Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Nargond napisał:

Cóż uznajmy że zaszalałem - a tak serio chciałem sprawdzić w jakiej kondycji jest silnik i jak działa z poprawnym układem dolotowym...a po wymianie EGR w trybie mieszanym DPF wypala mi się po około 1000 km wcześniej było to co około 300-500km więc jest o niebo lepiej :-) 
W przyszłości nie aż tak dalekiej chcę zrobić kilka rzeczy w nim: HP i Nm UP o około 10-15% - EGR out - zamontować RPM limiter i "schładzacz" turbo + bagażnik na rowery :-)
 

to powodzenia przy regenie turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się nad zrobieniem takiej modyfikacji w lampach robił ktoś z was juz światła do jazdy dziennej w subaru ?
 
SubaruForester_04.jpg.dc190875d5dfa8fc43db27d4798a3e26.jpg
Tracisz w ten sposób homologację na lampę. Czyli w przypadku kontroli drogowej, jak się trafi kumaty policjant to leci dowód. To tak samo jak pakowanie xsenonu do soczewki na halogen. Lampa jest homologowana na dany rodzaj źródła swiatla i rodzaj świateł (długie, krótkie, kierunkowskaz i postojowego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk Róg napisał:

Panowie zastanawiam się nad zrobieniem takiej modyfikacji w lampach robił ktoś z was juz światła do jazdy dziennej w subaru ?

 

SubaruForester_04.jpg

@LosioDriver rozpracowuje temat, może coś podpowie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk Róg napisał:

Panowie zastanawiam się nad zrobieniem takiej modyfikacji w lampach robił ktoś z was juz światła do jazdy dziennej w subaru ?

 

SubaruForester_04.jpg

 

Śledź wątek Łosio Woza. Pierwsza rzecz jaką będę robił na wiosnę to właśnie ta modyfikacja.

 

Już mam LED'y kupione, muszę jeszcze je troszkę dopracować i przy pierwszych przyjemnych temperaturach będę wpinał.

LED'y będą P&P i nie będą naruszać homologacji... a przynajmniej nie na tyle, żeby mieć większe problemy (bo będzie je można w 10 minut zamienić z powrotem na zwykłe żarówki) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, falente napisał:

Czy reakcja jest inna jak masz włączony nawiew na szybę, a inne niż na szybę ustawienie?

 

13 godzin temu, yaroz napisał:

A nie włączasz razem z klimą i dlatego obroty wzrastają

Teoretycznie klimatyzację mam włączoną cały czas więc wykluczyłem ten problem
Ale faktycznie odkąd jest bardziej wilgotno na dworze i szyby trochę jednak parują to jeżdżę z ustawieniem nogi+szyba (wymiana EGR przełom listopada grudnia) - nie sprawdzałem na innych ustawieniach czy tak jest - sprawdzę to ! 
Dzięki za Podpowiedź ! 

 

15 godzin temu, owad napisał:

A nowy egr jakos inaczej dziala? U mnie wypala dpf co około 500-700 km. W drugim dieslu już tak jest

Z tego co go obserwowałem na Torqu - dużo później się otwiera :-) i tak potrafię masę km zrobić na zamkniętym EGR - może to jego wada ale mi nie przeszkadza :D
Stary bardzo szybko się otwierał na 30+ stopni i cóż potrafił zostać w takiej pozycji stąd pewnie szybciej mi zapychało DPF... 

Nie wiem czy to efekt placego, ale też zauważyłem niższe spalanie - ale to może być też zasługa wymiany sprzęgła...

 

13 godzin temu, Vercy napisał:

to powodzenia przy regenie turbo.

Tzn ? mówisz, że turbo siądzie ? z tego co czytałem to te 10-15% jest najmniej inwazyjną modyfikacją i też stąd chcę zadbać o turbo timera aby wszystko działało ciut dłużej a nie krócej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się tym nawiewem i rzeczywiście jak się go włączy to obroty skaczą na 1k. Nie zależy to od mocy dmuchawy.

I wydaje mi się że jest to spowodowane włączaniem się sprężarki klimy. U mnie jak wszystko jest wyłączone i włączam nawiew to słysze że startuje sprężarka i obroty lecą na 1k. Nawet jak a/c jest wyłaczona. Widocznie jest tak żeby szyby nie parowały, albo cuś....

 

 

Egr wymienileś na eom subaru czy jakiś inny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, owad napisał:

 

Egr wymienileś na eom subaru czy jakiś inny?

Ja do auta podejdę jakoś w piątek/sobotę by to sprawdzić - za blisko mam do pracy by jeździć autem ;-) 

EGR na OEM'owy --> Serwisuję Forka w bardzo zaprzyjaźnionym serwisie z aso :-) nie rozumieją tam np że klient chce wymieniać olej co 10k km i wciskają kit że zabija to silnik bo przez ułamek sekundy pracuje bez oleju :-) ale póki co są dobrzy i sprawnie naprawiają na szczęście póki co pierdy i eksploatacja :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Nargond napisał:

 mówisz, że turbo siądzie ? z tego co czytałem to te 10-15% jest najmniej inwazyjną modyfikacją i też stąd chcę zadbać o turbo timera aby wszystko działało ciut dłużej a nie krócej...

 

Tak.

 

EGR ma kilka funkcji w relatywnie nowoczesnym silniku.

 

Między innymi podgrzewanie oleju, dogrzewanie turbo, kontrola ciśnienia w kilku miejscach czy ochrona DPF.

 

Od czasu jak sprawdziłem co to robi to jak mi mechanik mówi, żeby wyciąć to zmieniam mechanika.

 

Natomiast faktem jest, że to urządzenie o konstrukcji cepa i jak działa poprawnie to się nie ma co psuć. Chyba, że kierowca albo mechanik mu zrobi krzywdę. A o to relatywnie łatwo bo mało kto wie jak to poprawnie serwisować. 

 

Z tego co pamiętam to najczęściej wgrywany jest zły soft (nie ta wersja) przy wizycie w autoryzowanym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Vercy napisał:

EGR ma kilka funkcji w relatywnie nowoczesnym silniku.

A to tego nie wiedziałem ! Czyli mechanik który mi mocno odradzał zaślepienie i zamontował nówkę - nawet nie chciał bawić się w regenerację mówił że zaraz do niego wrócę z tym samym - miał rację !! 

Widzisz ja myślałem że EGR jest tylko do "odzyskania" spalin z wydechu i wpuszczeniu ich do silnika taki ot recykling w silniku - bez dodatkowych opcji...
Ciekawe trzeba będzie się doszkolić co dokładnie robi ten EGR...
Dzięki za podpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nargond napisał:

A to tego nie wiedziałem ! Czyli mechanik który mi mocno odradzał zaślepienie i zamontował nówkę - nawet nie chciał bawić się w regenerację mówił że zaraz do niego wrócę z tym samym - miał rację !! 

Widzisz ja myślałem że EGR jest tylko do "odzyskania" spalin z wydechu i wpuszczeniu ich do silnika taki ot recykling w silniku - bez dodatkowych opcji...
Ciekawe trzeba będzie się doszkolić co dokładnie robi ten EGR...
Dzięki za podpowiedź !

Ja też, dopiero kiedy sam miałem uszkodzony to podeszłem do kolegów z motoryzacji się dowiedzieć. Okazało się, że niestety jest jak piszę.

 

O ile samo wprowadzenie EGR było podyktowane względami ekologicznymi to bardzo szybko inżynierowie zaczęli wykorzystywać instalację do wielu innych nowych rzeczy (sprawność silnika głównie) 

Co ciekawego zupełnie inaczej to działa (niekoniecznie inna konstrukcja ale inne sterowanie/programowanie) jest w autach które wychodziły jako pierwsze z EGR wprowadzonym jako "dodatek" a zupełnie inaczej dzisiaj. Kopę benzyn ma też montowane EGR żeby podnieść sprawność wydechu i spełniać różne normy na świecie - czasem po prostu tak jest taniej. 

Generalnie też ci powiem że tak daleko jak wiem nie bardzo nadaje się do regeneracji, można tylko grzybka albo sterowanie wymienić a nie każdy producent je udostępnia (do mnie EGR kosztuje np 600zł, więc raczej ciężko żeby ktoś składowe produkował jak się to cholerstwo rzadko psuje).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, szybkie pytanie czy ma ktoś może info i wie czy gdzieś jest dostępny zamiennik w jakichś normalnych pieniądzach czujnika abs tył prawy do forka sg polift 158KM lub czy ewentualnie z sf by był ten sam lub z imprezy jakiejś? numer części: 27540SA000

 

z góry dzięki za pomoc wszelaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aplam13 napisał:

Cześć wszystkim, szybkie pytanie czy ma ktoś może info i wie czy gdzieś jest dostępny zamiennik w jakichś normalnych pieniądzach czujnika abs tył prawy do forka sg polift 158KM lub czy ewentualnie z sf by był ten sam lub z imprezy jakiejś? numer części: 27540SA000

 

z góry dzięki za pomoc wszelaką.

Można jeszcze poszukać używane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...