Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, ura_bus napisał:

Dla odmiany pytanie :).

Czy przyciski w panelu ori radia w forku jak w opisie mają jakieś podświetlenie?

Już nie pamiętam jak było gdy kupiłem auto ale teraz świeci tylko wyświetlacz a wszystko pozostałe jest ciemne.

W nocy trudność sprawia znalezienie jakiegokolwiek przycisku. 

 

Pozdrawiam,

 

kenwod_FXT 2,5.jpg

Przyciski też powinny świecić na zielono. TTTM, u mnie też padły i zmieniłem radio na Pioneer fhx730bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr_ek napisał:

Czy taka półoś będzie pasowała do mojego 2.0 n/x z 2003? kod silnika się różni - mój to EJ201 (125KM) a ten z alledrogo EJ204 (158KM)

 

https://allegro.pl/oferta/polos-lewa-prawa-subaru-forester-sg-2-0-x-awd-8872289523

 

614459531_po.thumb.jpg.3209fc5a0d7198062a983ca712cf4e01.jpg

 

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_2/suspension_and_axle/front_axle/illustration_2/

 

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_11/suspension_and_axle/front_axle/illustration_2/

Powinna pasować w obu silnikach są te same numery części. Nawet dodam że nie ma różnicy czy prawa czy lewa, są takie same.

Edytowane przez ewemarkam
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vodeczka napisał:

Ja w Mazde MX5 NB 1.6 warta moze 15 000 zl wlozylem drugie tyle na wlasne zachcianki i mody. teraz jest warta moze 17 000 zl jakbym chcial ja na wolnym rynku puscic bez szabru. Takze wyglada na to, ze Subaru to auto dla mnie :D

Jak porównuje z moim 20 letnim fokkerem którego sprzedałem w końcu parę dni temu, to zauważam że o ile myślałem że Ford to porządna firma motoryzacyjna to po przygodzie z subaru myślę że Ford to jakieś Bogi tam pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie brakuje przełożeń autostradowych. Forester nie nadaje sie na szybką i komfortową podróż na drugi koniec kraju. W innym wątku pisałem że przy 140 wir w baku się robi, a w kabinie huk jak w bombowcu. Pomagają korki do uszu ;) Z perspektywy czasu (7 lat) nie żałuję że mam to auto ale przyszła właśnie pora na przesiadkę na coś innego. I w odróżnieniu od kolegi Vercy zostaje przy plejadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vercy napisał:

Porównuje do mojego drugiego który zaczyna zbierać się do kupy od 1750. 2500 obrotów to już praktycznie prędkości przelotowe. Pomoże przy wyprzedzaniu na krajówce i tyle.

To rzeczywiście słaby wóz sobie wybrałeś do użytkowania w takich zakresach obrotów, benzyna o małej pojemności nie jedzie z dołu, a subaru szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester XT (SG) 2006 - szukam od jakiegoś czasu co może stukać w okolicach przedniego zawieszenia.

Mechanik niby patrzył i przy zawieszeniu wszystko jest ok, nie ma luzów, ani na drążkach ani na kołach.

Co jeszcze tam może stukać? Słychać tylko jak się jedzie wolno po dziurawej drodze.
Ktoś mi mówił że to może być od układu kierowniczego, spotkał się ktoś już z taką usterką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester XT (SG) 2006 - szukam od jakiegoś czasu co może stukać w okolicach przedniego zawieszenia.
Mechanik niby patrzył i przy zawieszeniu wszystko jest ok, nie ma luzów, ani na drążkach ani na kołach.
Co jeszcze tam może stukać? Słychać tylko jak się jedzie wolno po dziurawej drodze.
Ktoś mi mówił że to może być od układu kierowniczego, spotkał się ktoś już z taką usterką?
Łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, jeśli ma xenony to łącznik od regulacji tychże, górne mocowania amortyzatora, maglownica.

Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koziolek napisał:

Łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, jeśli ma xenony to łącznik od regulacji tychże, górne mocowania amortyzatora, maglownica.

Taptane Tapatalkiem
 

Dzięki wielkie, coś mi pasuje na te mocowania amortyzatora bo to takie dość mocne i jakby trochę wyżej niż koła.
Sprawdzę po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ura_bus napisał:

Dla odmiany pytanie :).

Czy przyciski w panelu ori radia w forku jak w opisie mają jakieś podświetlenie?

Już nie pamiętam jak było gdy kupiłem auto ale teraz świeci tylko wyświetlacz a wszystko pozostałe jest ciemne.

W nocy trudność sprawia znalezienie jakiegokolwiek przycisku. 

 

Pozdrawiam,

Powinny świecić na zielono, u mnie świeci. Daj to komuś do sprawdzenia, to nie powinna być skomplikowana naprawa. W każdym zakładzie naprawy elektroniki lub RTV powinni sobie z tym dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też słychać jakieś dźwięki, bardzo podobne z twojego opisu. W moim przypadku prawdopodobnie to zużyte amory i sprężyny. Po wymienie amorów stukanie nieco ustało ale zaczęły hałasować sprężyny. Zobaczymy jak będzie po wymianie. Strasznie irytująca dolegliwość <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mattipk napisał:

U mnie też słychać jakieś dźwięki, bardzo podobne z twojego opisu. W moim przypadku prawdopodobnie to zużyte amory i sprężyny. Po wymienie amorów stukanie nieco ustało ale zaczęły hałasować sprężyny. Zobaczymy jak będzie po wymianie. Strasznie irytująca dolegliwość <_<

czyli raczej wszystkie sugestie są w kierunku amortyzatorów lub czegoś sąsiadującego.
Dokładnie, bardzo to irytujące, tym bardziej że pod dom mam kilkadziesiąt metrów po drodze gruntowej.
Codziennie kilka razy muszę swoje wysłuchać <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robert_zxcq napisał:

czyli raczej wszystkie sugestie są w kierunku amortyzatorów lub czegoś sąsiadującego.
Dokładnie, bardzo to irytujące, tym bardziej że pod dom mam kilkadziesiąt metrów po drodze gruntowej.
Codziennie kilka razy muszę swoje wysłuchać <_<

Na 100% te będą te poduchy górne, łożysko w nich jest wyrąbane i na dziurach stuka a przy skrętach sprężyna ma opór i słychać takie stłumione stuki. Mam tak samo, zestaw kyb na przód wraz z przednimi amortyzatorami czeka w pudełku na wymianę.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yaroz napisał:

Na 100% te będą te poduchy górne, łożysko w nich jest wyrąbane i na dziurach stuka a przy skrętach sprężyna ma opór i słychać takie stłumione stuki. Mam tak samo, zestaw kyb na przód wraz z przednimi amortyzatorami czeka w pudełku na wymianę.

Też mi na to pasuje, a co trzeba wymienić konkretnie? Dałbyś może jakieś linki do części? Nie muszą pasować do mojego ale żeby zobaczyć czego mam szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona wokół daszka trzyma się na dwóch śrubach u góry a sam licznik przykręcony jest bodajże 3 śrubkami (dwie na dole i 1 na górze po środku)żeby wyjąć licznik musisz odpiąć dwie wtyczki w górnej części licznika

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...