Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Daniel2.0 napisał:

U mnie w Foresterze SG po lifcie nie widać gołym okiem nic. Żadnych nitek przewodzących prąd. A szyby są podgrzewane :) Być może mam juz nieoryginalna szybę. Grzanie szyby włącza sie u mnie właśnie na lewo od kierownicy i działa ono razem z podgrzewaniem lusterek. Najpewniej można to sprawdzić włączając grzanie 3 kilometry przed celem podróży i przyłożenie ręki do szyby pod wycieraczkami po wyjściu z auta. W takie temperatury jak teraz, szyba robi się u mnie wyraźnie ciepła ;)

O dokładnie tak jak piszesz, to chyba najlepszy sposób, ja wymieniałem i wiem że majstry od szyb wszystko podłączyli i grzeje mimo że nie widać pasków;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach tytułu...jakie łańcuchy kupić do forestera ? 
W styczniu mam wyjazd w góry - i technicznie mogą być odcinki gdzie są one wymagana - a praktycznie nigdy ich nie kupowałem ani nie używałem więc nie wiem co z czym się je....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygłuszał ktoś forka sg? szukam zdjęć do zaczerpnięcia inspiracji co gdzie jak grubo 
Brat wygłuszał SF ale zasady są te same. Efekt wyszedł mu rewelacyjny mimo, że zrobił tylko drzwi.

Sam zamierzam zabrać się za ten temat ale jak będzie cieplej i trochę się ogarnę finansowo :D

Napisz mi jutro PW to wezmę od brata fotki, informacje co używał i podeślę.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączał ktoś w forku SG te lampy z przodu pod tą z tyłu, aby zapalały się przy otwieraniu drzwi? jest jakiś bezpiecznik, żeby to zmostkować?
To nie będzie tak zmostkować i już bo te z przodu są tylko na przycisk. Musiałbyś wziąć prąd z tej z tyłu i poprowadzić do przodu za przycisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, LosioDriver napisał:

 

19 godzin temu, VVolny napisał:
Czy podłączał ktoś w forku SG te lampy z przodu pod tą z tyłu, aby zapalały się przy otwieraniu drzwi? jest jakiś bezpiecznik, żeby to zmostkować?

To nie będzie tak zmostkować i już bo te z przodu są tylko na przycisk. Musiałbyś wziąć prąd z tej z tyłu i poprowadzić do przodu za przycisk.

 

I to jest chyba jedyny sposób, przynajmniej takie informacje znalazłem szukając w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie odnośnie owinięcia kolektora. Jako że mam drodny wyciek, właściwie poci się od strony uszczelniacza wałka rozrządu lewej głowicy. Przy okazji wymiany kolektora na nierównoodległościowy chciałem go owinąć, jako że ten który dorwałem jest nie w pełni uzbrojony w osłony. Bandaż odpada. Może ktoś polecić folie aluminiową taką perforowaną do owinięcia wydechu? Gdzieś widziałem zdjęcie tak owiniętego kolektora i nie mogę się doszukać informacji o użytym materiale. Mam w ostateczności bandaż stosowany w izolacji pieców topialnych, tylko w razie czego czym go pomalować aby oleju nie chłonął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, VVolny said:

Czy podłączał ktoś w forku SG te lampy z przodu pod tą z tyłu, aby zapalały się przy otwieraniu drzwi? jest jakiś bezpiecznik, żeby to zmostkować?

Jest legacy ale w forku pewnie będzie tak samo

https://legacygt.com/forums/showthread.php/map-lights-dome-light-mod-23139.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ewemarkam napisał:

Panowie, pytanie odnośnie owinięcia kolektora. Jako że mam drodny wyciek, właściwie poci się od strony uszczelniacza wałka rozrządu lewej głowicy. Przy okazji wymiany kolektora na nierównoodległościowy chciałem go owinąć, jako że ten który dorwałem jest nie w pełni uzbrojony w osłony. Bandaż odpada. Może ktoś polecić folie aluminiową taką perforowaną do owinięcia wydechu? Gdzieś widziałem zdjęcie tak owiniętego kolektora i nie mogę się doszukać informacji o użytym materiale. Mam w ostateczności bandaż stosowany w izolacji pieców topialnych, tylko w razie czego czym go pomalować aby oleju nie chłonął?

https://www.subaru.pl/oslona-termiczna-wydechu-90x50.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, VVolny said:

Dzięki stary, musze tak zrobić sam znać jak wyjdzie.

W sobotę robiłem właśnie to :) tam jest mowa o przecinania kabli przy przednich światłach, ale tego nie trzeba robić, wystarczy zmienić w kostce kable. Tylko uwaga - wyjmij bezpiecznik najpierw od światłach :D ( ww legacy to pod maską i nazywa się "backup").

A tak to warto to zrobić, bo efekt jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 14:29, miki_mi2 napisał:

Czy w Foresterach SF AT jest regulacja linki kick down? Chodzi o to żeby trochę pobudzić skrzynkę do dynamicznej redukcji przy wciśniętym gazie do oporu :) 

Wydaje mi się że nie linki kick down. Jest czujnik przy pedale gazu, jest to czujnik jego położenia. Jak depniesz mocno to redukuje. Musisz zdecydowanie depnąć żeby "zaskoczył". Jeśli nie masz opcji POWER, gdzieś trafiłem na informację jak to dorobić (ja nie mam u Siebie a powinna być). Skrzynia w zasadzie nie zachęca do dynamicznej jazdy, mało z tym da się cokolwiek zrobić. Długo się zastanawia przy redukowaniu. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ewemarkam napisał:

Wydaje mi się że nie linki kick down. Jest czujnik przy pedale gazu, jest to czujnik jego położenia. Jak depniesz mocno to redukuje. Musisz zdecydowanie depnąć żeby "zaskoczył". Jeśli nie masz opcji POWER, gdzieś trafiłem na informację jak to dorobić (ja nie mam u Siebie a powinna być). Skrzynia w zasadzie nie zachęca do dynamicznej jazdy, mało z tym da się cokolwiek zrobić. Długo się zastanawia przy redukowaniu. 

Mam power i nawet coś tam działa. 

Może mam za gruby dywanik pod pedałem ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ewemarkam napisał:

Wydaje mi się że nie linki kick down. Jest czujnik przy pedale gazu, jest to czujnik jego położenia. Jak depniesz mocno to redukuje. Musisz zdecydowanie depnąć żeby "zaskoczył". Jeśli nie masz opcji POWER, gdzieś trafiłem na informację jak to dorobić (ja nie mam u Siebie a powinna być). Skrzynia w zasadzie nie zachęca do dynamicznej jazdy, mało z tym da się cokolwiek zrobić. Długo się zastanawia przy redukowaniu. 

 

Mam w 2.5 xt skrzynie automat i złego słowa na nią nie mogę powiedzieć. Świetnie reaguje a mam porównanie z moimi innymi autami (niestety BMW 1 i 5) którymi równie często śmigam. 

Jeśli macie takie odczucia że skrzynia muli to może soft poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...