Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Vercy napisał:

Czy da się coś prosto wyrzeźbić żeby SF migał światłami przy zamykaniu/otwieraniu centralnego?


Kupić i zamontować niefabryczny sterownik centralnego zamka na z alledrogo ;)

Cena od 50 do 100 zł bez montażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Vercy napisał:

a jak wtedy z kluczykami?

Będziesz miał dodatkowy pilot do otwierania drzwi. 
np coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/proxima-srpi-sterownik-centralnego-zamka-subaru-6013465427

Edytowane przez Teddy26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta napisał, że mam do wymiany "uszczelniacz wałka atakującego (skrzynia - silnik)" - trzeba wyciągać skrzynię? Sama część tania ale robota mnie przeraża
Tak, i pewnie cieknie uszczelniacz wału korbowego w silniku nie wałka atakujacego w skrzyni bo ten raczej rzadko cieknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się coś prosto wyrzeźbić żeby SF migał światłami przy zamykaniu/otwieraniu centralnego?
Da się. Podłączyć diodę prostownicza między przewód sterowania siłownikiem a kierunkowskazy. Można się pokusić o jeszcze przekaźnik. Ale tak zyskamy tylko jedno mrugnięcie. Prościej założyć centralkę uniwersalną. Tylko te piloty takie trochę "odpustowe" są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i pewnie cieknie uszczelniacz wału korbowego w silniku nie wałka atakujacego w skrzyni bo ten raczej rzadko cieknie.
Dzięki, nie powiem, że mnie pocieszyłeś.
Mogło to poczekać parę miesięcy, przez świętami zakończyłem walkę (przede wszystkim finansową) z rudą na nadkolach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ewemarkam napisał:
Godzinę temu, Vercy napisał:
Czy da się coś prosto wyrzeźbić żeby SF migał światłami przy zamykaniu/otwieraniu centralnego?

Da się. Podłączyć diodę prostownicza między przewód sterowania siłownikiem a kierunkowskazy. Można się pokusić o jeszcze przekaźnik. Ale tak zyskamy tylko jedno mrugnięcie. Prościej założyć centralkę uniwersalną. Tylko te piloty takie trochę "odpustowe" są.

No właśnie z tego co widzę są zarówno piloty jak i kluczyk+pilot.

 

Mam tylko jeden kluczyk, więc podmiana byłaby wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta napisał, że mam do wymiany "uszczelniacz wałka atakującego (skrzynia - silnik)" - trzeba wyciągać skrzynię? Sama część tania ale robota mnie przeraża
Może diagnosta zweryfikował to po samym oleju. Silnikowy ma w zasadzie inna konsystencję oraz też zapach niż przekładniowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, co myślicie o cziptuningu do forestera 2.0 XT z 2013 roku? Podobno bezpiecznie i z gwarancją można zwiększyć moc o około 25km oraz 40nm. Czy ktoś z Was może już to zrobił? Czy, biorąc pod uwagę stosunkowo nie duży przyrost, warto? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Riot1929 napisał:

Siemanko, co myślicie o cziptuningu do forestera 2.0 XT z 2013 roku? Podobno bezpiecznie i z gwarancją można zwiększyć moc o około 25km oraz 40nm. Czy ktoś z Was może już to zrobił? Czy, biorąc pod uwagę stosunkowo nie duży przyrost, warto? Pzdr

 

Gwarancję ASO tracisz ingerując jakkolwiek..... a cziptuning (nie mam na myśli strojenia) to jeden wielki pic na wodę. nic nie da a może tylko zaszkodzić.

Jak już się zdecydujesz na podniesienie mocy (XT ma mega potencjał) to jedź na strojenie, tylko też nie byle gdzie, i tam zrobią ci to bezpiecznie na hamowni sprawdzając wszelkie parametry żeby nie były szkodliwe dla silnika.

 

Od tuningów jest dział "jadę nielegala" a nie techniczny.

 

pozdro

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester SBD 108kkm. W piatek zrobilem plukanke i wymienilem olej w silniku. Liqui Moly engine flush Pro-Line plus Shell Helix Ultra C2/C3 0w30. We wtorek zaczelo smierdziec olejem. Po otwarciu maski dym po prawej stronie u dolu. Czy to zbieg okolicznosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mirkap napisał:

Forester SBD 108kkm. W piatek zrobilem plukanke i wymienilem olej w silniku. Liqui Moly engine flush Pro-Line plus Shell Helix Ultra C2/C3 0w30. We wtorek zaczelo smierdziec olejem. Po otwarciu maski dym po prawej stronie u dolu. Czy to zbieg okolicznosci?

kanał lub podnośnik i szukaj wycieku. Olej kapie ci na jakiś element wydechu

Stawiam na "niedokręcony" filtr oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr sprawdzilem, w tym zaglebieniu gdzie sie go osadza jest sucho i czysto. dzisiaj nie zauwazylem tego problemu, jedynie jak juz wiem ze byl z tym wyrazny problem to wyczuwam delikatny zapaszek. moze to byc z niewypalonych jeszcze pozostalosci. 

zapomnialem dodac, ze jak probowalem zlokalizowac wyciek za pierwszym razem, zarac po wylaczeniu motoru, to bylo slychac takie "pssyytt" "psyt" "psyt" i ucichlo do dzisiaj. bylo to wlasnie z prawej strony, wydawalo mi sie ze raczej u gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mirkap napisał:

filtr sprawdzilem, w tym zaglebieniu gdzie sie go osadza jest sucho i czysto. dzisiaj nie zauwazylem tego problemu, jedynie jak juz wiem ze byl z tym wyrazny problem to wyczuwam delikatny zapaszek. moze to byc z niewypalonych jeszcze pozostalosci. 

zapomnialem dodac, ze jak probowalem zlokalizowac wyciek za pierwszym razem, zarac po wylaczeniu motoru, to bylo slychac takie "pssyytt" "psyt" "psyt" i ucichlo do dzisiaj. bylo to wlasnie z prawej strony, wydawalo mi sie ze raczej u gory.

To pssss może być z egru. On po wyłączeniu takie dzwieki wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...