Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

No i to mi chodzi, czyli nie włącza klimy. Ale nie zmienia to faktu że zachowanie wentylatora jest dziwne. Zerknij na te nawiewy. Może ktoś coś dorobił. Mi by to spokoju nie dawało. No ale jak chcesz.

 

Zadaje takie pytanie bo wierz mi różne samoróbki widziałem w samochodach. Miały różne funkcje itd. W jednym samochodzie facet odcinał przekaźnikiem sygnał z czujnika temperatury w VW, do czasu przełączenia na LPG. W starszych VW odpięcie czujnika "mówi" sterownikowi że jest ok -30 stopni. Chciał mieć podniesione obroty aby sprawniej działał podgrzewacz płynu chłodniczego. Podczas likwidacji tego ustrojstwa, bo to sobie zażyczył nowy właściciel, głowiłem się po co to. Wniosek j.w. Trzeba było by naprawdę przeliczyć zysk z tego, zużycie paliwa na "ssaniu" itd. Czy to ma ekonomiczny sens.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, daymanek napisał:

O jakiej klimie ty mówisz... Sprzęgło klimy nie włącza się. Tylko sam wentylator. Nikt nic nie dorabiał.. okej koniec tematu

 

Pod kierownicą, z lewej strony, mniej więcej za otwieraniem klapy silnika wiszą 2 zielone kostki.

Powinny być ROZŁĄCZONE. Zobacz czy tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to mi chodzi, czyli nie włącza klimy. Ale nie zmienia to faktu że zachowanie wentylatora jest dziwne. Zerknij na te nawiewy. Może ktoś coś dorobił. Mi by to spokoju nie dawało. No ale jak chcesz.
 
Zadaje takie pytanie bo wierz mi różne samoróbki widziałem w samochodach. Miały różne funkcje itd. W jednym samochodzie facet odcinał przekaźnikiem sygnał z czujnika temperatury w VW, do czasu przełączenia na LPG. W starszych VW odpięcie czujnika "mówi" sterownikowi że jest ok -30 stopni. Chciał mieć podniesione obroty aby sprawniej działał podgrzewacz płynu chłodniczego. Podczas likwidacji tego ustrojstwa, bo to sobie zażyczył nowy właściciel, głowiłem się po co to. Wniosek j.w. Trzeba było by naprawdę przeliczyć zysk z tego, zużycie paliwa na "ssaniu" itd. Czy to ma ekonomiczny sens.
Czy u ciebie po przełączeniu nawiewu na szybę załącza się klima(guzik klimy świeci ci)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie wiedział. Czy ta skrzynia (4eat do ej 255 2007r):

image.png.05f813b1f62959c13305086de05cf741.png

 

i ta (też ej 255 tylko z 2008r):

image.png.f437c1609b573b52f2e6283359aef8dc.png

 

są takie same.

Różnią się numerami na dole. Górne są takie same.

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 minuty temu, ewemarkam napisał:

Tak , widziałem to, ale u mnie nie ma takich wyłączników na desce dolnej i myślałem, że to z wcześniejszego modelu. Ale w tej okolicy sprawdzę. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u ciebie po przełączeniu nawiewu na szybę załącza się klima(guzik klimy świeci ci)?

Jeśli masz Sf politowego to jest normalne ze się załącza klima na ustawieniu na szyba/nogi;szyba. W przedliftowym nie ma tej opcji.
Jeśli nie jesteś pewien czy klima się załącza to popatrz na sprzęgło na kompresorze klimy czy się kręci czy tez nie.
Jest jeszcze opcja ze masz spięte dwie zielone kostki pod kierownica i dlatego się wentylatory załączają. A o tym już ktoś pisał wyżej.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yaroz napisał:

Ma ktoś problem z gaśnięciem auta podczas cofania z miejsca parkingowego? Przeważnie gdy wyjeżdżam tyłem z miejsca parkingowego zdarza mi się, że auto gaśnie. 

Masz LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, yaroz napisał:

Tak

U mnie pomogła wizyta u gazownika. Gasł na wstecznym w momencie kiedy był ciepły (zapalał na benzynie, ale jako, ze temperatura silnika była wystarczająca, to od razu przełączał na LPG). Gazownik wymienił dwa wtryski, filtr i pomogło. Jesli to się dzieje na zimnym i na PB, to trudno mi coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Foresterze SH (z silnkiem DIESLA) występuje filtr kabinowy - jeśli tak to jaki i gdzie go znajdę....
Zdaje mi się że powinien być za schowkiem ale nie widziałem żadnych śrub albo czegoś co by to przypominało...

Z góry dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Nargond napisał:

Czy w Foresterze SH (z silnkiem DIESLA) występuje filtr kabinowy - jeśli tak to jaki i gdzie go znajdę....
Zdaje mi się że powinien być za schowkiem ale nie widziałem żadnych śrub albo czegoś co by to przypominało...

Z góry dzięki za pomoc !

jest w schowku, coś go chyba zasłania, już nie pamiętam

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdemontować klapkę od schowka. Odpiąć teleskopek z prawej strony, ścisnąć boki schowka i pociągnąć do siebie. Na filtrze masz strzałki do góry określające położenie filtra. 3 minuty roboty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...