Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, yaroz napisał:

Czy normalnym zachowaniem jest, że przy szybkiej zmianie biegów, szybkim puszczaniu sprzęgła z jednoczesnym dodaniem gazu auto tak jakby przychamowywuje silnikiem na chwilę? Najbardziej odczuwalne jest to przy zmianie z 1 na 2 bieg i z 2 na 3. Dzieje się tak zarówno na Pb jak i LPG, Forester 2.0 125Km.

 

Wcześniej jeździłem 9 lat dieselem innej marki i tam takiego problemu nie miałem, trochę mnie to wkurza.

Staly naped 4x4 tak ma. To samo z bujaniem gora dol. Trzeba sie przyzwyczaic ze forki tak maja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, luzy zaworowe to wartości podane na zimnym silniku? Znalazłem taką informację odnośnie wartości luzów, nie jestem pewien czy te luzy są właściwe. Nie potrafię znaleźć właściwych. 

Silnik SOHC:

Ssące 0.18 - 0.22mm

Wydechowe 0.23 - 0.27mm

Jak ustawie 0.20 i 0.25 będzie ok?

Jakieś sugestie podczas regulacji?

Robiłem to już kiedyś w mazdzie 323f w dieslu, nie jest to czarna magia. 

Mam forka z 98 roku 122km, manual posiadam do samochodu, ale tam tylko wzmianka o silniku 2.5. 

 

 

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Patryk Andrzej napisał:

da sie sprawdzić kody błędów inaczej niż po obd? 

 

znaczy czy wypikać/wymigać  jakoś sie da, oraz czy sie zapisują  bo mi własnie kilka chwile temu zapaliła sie kontrolka check i po miej niż 20h zgasła 8) 

 

:hmm:

Patryk, kup za 10 zł interface, za darmo ściągnij program na smartfona i wszystko będziesz wiedział "po OBD". Wierz mi, warto. Od ponad roku używam i przydało się również w autach, które sprawdzałem przed kupnem. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, kup za 10 zł interface, za darmo ściągnij program na smartfona i wszystko będziesz wiedział "po OBD". Wierz mi, warto. Od ponad roku używam i przydało się również w autach, które sprawdzałem przed kupnem. 
Daj no przykładowego linka

natapane mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ewemarkam napisał:

Klepnij na znanym serwisie akucyjny elm327 bluetooth. Kup obojętne który, wszystkie mają te same bebechy.

nie wszystkie, są różne wersje HW i SW i nie wszystkie obsługują kpl protokołów. Trzeba czytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać za załączonym linku że się da. Ale utopienie każdego samochodu kończy się tak samo dla silnika, instalacji elektrycznej, elektroniki. Nie pisząc już o suszeniu i praniu wnętrza.

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leather trim na siedzeniach to wyłącznie perforowane części na siedzeniu i oparciu, czy całe siedzisko i oparcie? Wydaje się, że to pierwsze, bo szorując ściereczką jest inny dźwięk. Pytanie konkretnie o MY17 Limited USA, ale EU powinny mieć tak samo.

tapicer.jpg

DSC00001 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy Wy też tak macie. Mianowicie, gdy mam już zapalony samochód, mogę bez problemów wyjąć kluczyk. Nie gasząc przy tym samochodu. W żadnym samochodzie tak nie miałem. Jest to normalne?

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...