 napraw Grzesiek Duda odnawial przyciski klimy w jakiejś audioli i mówił że takie gotowe szablony można zakupić przez internety, może jest to uniwersalny szablon i podejdzie p&p do naszych subarek

Też widziałem, faktycznie może by było też do naszego:thumbup:

10 godzin temu, aplam13 napisał:

Nie przyciski wycinać a szablon np z taśmy izolacyjnej, żeby świeciły i po polakierowaniu parę minut po ściągnąć naklejki z + - i innych symboli aby nadal ładnie podświetlane były:)

aha przyciski to jasna sprawa, myślałem że mówisz o tej szarej ramce wokół przycisków.

Tak przyciski to trochę gorszy temat. Ciekawe ile kosztują nowe oryginalne