Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem chyba rok temu BOSME w dwupaku za tą samą cenę. Jak na ten moment wszystko w porządku, świecą bardzo ładnie. Polecam.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 18:00, olej napisał:

w Landcruiserach dało się lewy zacisk zamontować z tyłu do góry nogami po prawej stronie i banglało ;) Tylko przewód w drugą stronę sterczał. Pytanie do praktyków czy da się to bezkolizyjnie zamontować.

 

i odpowietrznik był w dół ? ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z zewnątrz to wygląda bo dawno nie patrzyłem. Ale ze środka wydaje mi się, że jest to bardzo zimna biel. Jak chcesz mogę zrobić zdjęcie wieczorem.
Możesz podesłać, nie chce mieć właśnie efektu niebieskiej poświaty bo wydaje mi się że szybciej się męczy wzrok podczas jazdy po zmroku ;)

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, markos007 napisał:

Możesz podesłać, nie chce mieć właśnie efektu niebieskiej poświaty bo wydaje mi się że szybciej się męczy wzrok podczas jazdy po zmroku ;)

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

ludzkie oko w niebieskim świetle dostrzega wiele więcej szczegółów przy tym samym natężeniu oświetlenia. Choć paradoksalnie żółte okulary podobno też poprawiają widoczność nocą, ale nigdy tego nie sprawdzałem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, VEC napisał:

Choć paradoksalnie żółte okulary podobno też poprawiają widoczność nocą, ale nigdy tego nie sprawdzałem.

widoczności moim zdaniem nie poprawiają ale bardzo redukują oślepianie przez światła samochodów z naprzeciwka, w praktyce na nieoświetlonej, deszczowej trasie naprawdę bardzo pomagają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, markos007 napisał:

Nawiasem te LEDy nie mają homologacji, pl więc na własne ryzyko (E11 pozwala na używkę drogową w UK, w PL musi być E20)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, markos007 napisał:

Możesz podesłać, nie chce mieć właśnie efektu niebieskiej poświaty bo wydaje mi się że szybciej się męczy wzrok podczas jazdy po zmroku ;)

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie udało mi się tego uchwycić na zdjęciu, ale kolor jest bardzo zimno biały wpadający w niebieski.

Nie wali niebieskim po oczach jak niektóre auta, jest po prostu lekko niebieskawy.

 

Ładnie doświetla drogę bo wszystko wydaje się być wyraźniejsze w takim zimnym świetle.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LosioDriver napisał:

 

Nie udało mi się tego uchwycić na zdjęciu, ale kolor jest bardzo zimno biały wpadający w niebieski.

Nie wali niebieskim po oczach jak niektóre auta, jest po prostu lekko niebieskawy.

 

Ładnie doświetla drogę bo wszystko wydaje się być wyraźniejsze w takim zimnym świetle.

Potwierdzam, bardziej białe niżeli niebieskie, zimne białe ale białe, widziałem na własne oczy, nawet z daleka jak jedziesz to nie ma takiej niebieskiej barwy jak niektóre samochody właśnie

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yaroz napisał:

W moim mieście, naprawa podobnych uszkodzeń fotela to koszt 380zl za skórę, 180zl "eko-skóra". 

Kurde w Trzebnicy biorą 350/szt za cały nowy z ekoskóry

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, VEC napisał:

dokładnie, takie rzeczy się naprawia, nie trzeba na nowo obszywać :) wygląda jak nowe potem.

Mi wszyscy do kogo pisałem powiedzieli że trzeba obszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do kogo pisałeś? Do kaletników od samochodowego umeblowania?

 

pierwszy lepszy film z yt, czyścisz, uzupełniasz ubytki, koloryzujesz i w zasadzie gotowe. całe sety do drobnych napraw na allegro leżą za niewiele pieniędzy. pooglądać, wybrać przyzwoite preparaty, zrobić samemu a nie obszywać jakąś ekoskórą czy innym fajansem. Twoja tapicera ma z grubsza 20 lat i trzyma się świetnie, szkoda by mi było to wywalać z powodu tak drobnego uszkodzenia. naprawiaj.

 

 

Edytowane przez olej
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy chce zarobić. To tak jak z polerowaniem szyb. Można, da się, ale prościej, szybciej i mniej roboty jest z wymianą szyby.

Da się to naprawić, jest wiele poradników jak to zrobić, ale nigdy nie będzie to "nowe". Ale jeśli to skóra prawdziwa i będzie się o nią dbało to posłuży długo nawet po naprawie takiej. Natomiast jak to skaj, tak jak u mnie to można tylko czyścić, a i tak pęknie po czasie. Dobrze że chociaż jasny to w dupsko latem nie parzy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, olej napisał:

A do kogo pisałeś? Do kaletników od samochodowego umeblowania?

 

pierwszy lepszy film z yt, czyścisz, uzupełniasz ubytki, koloryzujesz i w zasadzie gotowe. całe sety do drobnych napraw na allegro leżą za niewiele pieniędzy. pooglądać, wybrać przyzwoite preparaty, zrobić samemu a nie obszywać jakąś ekoskórą czy innym fajansem. Twoja tapicera ma z grubsza 20 lat i trzyma się świetnie, szkoda by mi było to wywalać z powodu tak drobnego uszkodzenia. naprawiaj.

 

 

Co ty porównujesz, u mnie to są faktycznie zniszczone, tam to jest ledwie poprzycierane

PHOTO_20191020_145535.jpg

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...