Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Doczytałem, że cyklicznie "uruchamiające się" syczenie słyszalne w kabinie to może być kwestia kompresora/ubytku czynnika chłodzącego. Ale czy układ klimy chodzi nawet kiedy jest ona wyłączona? Bo klimy nie używam zbyt często a to syczenie słyszę ostatnio prawie zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cykania, mam ciche słyszalne w kabinie cykanie co ok 30-40sek cyknięcie jakby przekaźnika. Słyszalne jest jakby w lewych drzwiach. Ewentualnie gdzieś po lewej stronie.

Drugi dziwny dźwięk. Po odpaleniu auta po dłuższym postoju po ok 2 min jazdy słychać dziwny dźwięk jakby coś się przestawiało. Dźwięk słyszalny po prawej stronie w podszybiu-wygląda jakby jakiś mechanizm przestawiał się od nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak klima pracuje nawet gdy jest wyłączona. W trybie auto oraz szyba

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

Ale możesz ja wyłączyć. Zawsze po przełączeniu "na szybę" lub "nogi i szybę, klimatyzacja się włączy i jeśli nie chcesz aby pracowała, naciskasz na guziczek włącz/wyłącz AC. Tak jest w MY07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu 2 pytania, a właściwie 3:

 

1. Czy to, że prawe światło mijania mam na żarówce H11, a lewe na KUŹWA H7 :o to owoc geniuszu japońskich inżynierów, czy raczej poprzedniego właściciela, który ściągnął auto z US i wymieniał lampę?? Bo mi trochę ciśnienie skoczyło jak wytargałem aku i chciałem wymienić drugą żarówkę...

 

2. No właśnie, akumulator. Oczywiście nie przyjrzałem się dokładnie przed wyjęciem i miałem dylemat: czy mocowanie aku w Forku naprawdę jest tak wysoce wyrafinowane, że polega na wciśnięciu tej trzymającej go brechy w dziurę między blachami, tak jak na zdjęciu?

 

aku-w-forku.jpg

Sorry za poruszone zdjęcia.

 

Bo aż się boję takich patentów...

 

 

3. Akumulator ciąg dalszy. Poprzedni właściciel wymienił go wprawdzie na nowy, ale na zasadzie "wsadzę co mam pod ręką". No i wpakował klamota 74Ah, który wchodzi tam na styk i w efekcie nie ma w ogóle mowy o wymianie żarówki bez wyciągnięcia aku. A ponieważ jestem leniwy zacząłem kombinować czy da się wstawić tam coś krótszego, tak żeby nie trzeba było go targać przy wymianie żarówki. Instrukcja zaleca 52Ah, ale czy to nie będzie za mało?? Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 3 z mojego poprzedniego posta:

 

3. Akumulator ciąg dalszy. Poprzedni właściciel wymienił go wprawdzie na nowy, ale na zasadzie "wsadzę co mam pod ręką". No i wpakował klamota 74Ah, który wchodzi tam na styk i w efekcie nie ma w ogóle mowy o wymianie żarówki bez wyciągnięcia aku. A ponieważ jestem leniwy zacząłem kombinować czy da się wstawić tam coś krótszego, tak żeby nie trzeba było go targać przy wymianie żarówki. Instrukcja zaleca 52Ah, ale czy to nie będzie za mało?? Możecie coś polecić?

 

Dzisiaj poprzymierzałem kilka akusów i najkrótszy jaki znalazłem o sensownej pojemności (Forse 60Ah) miał 23 cm na długość, czyli był prawie o 5cm krótszy od tego co mam - niestety i tak dostęp do żarówki pozostawiał bardzo ograniczony, dekiel jakoś tam da się odkręcić, ale operować potem z wymianą żarówki to już chyba tylko dziecko by dało radę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj prawdopodobnie odstawiam Forka na UPG. Skoro auto będzie rozgrzebane przez parę dni to planuję jeszcze zrobić/wymienić:

* rozrząd,

* olej w skrzyni,

* olej w mostach,

* płyn hamulcowy,

* płyn chłodniczy,

* świece + kable WN (jeśli będzie potrzeba).

 

Komuś przychodzi do głowy co jeszcze warto by szarpnąć korzystając z okazji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prawdopodobnie odstawiam Forka na UPG. Skoro auto będzie rozgrzebane przez parę dni to planuję jeszcze zrobić/wymienić:

* rozrząd,

* olej w skrzyni,

* olej w mostach,

* płyn hamulcowy,

* płyn chłodniczy,

* świece + kable WN (jeśli będzie potrzeba).

 

Komuś przychodzi do głowy co jeszcze warto by szarpnąć korzystając z okazji??

Sprzegło - ocenic stan i w razie W - wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik już w kawałkach:

 

forek-silnik_1000px.jpg

 

I kto to kuźwa teraz poskłada? :lol:

 

I przy okazji oczywiście pytanie: gładzie cylindrów są idealne, jak lustro, ale w tle jest taki nalot:

 

forek-nagar_1000px.jpg

 

Rzecz jest absolutnie niewyczuwalna pod palcem, i przy okazji też nie do wyczyszczenia... Co to może być? Rdza? Czyżbym trafił na jakiegoś topielca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; jestem tu nowy więc pozdrawiam wszystkich miłośników Subaru.

Od tygodnia jestem posiadaczem Forka SF z 1998 roku silnik 2.0 125 KM b+gaz;

Potrzebuję informacji na temat:

1.Światła cofania, są 2 lampy, czy steruje je 1 wyłącznik w skrzyni biegów?

2.Ma ktoś plik dxf z dystansami pod tylne sprężyny ?

3. Znajdę gdzieś instrukcję obsługi ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...