Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, aplam13 napisał:

Zobacz tutaj, może będą te co potrzebujesz KLIK ja kupowałem w hurtowni - z rabatami nie zła cena, jakby coś cie zainteresowało to pisz to sprawdzę czy dostępne

 

Dzięki, o to właśnie chodziło! Byłem na tej stronie ale jakoś nie wpadłem na to, żeby zobaczyć czy jest jakaś "szukaczka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zodiak napisał:

 

Dzięki, o to właśnie chodziło! Byłem na tej stronie ale jakoś nie wpadłem na to, żeby zobaczyć czy jest jakaś "szukaczka" :)

 

Nie ma sprawy, tak popatrzyłem na ceny tam i w hurtowni to mam cenę jednak o wiele lepszą średnio ok 3 do 4 razy taniej niż tam, jakby coś było potrzeba to dawaj znać;) niestety jest tylko jedno ale, bo nie mam możliwości zwrotu gdyby coś nie pasowało...

Edytowane przez aplam13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do Forków ST występuje dosyć dużo rodzajów foteli.
Aktualnie mam czarną pełną skórę, mechanicznie regulowaną.

Interesuje mnie czy opcja pełnej czarnej skóry, wentylowanej z wbudowanymi podłokietnikami występowała w wersji elektrycznie regulowanej.

Kojarzy ktoś? Może ktoś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jako że sezon letni się zbliża wieeelkimi krokami i wpadają nowe oponki do mojego forka to pomyślałem o pomalowaniu napisów na nich. Więc zrodziło się pytanie czym to pomalować ?

Może ktoś przerabiał już ten temat i ma coś do polecenia lub odradzenia. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, markos007 napisał:

są specjalne markery ale z tego co wiem nie ma żadnego wiecznego sposobu i napisy zawsze trzeba z czasem odświeżyć ;)

 

Tego się spodziewałem że z czasem trzeba odświeżać ale boję się że np. po pierwszym myciu zacznie złazić i w ogóle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być poranny smród paliwa jak jest temperatura minusowa od tego ze mam pełen przelot 2,5" bez katalizatora ? Może to być od tego ? bo już 3 x zmieniałem przewody paliwowe w okolicach filtra i żadnego wycieku nigdzie nie widać......... a jak się wydech rozgrzeje to zapach paliwa od razu znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :( a wydaje mi się właśnie ze spierdzi po drugiej stronie silnika od filtra paliwa, tam gdzie rura idąca do turbiny..... duża sprawa teraz w taką pogodę zdejmować kolektor.... poczekam do wiosny i jak będę zmieniał wtryski na 440cc to oblookam dokładnie i powymieniam co się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, klev napisał:

Czy może być poranny smród paliwa jak jest temperatura minusowa

Zapach paliwa w mroźne dni jest typowy dla starych węży i opasek pod kolektorem. Będzie cieplej, to przejdzie, ale warto zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zdejmowaniu bębno-tarczy z tyłu Forka SF uszkodziłem pierścień ABSu - poszukuje czy ktoś nie ma czegoś takiego bo na alle, www, ani sklepach typu interpar....nie ma :(

 

HELP PLEASE !

 

Wyszukałem że część oem ma naumer: SUBARU 26750AA014

 

 

 

20190103_192820.jpg

20190103_191752.jpg

20190103_192750.jpg

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, klev napisał:

przy zdejmowaniu bębno-tarczy z tyłu Forka SF uszkodziłem pierścień ABSu - poszukuje czy ktoś nie ma czegoś takiego bo na alle, www, ani sklepach typu interpar....nie ma :(

 

HELP PLEASE !

 

Wyszukałem że część oem ma naumer: SUBARU 26750AA014

 

 

 

20190103_192820.jpg

20190103_191752.jpg

20190103_192750.jpg

Szukaj używek calych zwrotnic na allegro tylko musisz sprawdzić przed zakupem. Ja też mam pęknięty a z zakupionej zwrotnicy podczas ściągania piasty też mi pękł w tym samym miejscu co ten na aucie. Trochę ciulate jest mocowanie tego pierścienia na 4 śrubki i to niesymetrycznnie rozmieszczone i wydaje mi się że pomiędzy śrubkami najdalej oddalonymi tam pęka.

W serwisie nowy ok. 430zl. 

 

Ja jeden pierścień pospawałem na próbę elektrodą do żeliwa i odziwo złapało i jeżeli zda to egzamin to spróbuję pospawać ten pęknięty na aucie bez ściągania piasty i zobaczę czy będzie się świecił ABS.

 

W moim tylko sam bęben i wygląda identycznie tylko ja w piaście mam na 4 śrubki przykrecany

IMG_20181103_112603.jpg

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, yaroz napisał:

 

Ja jeden pierścień pospawałem na próbę elektrodą do żeliwa i odziwo złapało i jeżeli zda to egzamin to spróbuję pospawać ten pęknięty na aucie bez ściągania piasty i zobaczę czy będzie się świecił ABS.

Nie sądzę. Ja kiedyś miałem tak że przy 150km/h wlaczal się abs. Mechanior nie mogł nic znaleźc aż w koncu dopatrzył się pęknięcia pierścienia abs. Nie było widac nawet szpary a nie działało przy szybkiej jezdzie.

To samo z przodu było jak mechanik niedelikatnie polożył (pewnie rzucił) półoś i lekko jakby spłaszczył jeden ząbek. Wyrownanie pilnikiem nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam też takie ledwo co widoczne pęknięcie, powyżej 50km/h mi się załącza ABS. Spróbować można zanim wydam kasę na kolejną używkę lub  oryginał za 430zl.

 

Ciekawe dlaczego nie ma zamienników tych pierścieni na tył?

 

Na Alliexpres są ale koszt sprowadzenia niewiele mniejszy jak z serwisu.

 

Dorobienie na obrabiarkach CNC niemożliwe ze względu na skosy na ząbkach pierścienia, pytałem ;) a jeżeli nawet to nieoplacalne, no chyba że ktoś ma dojście do maszyny i napiszę program, a i tak nie wiadomo czy by to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ewemarkam napisał:

Panowie odpadła mi literka z klapy. Dokładnie to "A", na szczęście mam ją. Czym ja przykleić najlepiej? rozumiem że dopiero na wiosnę. Część kleju została na klapie.

 

Swoją literkę "B" kleiłem na coś takiego
Kleiłem w lato 2017 - więc ma za sobą ponad rok i jest ok!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od ponad tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem SF, jednak ma jedną jedyną bolączkę którą chciałbym szybko zniwelować ponieważ jest trochę uciążliwa dla mnie...

Otoz nie mam pilota do centralnego i grzebiąc po aucie nigdzie centrali nie widziałem :( stąd moje pytanie... 

na aledrogo jest sporo "uniwersalnych" zestawów(np.http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7379288214) Zakładał ktoś z Was? Trudne dla kogoś kto za bardzo przy elektryce w aucie nie grzebał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...