Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

 

Pytanie ode mnie - Pacjent Forester III 2009. Jak jest z przekładaniem niektórych elementów wnętrza polifta do przedlifta? Chodzi mi na przykład o radio, sterowanie climatronikiem czy nawet cały tunel środkowy (Radio z polifta jest z USB, więc przydałby sie cały słupek ze schowkiem pod USB + z tego co kojarzę polift ma fajniejszy podłokietnik).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Spotkał się ktoś z przepalającymi się stykami przepustnicy? Dzisiaj w czasie czyszczenia przepustnicy w Forku SG mechanik zauważył, że po stronie przepustnicy styki od wtyczki są nadtopione. Dlaczego? Wymieniać przepustnice? Alurat mam luzem zapasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, daymanek napisał:

Hej, szybkie pytanko. Forek SF sturbo 2002 rok, posiadal sygnalizacje dzwiekowa wlaczonych swiatel? Co prawda po zgaszeniu auta swiatla same gasna mimo przelaczenia manetki.

 

Spodziewam się, że w wersji US posiadał. W EU pewnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sygnału, światła gasną po wyłaczeniu zapłonu. Od świateł pozycyjnych masz ten dziwny przełącznik na kolumnie kierowniczej (przed zegarami)

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym rózni sie "pierwsza " sonda lambda przed katalizatorem a druga za katalizatorem?

z tego co czytalem na forum... ta druga jak sie zepsuje nic nie wnosi do pracy silnika poprzez to, ze siwieci sie kontrolka check i blad pokazuje (ktory mozna kasowac co jakis czas).

pacjent; Forester 2,5xt 211km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy wsadzając do Forka SG polifta felgi z oponą 215/55/17 prześwit będzie jak na oponach 215/60/16 czy 215/65/16?

Obecnie mam profil 60, a jednak chciałbym trochę go podnieść ale nie wiem czy przechodząc na 17 pójdę w dobrym kierunku.

Czy przechodząc na 17 mocno stracę na komforcie, prowadzeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, markos007 napisał:

pytanie, czy wsadzając do Forka SG polifta felgi z oponą 215/55/17 prześwit będzie jak na oponach 215/60/16 czy 215/65/16?

Obecnie mam profil 60, a jednak chciałbym trochę go podnieść ale nie wiem czy przechodząc na 17 pójdę w dobrym kierunku.

Czy przechodząc na 17 mocno stracę na komforcie, prowadzeniu ?

 

średnica zwiększy się o ok.4mm.

Tutaj możesz poszukać odpowiednich zamienników:  http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/215/60r16/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/55/17 to standardowy rozmiar, najbliżej mu do 215/60/16 też standardowego dla Forka. Na pewno zyska na prowadzeniu, komfort będzie minimalnie gorszy.

To też kwestia samej opony, sporo ludzi na lato ma sztywne 17 a na zimę zakłada 16 z miękkimi bokami, przez co jest wrażenie jakby te 5% profilu wiele zmieniało, a jednak dużo zależy od konstrukcji opony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - czy działa klima czy tylko nawiew zawsze włącza mi się ten dodatkowy wentylator (od klimy) co jakieś 20-30 sekund..... nie włącza się tylko jak wyłączę nawiew (na 0).

 

Czy to jest normalne ? Auto - s-turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, klev napisał:

szybkie pytanie - czy działa klima czy tylko nawiew zawsze włącza mi się ten dodatkowy wentylator (od klimy) co jakieś 20-30 sekund..... nie włącza się tylko jak wyłączę nawiew (na 0).

masz ustawiony nadmuch na szyby, a wtedy klima działa z niższą wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podswietleniem orginalnego radia 2 din. Od momentu kupienia auta ( 7 miesiecy ) nie działa podswietlenie przycisków, działa tylko sam wyswietlacz. Ostatnio wracałem w nocy, przystanołem na poboczu i wyłaczylem światła ( silnik pracował), za chwile przekreciłem gałke swiateł i odziwo podswietlenie działało. Po ponownym zgaszeniu swiateł i zapaleniu juz nie działało tylko sam wyswietlacz. Moje subaru to forester sg z 2006 roku 2.0 158 hp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podswietleniem orginalnego radia 2 din. Od momentu kupienia auta ( 7 miesiecy ) nie działa podswietlenie przycisków, działa tylko sam wyswietlacz. Ostatnio wracałem w nocy, przystanołem na poboczu i wyłaczylem światła ( silnik pracował), za chwile przekreciłem gałke swiateł i odziwo podswietlenie działało. Po ponownym zgaszeniu swiateł i zapaleniu juz nie działało tylko sam wyswietlacz. Moje subaru to forester sg z 2006 roku 2.0 158 hp.
Jedynie co na szybko przychodzi mi do głowy...to zimne luty

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daniel Adach napisał:

Witam, mam problem z podswietleniem orginalnego radia 2 din. Od momentu kupienia auta ( 7 miesiecy ) nie działa podswietlenie przycisków, działa tylko sam wyswietlacz. Ostatnio wracałem w nocy, przystanołem na poboczu i wyłaczylem światła ( silnik pracował), za chwile przekreciłem gałke swiateł i odziwo podswietlenie działało. Po ponownym zgaszeniu swiateł i zapaleniu juz nie działało tylko sam wyswietlacz. Moje subaru to forester sg z 2006 roku 2.0 158 hp.

 

Raz po myciu wnętrza w poprzednim aucie przez 2 dni nie działało podświetlenie.

 

A co do zimnych lutów... ciekawe czy można to naprawić w piekarniku jak kartę graficzną :D:D:D

Testował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimne luty i piecyk?

cyna topnieje w 232stopniach, o ile karta graficzna i piecyk to w cale nie najgłupszy pomysł jeśli jesteśmy w stanie poświęcić kartę gdyby luty się skleiły...

 

o tyle inne płytki i piecyk średnio się spradzają, nie pamiętam jak to jest w subaru radiu 2din (dorabialem aux) ale w przypadku gdy płytka jest dwustronna i na obu stronach są montowane układy scalone/rezystory/kondesatory etc.. to po rozgrzaniu cyny po prostu grawitacyjnie spadną  :) i założę się o piwo, że w piecyku znów ich nie "dolutujesz".

 

(karty graficzne z reguły wszystko maja na jednej stronie, na odwrocie jakieś tranzystory chyba tylko)

 

Proponuję poczytać o zimnych lutach, i posprawdzać nie jest to trudne ale czasochłonne, bądź zanieść do majstra "RTV naprawy" który to majster może rozwiązać poblem za kilka złociszy (50-100zł).

btw. zimny lut po wygrzaniu nie gwarantuje przewodzenia.... jedyna rzetelną naprawą to wymiana spoiwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daniel Adach napisał:

Witam, mam problem z podswietleniem orginalnego radia 2 din. Od momentu kupienia auta ( 7 miesiecy ) nie działa podswietlenie przycisków, działa tylko sam wyswietlacz. Ostatnio wracałem w nocy, przystanołem na poboczu i wyłaczylem światła ( silnik pracował), za chwile przekreciłem gałke swiateł i odziwo podswietlenie działało. Po ponownym zgaszeniu swiateł i zapaleniu juz nie działało tylko sam wyswietlacz. Moje subaru to forester sg z 2006 roku 2.0 158 hp.

 

Ja miałem podobnie, z tym, że u mnie przeważnie podświetlenie działało.

A jak nie działało (sporadyczna sytuacja, ale jednak) to zawsze pomagało delikatne puknięcie palcami w górną część obudowy radia - tam, gdzie szczelina na płyty CD.

Spróbuj, może akurat zadziała... :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Raz po myciu wnętrza w poprzednim aucie przez 2 dni nie działało podświetlenie.
 
A co do zimnych lutów... ciekawe czy można to naprawić w piekarniku jak kartę graficzną
Testował ktoś?
Zimne luty mialem na wylaczniku w radiu 1 din.Dobra lupa i mała lutownica załatwiła temat

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester SH 2009.

 

Czy kierownica z Imprezy/WRX z tych samych lat (ta co wygląda praktycznie tak samo) będzie pasować do Forka? Czy może Subaru jednak utrudniło i dało inny wieloklin?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie jedno pytanie- czy po zdjęciu i założeniu dekla od dyferencjału potrzebna jest nowa uszczelka? Wcześniej było sucho. Czy mogę ją wywalić i dać uszczelkę w płynie (np. Jak do miski olejowej)? Zastanawia mnie w tej uszczelce kwadrat z napisem "UP", to miejsce ma szczególne znaczenie (za nim jest odpowietrznik) czy tylko jest w celach orientacyjnych przy zakładaniu uszczelki?  Na nową uszczelkę musiałbym czekać 2tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...