Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, camel00 napisał:

Druga pompa powietrza (ta od rozrzedzania spalin) - da się to jakoś naprawić, żeby nie wywalało błędu?  Czy tylko wymiana (drogo) albo zaślepki i zmiana w komputerze? (trzeba w ogóle fizycznie wywalać?)

zerknij tu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi ktoś jak dobrać się do tylnego wzmacniacza? Coś mi się poluzowało i skrzypi niemiłosiernie. Auto Forester 2.0, 2007 rok. W internecie znalazłem obrazem, że maskownica trzyma się tyko na zatrzaskach ale nie potrafię jej podważyć. Rozbierał to już ktoś?

 

5ae0557845e6bda93461d6a3eb00.jpg

Edytowane przez Zandeo
upgrade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam sie do tematu zeby nie zakladac nowego, i mam pytanie. Subarak 2.0 158hp (ej20f ), jezdził od nowości na oleju 10w40, gdy go zakupiłem miał przebieg 193 kkm zalałem go półsyntetykiem 5w30, teraz ma 203 kkm, przez ten czas pobrał może z 0.5 litra oleju. Auto jezdzi trasy 80-100 km dziennie po lokalnych drogach i troche w lesie.

Czy mogę zalewac go tym samym olejem czy wrócić do 10w40 czy może lac syntetyka np 5w40 ?

Edytowane przez Daniel Adach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daniel Adach napisał:

Czy mogę zalewac go tym samym olejem czy wrócić do 10w40 czy może lac syntetyka np 5w40 ?

nawet nie patrz w kierunku 10w40.

Zostań przy 5w30 jak nie latasz blisko Vmax i raczej w trasie, 5w40 jest trochę lepszy do miasta i większych obciążeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno nabyty ForekXT MY14, ogólnie świetne auto w wygodzie, prowadzeniu, lecz mam szybkie pytania.

1. Jazda po miescie 20 min. "emerycka", temperatura oleju 95-97st przy temp. powietrza 6stC,  jest ok?

2. Wibrujący, nie głośny - acz slyszalny i nieco denerwujący ogłos wentylatora z prawej strony kokpitu, radio off, normalne?

3. Na światłach na iddle obroty spadają prawie do niesłyszalnych (ok500), jakby się dusił w trybie I i S, w trybie S# już coś się dzieje. Nie uświadczałem tego nigdy w XV. Jeżdżę często na automacie albo na manetkach na S#, mam wrażenie że na I i S autko ma założony jakby ekologiczny kaganiec. Przy próbie dynamicznego ruszania np. na S, powoli się rozpędza i dopiero z kopyta, na S# bardziej liniowo. W ogóle wydaje mi się, że we wszystkich trybach zmiany przełożeń na CVT od biegu 2-4 powinny następować przy wyższych obrotach, bliżej 3k. Zresztą widzę tu podobieństwo z "podpowiadaczem" zmiany biegu w manualu na wyświetlaczu w XV (szczytem podpowiedź zmiany na 4 bieg przy około 50km/h). Ekologia?! Dobrze że w XV z tego nigdy nie korzystałem, tylko słuchałem silnika. Ale w FXT już nie mam na to wpływu, chyba że kiedyś ewentualna zmiana mapy. Moim zdaniem w boxerze FA20 DIT jazda ze zmianami przełożeń przy tak niskich obrotach, to najprostrzy i być może najkrótszy sposób do zarżnięcia silnika. Przecież to nie diesel. A może mylę się? Napiszcie proszę.

Edytowane przez GregKrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GregKrk napisał:

Witam. Niedawno nabyty ForekXT MY14, ogólnie świetne auto w wygodzie, prowadzeniu, lecz mam szybkie pytania.

1. Jazda po miescie 20 min. "emerycka", temperatura oleju 95-97st przy temp. powietrza 6stC,  jest ok?

2. Wibrujący, nie głośny - acz slyszalny i nieco denerwujący ogłos wentylatora z prawej strony kokpitu, radio off, normalne?

3. Na światłach na iddle obroty spadają prawie do niesłyszalnych (ok500), jakby się dusił w trybie I i S, w trybie S# już coś się dzieje. Nie uświadczałem tego nigdy w XV. Jeżdżę często na automacie albo na manetkach na S#, mam wrażenie że na I i S autko ma założony jakby ekologiczny kaganiec. Przy próbie dynamicznego ruszania np. na S, powoli się rozpędza i dopiero z kopyta, na S# bardziej liniowo. W ogóle wydaje mi się, że we wszystkich trybach zmiany przełożeń na CVT od biegu 2-4 powinny następować przy wyższych obrotach, bliżej 3k. Zresztą widzę tu podobieństwo z "podpowiadaczem" zmiany biegu w manualu na wyświetlaczu w XV (szczytem podpowiedź zmiany na 4 bieg przy około 50km/h). Ekologia?! Dobrze że w XV z tego nigdy nie korzystałem, tylko słuchałem silnika. Ale w FXT już nie mam na to wpływu, chyba że kiedyś ewentualna zmiana mapy. Moim zdaniem w boxerze FA20 DIT jazda ze zmianami przełożeń przy tak niskich obrotach, to najprostrzy i być może najkrótszy sposób do zarżnięcia silnika. Przecież to nie diesel. A może mylę się? Napiszcie proszę.

1. Temperatura ok. Możesz zawsze zmienić olej i poobserwować.

2. Może szumi sprężarka od klimy ...lub cvt.

3. Mnie ten ekoteroryzm w... Po zagrzaniu się silnika, a przynajmniej po zniknięciu niebieskiej lampki, czyli temp. około 40 st. przełączam na S a dalej w mieście na S# - tu musi być około 50, bo inaczej komp nie pozwoli przełączyć.

Poza miastem tylko S i czasem w trybie manualnym.

Po takiej jeździe ...i pokonaniu n

... kilometrów to i rury wydechowe są w miarę czyste :rolleyes:

Dodam że u mnie na I i S jest bardziej liniowe przyspieszenie...a na S# to ewidentnie widać, czuć zmianę biegów, a jest ich 8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marol - dziekuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. 2.Szum u mnie idzie chyba od wentylatora klimy. 3.Czyli jednak wychodzi, że do miasta prawdopodobnie tryb S# najlepszy. Ja go najpierw delikatnie rozgrzewam do 60-70st i dopiero lekka zabawa. Dobrze, że mam najpierw dojazd drogą podmiejską. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy najlepszy tego nie wiem jak:D

W trybie S# przy spokojnej jeździe ;) widać chociaż że silnik się kręci do 3 tys. ...

Na forum za wielką wodą ludzi piszą że od razu po uruchomieniu silnika przełączają na S. Były nawet jakieś przymiarki do zmian tak aby od razu komp jako ustalenie domyślne wybierał S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tak mam w Forku. Zapamiętuje ostatnie ustawienie, nawet na zimnym, od razu mam S. Z tym, że zaraz po kupnie zrobiłem duży przegląd i za radą pracownika w ASO zostało wgrane nowe oprogramowanie. Zresztą niedługo zamierzam zmienić olej w CVT.

 

Nie będę pisał posta pod postem. Dodam tylko, że samochód krajowy kupiony w ASO w Polsce i serwisowany jedynie w ASO. Więc może to nowe oprogramowanie coś zmienia;) Olej w CVT też będę zmieniał statycznie przy 60k.

Edytowane przez GregKrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Forek sf , czy jak sie otwiera bagażnik to lampka sufitowa powinna sie zapalić ? 

Jeśli tak to gdzie jest czujnik ? W zamku ? 

U mnie sie nie pali, trzeba ręcznie sterować.

Powinna się zapalać, czujnik jest gdzieś w zamku. Gdzie dokładnie nie wiem, u mnie raz się zapala raz nie, nie miałem tyle energii żeby się za to wziąć.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2018 o 08:26, Mdisaster napisał:

Pochwaliłbys się w jakich okolicznościach tego dokonałes i z jaką prędkością? Mnie podczas wczorajszej śnieżycy fantazja poniosła. Na zjeździe że skrzyżowania uderzyłem bokiem przedniego lewego koła w krawężnik. Prędkość 30-40 kmh. Felga porysowała się na rancie, opona nietknięta. Koło stoi prosto, trzyma ciśnienie. Dzisiaj rano jechałem i wszystko wydaje się być w porządku, forek jedzie prosto i nic nie drży, czyli zawiecha raczej ok.  Myślicie że mi się upiekło i miałem farta? Może podjadę za  jakiś czas na geometrie. 

Podobna prędkość, był deszczyk, pomyślałem zobaczę czy pójdzie bokiem, no i wypluło z zakrętu na krawężnik :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne szybkie pytanie. Forester automat, nie wiem czy ten typ tak ma. Ale stoję pod górkę, lewarek w pozycję D, samochód się kula w dół. Nie powinien "trzymać"? Jak wcisnę przycisk HOLD AT to trzyma, nie toczy się. Ale ponoć wtedy skrzynia zmienia biegi inaczej, wcześniej. To jest normalne zachowanie? oprócz tego skrzynia bardzo ładnie zmienia biegi, nie szarpie. Mam porównanie z Terrano 2, na tej samej górce się nie stacza.

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem: pojawia się od czasu do czasu takie drżenie na kierownicy i zaczyna wibrować cała buda; jest tak tylko przy dodawaniu gazu raczej na ciepłym silniku po przejechaniu kilkunastu - kilkudziesięciu km. Po puszczeniu gazu lub wysprzęgleniu wszystko wraca do normy. Aby jechać normalnie musiałem wrzucić 3 i kręcić go wyżej tak do 4 tys. Po zmianie na 4 a najbardziej na 5 i prędkości ok. 100 km/h pojawiają się wibracje. Przerwa półgodzinna i 30 km do domu przejechałem normalnie. Macie jakieś pomysły co się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...