Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kambol napisał:

Chyba nie bedzie to konieczne, raczej jestem ukierunkowany na Forka SG5/9 w zaleznosci co znajde godnego uwagi ;) jesli chodzi o SH to bardziej dla zaspokojenia ciekawosci co tam wkladali :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Wróbel napisał:

czesc

jaki patent na wymiane zarowki w SG 2002-2004 tylna lampa?

i czy wymianie przednich postojowek trzeba wyjmowac lampe?

Tylne lampy odkręcasz. Dwie śrubki które zobaczysz po otwarciu klapy ;-)

 

Przednie postojówki wymieniałem bez zdejmowania zderzaka czy też wyjmowania lamp. Wspomagałem się takimi wąskimi szczypczykami (coś w rodzaju kombinerek tylko węższych i dłuższych ;-))

Odepnij cztery górne spinki nad atrapą i śmiało odciągniesz tą część zderzaka na wystarczającą odległość by wymienić żarówki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobimy probe z patentem na postoje. Dziękować :)

czesc

uzywal ktos u siebie w aucie (niekoniecznie subaru|) tego typu oswietlenia dzien/noc?

https://allegro.pl/oferta/komplet-h4-led-super-mocne-krotkie-dlugie-12v-24v-7661263914

 

kolega mi doradza, ze warto, ale srednio do tego podchodze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Artur Wróbel napisał:

zrobimy probe z patentem na postoje. Dziękować :)

czesc

uzywal ktos u siebie w aucie (niekoniecznie subaru|) tego typu oswietlenia dzien/noc?

https://allegro.pl/oferta/komplet-h4-led-super-mocne-krotkie-dlugie-12v-24v-7661263914

 

kolega mi doradza, ze warto, ale srednio do tego podchodze...

 

Dobrze że średnio... lampę masz homologowaną na żarówkę halogenową nie na LED. Daj jeździć innym i nie zakładaj tego. Prawdopodobnie nie da się tego dobrze ustawić tak aby nie oślepiało innych użytkowników drogi. Na kresce jest temat o ledach ale o H7. Ale ma się to tak samo jak to badziewie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
czy ktoś wsadzał skrzynię ze ssaka sf z reduktorem do silnika 250KM? Wiem, że ~180KM swap do sg xt wytrzymuje, pytanie co więcej, zero strzałów ze sprzęgła i takich akcji. 
Moja seryjna prawdopodobnie zdechnie niedługo, a mocno chcę DualRange i krótsze przełożenia to bym się auta nie pozbywał. 
Opony delikatny AT. 215/65r16
PS Tak wiem, że muszę przełożyć jeszcze dyfer i półośki o ile dobrze patrzyłem.
PPS na potwierdzenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Artur Wróbel napisał:

zrobimy probe z patentem na postoje. Dziękować :)

czesc

uzywal ktos u siebie w aucie (niekoniecznie subaru|) tego typu oswietlenia dzien/noc?

https://allegro.pl/oferta/komplet-h4-led-super-mocne-krotkie-dlugie-12v-24v-7661263914

 

kolega mi doradza, ze warto, ale srednio do tego podchodze...

 

ja wsadzałem H4 LED CSP 16.000lm - tragedia.... oddałem do sklepu, nie dało się ustawić linii odcięcia, a jak ją ustawiłeś tak żeby nie razić kierowców z naprzeciwka to główny snop światła świecił 3m przed autem w ziemie..... gra nie warta świeczki. Kupiłem OSRAM night breaker laser +150% i jest BAJKA (wszyscy polecają brać powiedzmy 120 czy 130 bo one dłuzej żyją, a te 150 to kilka miesięcy i padają)

porównanie lini odcięcia zwykłych H4 i tych ledów (przyjrzyj się zaznaczeniu kreda na drzwiach garażowych)

1207805975_WhatsAppImage2018-12-03at10_12_50.thumb.jpeg.5eef2814cee3f93e4a6a836270709dc9.jpeg555616371_WhatsAppImage2018-12-03at10_12.50(1).thumb.jpeg.a8e60315b2337538751908a80481006e.jpeg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie bardzo - ja mam s-turbo ale w polifcie - lampa jest PLASTIKOWA a nie szklana jak w przedliftach..... i tu pies pogrzebany, bo ten plastik dostaje takich jakby mikropęknięć i robi się biało/matowy z czasem - polerowanie z wierzchu nie pomaga..... a szklane lampy z przedlifta nie pasują :cry: (inny kształt)

nie wiem czemu tak jest - czy tu chodziło konstruktorom o masę czy co ?..... a szkoda, wolałbym mieć szklane :)

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, klev napisał:

no właśnie nie bardzo - ja mam s-turbo ale w polifcie - lampa jest PLASTIKOWA a nie szklana jak w przedliftach..... i tu pies pogrzebany, bo ten plastik dostaje takich jakby mikropęknięć i robi się biało/matowy z czasem - polerowanie z wierzchu nie pomaga..... a szklane lampy z przedlifta nie pasują :cry: (inny kształt)

nie wiem czemu tak jest - czy tu chodziło konstruktorom o masę czy co ?..... a szkoda, wolałbym mieć szklane :)

 J.w. 

Niestety zmiana klosza ze szklanego na plastik zdecydowanie pogorszyła jakość świecenia.

Pewnie jak zwykle chodziło o bezpieczeństwo :biglol:

W niektórych autach matowieniu ulegał powierzchniowy lakier bezbarwny- polerka tymczasowa załatwiała sprawę.

W SF po lifcie niestety u siebie też zauważyłem mikropęknięcia klosza co zdecydowanie pogarsza przepuszczalność światła.

Pozostaje chyba próba polerowania i dobór żarówek o większej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko te dwie fotki ale LED H4 to jest pomyłka..... trzpień jest w kształcie trójkąta i nie ma możliwości żeby dobrze świeciło... szczerze Ci radze - odpuść sobie ten temat. Kup dobre Osramy i ciesz się widocznością :) Zresztą, jak masz czas i chęci t kup, nawyżej oddasz "w przeciągu 14 dni" i poniesiesz koszty tylko przesyłki w obie strony. (tak jak ja hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany że szkła w polifcie są szklane. Na e bay widziałem klosze z poliwęglanu, gładkie. Co by można zrobić retrofit lampy i wsadzić soczewki. Dwa klosze to 75 zielonych. Plus soczewki po 150 PLN sztuka.

Ale to też nie homologowane jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanka:

1) Ktory silniczek\pompka jest od spryskow reflektorow, patrzac od strony grila na zbiornik spryskow?

2)czy pompki\silniczek roznia sie jak mam polifta z 2001,od tego 97-00 czy to te same a buda sie zliftowala?

Bo przestaly mi dzialac spryski lamp,slychac tylko cykanie przekaznika pod przednim schowkiem pasazera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mariosol napisał:

Szybkie pytanka:

1) Ktory silniczek\pompka jest od spryskow reflektorow, patrzac od strony grila na zbiornik spryskow?

2)czy pompki\silniczek roznia sie jak mam polifta z 2001,od tego 97-00 czy to te same a buda sie zliftowala?

Bo przestaly mi dzialac spryski lamp,slychac tylko cykanie przekaznika pod przednim schowkiem pasazera. 

Czy pasuja nie wiem ale to standardowa usterka w forkach.... zbiera sie tam woda i silniczek sniedzieje/rdzewieje. Poszukaj na forum bo ludzie wstawiaja od lexusa silniczki i jest troche lepiej.... no nie obmyslili tego .... TTTM niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klev napisał:

mam tylko te dwie fotki ale LED H4 to jest pomyłka..... trzpień jest w kształcie trójkąta i nie ma możliwości żeby dobrze świeciło... szczerze Ci radze - odpuść sobie ten temat. Kup dobre Osramy i ciesz się widocznością :) Zresztą, jak masz czas i chęci t kup, nawyżej oddasz "w przeciągu 14 dni" i poniesiesz koszty tylko przesyłki w obie strony. (tak jak ja hehe)

Bosma ma H4 LED z homologacją E8 wprawdzie tylko na Czechy ale zawsze coś tylko kosztują ponad 300, i świeci dobrze. Jest jeszcze Philips i osram ale tu już koszty są większe. 

Tylko na te wydałbym kasę, w wydawanie na chińskie ledy bym się nie bawił. 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7245556572

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7398649637

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adi660r napisał:

W ostatnim auto świecie był jakiś test takich ledow, pozytywnie oceniane,ale drogie Philips grubo ponad 4stowki. :/

no bo ogolnie bardzo wysoko ocenia sie teraz oswietlenie led - jako wybawienie dla starszych samochodow... :biglol:    moze wiosna jak zrobi sie cieplo skusze sie na ledki za 300 zl (ale one nadal nie beda miec atestow CE )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...