Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinna taka sytuacja wystąpić. Wiele razy odlaczałem aku. Kiedyś przestał działać siłownik klapy a  wszystkie bezpieczniki były okej i pojechałem do serwisu bo po drodze mi było. Pan odłączyl akumulator, poczekał 30 sekund  i ponownie wpią klemę

 Wszystko wróciło do normy. Restart sterowników. Usługa darmowa.

Może spróbuj jeszcze raz jak nie to zadzwoń do serwisu i zapytaj jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy subaruholicy, mam pytanie odnośnie silniczka? mechanizmu szyby? w foresterze SG, czy mechanizm lewej szyby przedniej (od kierowcy) jest jakkolwiek zamienny z poprzednim forkiem, lub innymi drzwiami, lub z czymkolwiek? czy silniczek pasuje np ten z tyłu czy czymś się różni? Mam wygłuszone drzwi i nie chcę ich rozwalać póki nie mam info i części zamiennej. Oryginał ciężko dostać nawet używany. Może ktoś już się bawił z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy subaruholicy, mam pytanie odnośnie silniczka? mechanizmu szyby? w foresterze SG, czy mechanizm lewej szyby przedniej (od kierowcy) jest jakkolwiek zamienny z poprzednim forkiem, lub innymi drzwiami, lub z czymkolwiek? czy silniczek pasuje np ten z tyłu czy czymś się różni? Mam wygłuszone drzwi i nie chcę ich rozwalać póki nie mam info i części zamiennej. Oryginał ciężko dostać nawet używany. Może ktoś już się bawił z tym ?

A jakie są objawy, że poszukujesz całego mechanizmu.Naprawiłem jakiś czas temu przedni w drzwiach kierowcy.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, M-Nowy napisał:

Po odłączeniu i ponownym przyłączeniu akumulatora w FXT my16 oprócz programowania stacji radiowych muszę zrobić procedurę odblokowania szyby pasażera (kiedyś to robiłem ale kompletnie zapomniałem). Chodzi o to, że szyba pasażera działa z przycisku pasażera ale nie z przycisku kierowcy. Ktoś pamięta ? ktoś pomoże ?

OK, już po kłopocie ... tel do ASO pomógł. W takiej sytuacji jak moja trzeba przy włączonej stacyjce opuścić szybę do końca potem ją zamknąć i przytrzymać przycisk ok 10 s ... jest to tzw. "programowanie" szyb :) ...teraz wszystko OK.

PS

aku był odpięty przez całą noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek nie reaguje ani w jedną ani drugą stronę. Przed całkowitym padnięciem pracował już wolniej niż zwykle. W jaki sposób udało się naprawić ten silniczek?

Objawy podobne do mojego...czyli zapewne korozja go unieruchomiła.Pozostaje wyciągnięcie wyczyszczenie a jesli to nie pomoże, to zakup używki.Uwaga na wersję z UK bo to nie do końca pasuje.Piszę tu o mocowaniach bo wnętrze ma takie samo.Ja kupiłem z Legacy III anglika i przekladalem bebechy
Powodzenia.. bo sam dostęp i demontaż wyjątkowo uciążliwy.Wyciągnąłem sam silniczek bez mechanizmu.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne szybkie pytanie :-)

Tym razem lusterko boczne od strony pasażera. Przy mocniejszym zamykaniu drzwi lusterko się przestawia. Musze wtedy poprawiać ułożenie szybko naciskając przycisk składania lusterek.

Jak można to naprawić?

 

Forek SG 2007 2.0 158KM

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartolini napisał:

Kolejne szybkie pytanie :-)

Tym razem lusterko boczne od strony pasażera. Przy mocniejszym zamykaniu drzwi lusterko się przestawia. Musze wtedy poprawiać ułożenie szybko naciskając przycisk składania lusterek.

Jak można to naprawić?

 

Forek SG 2007 2.0 158KM

 

 

Nie wierzę. Mam dokładnie to samo w moim SG 158 KM :D W najbliższym czasie miałem o to pytać na forum ale szczerze mówiąc nie liczyłem za bardzo że ktoś pomoże w tak odosobnionym problemie. No ale teraz jest nas dwóch więc może jakoś sobie z tym poradzimy ;) Z moich dotychczasowych ustaleń, wydaje mi się że lusterko przestawia się elektrycznie. Jest zbyt sztywne żeby przestawiało się, że tak powiem fizycznie na przykład przy mocniejszym trzaśnięciu drzwiami. Z resztą przestawia się w odwrotnym kierunku (do przodu) niż przy trzaśnięciu drzwiami. Dziwne jest to że obserwuję, sprawdzam, próbuję i za nic nie mogę zczaić momentu w którym to się dzieję. A w końcu i tak jest przestawione. Pomaga jak u Ciebie, lekkie chwilowe wciśnięcie przycisku składania luster. Na pewno ma to też związek z używaniem drzwi pasażera. Sprawdziłem i kiedy ich nie używam, problem nie występuje. Macie jakieś pomysły? To irytujące na dłuższą metę:)

Dopisze że u mnie pojawiało się jeszcze coś dziwnego. Pojawiało po kupnie samochodu. Może wcześniej długo stał... Teraz to ustąpiło. Mianowicie czasem wsiadałem do samochodu i po przekręceniu kluczyka prawe lusterko potrafiło się złożyć.... w drugą stronę (do przodu):D Wtedy trzeba było je złożyć i rozłożyć. Może to ma coś wspólnego z wyżej opisanymi objawami.

Edytowane przez Daniel2.0
Dopisanie kolejnego objawu usterki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie prosty test na lusterko:

spróbujcie otworzyć i zamknąć drzwi pasażera ale bez trzaskania drzwiami - jeżeli po kilku takich cyklach lustro się przestawi wniosek jest tylko jeden = przetarta lub przełamana wiązka elektryczna w połączeniu drzwi słupek A, wówczas szukacie przełamania na łukach/kostce lub przetarcia i "lewego" masowania się wiązki.

Wówczas będzie to klasyka gatunku nie tylko dla subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

panowie - pytałem w tym dziale wcześniej czy opony 215/65/16 pasują bez problemu zamiast fabryki 215/60/16 i powiem wam że opony mi obcierają ! Przy maksymalnym skręcie czy to w prawo, czy to w lewo obcierają przednie koła !

słabizna..... mój forek s-turbo różni się od normalnych ? Wszystkim pasuje a mi nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm może coś w tym jest bo mam oponę EXTREME/NORDIC - ta najbardziej hardcorowa zimówka, hardcorowsze są już tylko opony terenowe.

 

Mój plan jest taki ze jutro podniosę na żabie auto ze skręconym kołem żebym miał dojście i tą wypukłość plastikową nadkola (o którą wadzi opona) nagrzeję nagrzewnicą (farelką taką specjalną) i wyprofiluje ją ze zamiast wypukła będzie wklęsła. Mam nadzieje ze jest to termoplastyczne...... trzymajcie kciuki.

 

Tak wygląda na tych oponach - teraz w planie dystanse tył 3cm żeby zniwelować "duposiad" Sprężyny wymienione były na KYB 10.000 km temu ale nic to nie dało. (długie na 390mm)

20171128_133232.jpg

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, klev napisał:

panowie - pytałem w tym dziale wcześniej czy opony 215/65/16 pasują bez problemu zamiast fabryki 215/60/16 i powiem wam że opony mi obcierają ! Przy maksymalnym skręcie czy to w prawo, czy to w lewo obcierają przednie koła !

słabizna..... mój forek s-turbo różni się od normalnych ? Wszystkim pasuje a mi nie ?

Kurcze. U mnie jest spory zapas i o obcieraniu nie ma mowy. Zawias z przodu fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wadzi tylko przy maksymalnym skręcie w połowie wysokości opony, z przodu auta o nadkole - taki element jakby wypukły..... na wysokość mimo duposiadu nic nigdzie nie ociera. a opony nie są zaokrąglone tylko kształtem jak kwadrat na głowie rutkowskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...