Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz ustawione AUTO, to samoczynnie steruje załączeniem A/C w zależności od zadanej i aktualnej temperatury (w środku i na zewnątrz +czujnik nasłonecznienia). W Outbacku (i zapewne w Foresterze też) jest tak, że jeśli zmienisz cokolwiek (kierunek nawiewu, moc nawiewu, A/C), to tryb AUTO się wyłącza. Jedynie sterowanie obiegiem powietrza (otwarty/zamknięty) nie powoduje wyłączenia funkcji AUTO.  

 

Totalnie przez przypadek nacisnąłem zamknięcie obiegu na AUTO bez A/C a potem Mode. Zmieniło nawiew, i funkcja AUTO została wyłączna:) Na AUTO bez włączonego A/C, nie uruchamia się A/C. Otworzyłem drzwi i nie słychać kompresora. 

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie z serii banalnych, ale chciałbym mieć pewność.

Czy w SF po lifcie, rok 2000 2.0N/A regulacja zaworów jest na podkładkach czy "tradycyjna" na śrubkach? Zamierzam zabrać się za nią w przyszły weekend (razem z wymianą uszczelek, świec i przewodów) i chciałbym mieć pewność za nim zdejmę pokrywy.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fidel25 napisał:

Pytanie z serii banalnych, ale chciałbym mieć pewność.

Czy w SF po lifcie, rok 2000 2.0N/A regulacja zaworów jest na podkładkach czy "tradycyjna" na śrubkach? Zamierzam zabrać się za nią w przyszły weekend (razem z wymianą uszczelek, świec i przewodów) i chciałbym mieć pewność za nim zdejmę pokrywy.

Dzięki.

Na śrubkach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę się na szybko doszukać nr OEM pasków do Forka 2.0 N/A rok 2000. Potrzebuje obydwa paski wielorowkowe. Może ktoś ma numerki gdzie pod ręka. Czy przy wymianie pasków trzeba wymienić coś jeszcze ? Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gorion napisał:

 

tutaj jest w PSI jak testowalem orientacyjnie czy do setni jest tyle ile powinno, chyba nawet odrobinę przez moment przeładowało ale wiadomo ze było wtedy butowane:

speedtest.jpg

To sporo. Masz 0.85, a w "pikach" nawet 0.98 bar. Jeśli tak ma być, to moje 0.6 i w pikach 0.65 potwierdza chyba sens wymiany turbiny, zwłaszcza że puszczała trochę oleju. Jak wymiana się powiedzie, to jutro się pochwalę  ile nowa ładuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2016 o 23:18, Haze napisał:

Czy nie brakuje Wam wątku, w którym można zadać pytanie, na które szkoda (albo wstyd :D) marnować forumowe miejsce na osobny wątek? Decyzję pozostawiam oczywiście administracji, a w międzyczasie chciałbym zadać właśnie takie pytanie:

 

Może mnie ktoś oświecić czemu służy to wyrafinowane rozwiązanie zaznaczone na zdjęciu poniżej?

 

forek-guma.jpg

 

Bo dzisiaj spojrzałem na Forka z boku i w pierwszej chwili przestraszyłem się, że coś mi zwisa :lol: ...

 

Dnia 28.07.2016 o 23:23, carfit napisał:

osłona "przeciwbłotna" zapobiegająca dostawaniem sie syfu do tylnego układu hamulcowego. 

 

Carfit, a znasz może numer OEM takiej osłony lewej? Bo nie mogę nigdzie znaleźć. Dzięki. Pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skąd w SG polifcie najłatwiej wyciągnąć informację o prędkości jazdy? Do czego można podpiąć kabelek,żeby czerpać takie info?  Potrzebne do ustawienia momentu załączania modułu doświetlania zakrętów za pomocą halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vehicle speed signal  connector  B136  pin 13       0 or 5 0 or 5            “5” and “0” are repeatedly  displayed when vehicle is  driven.

 

B136 jest na ECU.  A co za sygnał potrzebujesz? Bo nie wiem czy ten się nada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/25/2017 o 21:28, Rafaelo napisał:

Czy ktoś zakładał do forka wrx tylne zaciski ??

 

Zakładał, zmieniają się zaciski, tarcze (zakłada się takie jak do WRX czyli 290 mm wentylowane) i szczęki ręcznego podobnie, pasujące do założonej tarczy czyli z wrx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, owad napisał:

Vehicle speed signal  connector  B136  pin 13       0 or 5 0 or 5            “5” and “0” are repeatedly  displayed when vehicle is  driven.

 

B136 jest na ECU.  A co za sygnał potrzebujesz? Bo nie wiem czy ten się nada. 

Napisali: "impulsy te muszą być o amplitudzie 5 do 12 VDC i częstotliwości (dla V=40km/h) 40 do 500 Hz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, owad napisał:

No to tu jest 0 i 5VDC,

ale być może że oni mówią o stanie wysokim czyli ten moduł zaakceptuje stan wysoki jeśli będzie w przedziale od 5 do 12 VDC. Napisz co to dokładnie jest za system. 

Ja się na tym prawie kompletnie nie znam. Po prostu jeden kabelek z modułu ma dostać taki sygnał, żeby powyżej prędkości 40km/h nie uruchamiał doświetlania zakrętów. Ustawia się to tak, że  jadąc ok 40 wciska się guzik od programowania i moduł ma to zapamiętać (chyba ilość Hz) jako prędkość graniczną jego zadziałania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zakładał, zmieniają się zaciski, tarcze (zakłada się takie jak do WRX czyli 290 mm wentylowane) i szczęki ręcznego podobnie, pasujące do założonej tarczy czyli z wrx.


Dzieki za odpowiedz juz mam ogarnięte wszystko i Forek super sie teraz zatrzymuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest gdzieś wątek olejowy, ale to bardziej pasuje do tego tematu:

Są trzy różne Motule 5W40, w dość podobnych cenach. Przynajmniej w sklepie "u mnie na wsi". Jaki najbardziej polecacie, taki do normalnej codziennej jazdy bez upalania? Oczywiście syntetyk, bo ostatnio taki mi zalali (Total 5W40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rydzada napisał:

Może jest gdzieś wątek olejowy, ale to bardziej pasuje do tego tematu:

 

https://forum.subaru.pl/topic/7137-olej-silnikowy-do-subaru-który-wybrać-jak-często-sprawdzać-poziom/

 

Hasło: TAK

 

 

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rydzada napisał:

Może jest gdzieś wątek olejowy, ale to bardziej pasuje do tego tematu:

Są trzy różne Motule 5W40, w dość podobnych cenach. Przynajmniej w sklepie "u mnie na wsi". Jaki najbardziej polecacie, taki do normalnej codziennej jazdy bez upalania? Oczywiście syntetyk, bo ostatnio taki mi zalali (Total 5W40).

 

U mnie sprawdza się 300V 5w40. Natomiast na eneos 5w40 pokazywał mi o 0,5 - 0,7  bara niższe ciśnienie na postoju w podobnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, owad napisał:

 

U mnie sprawdza się 300V 5w40. Natomiast na eneos 5w40 pokazywał mi o 0,5 - 0,7  bara niższe ciśnienie na postoju w podobnych warunkach.

Dzięki. Fakt, do GT-ka też lałem 300V, tylko było to tak dawno, że zapomniałem. W sklepach "wiejskich" takiego nie ma, ale przez net zamówię na następną wymianę właśnie 300V. Zamykamy "temat" Motula. Wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek '16

 

Czy wie ktoś jak wyłączyć ciągłe składanie lusterek przy otwieraniu drzwi/centralnego?

Najlepiej jak by rozkładały się przy uruchomieniu silnika. Obecnie to co włączę centralny to lusterka latają w te i we wte - najgorzej jak chcę tylko na chwilę otworzyć by coś zapakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...