Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, lukA87 napisał:

up

 

.02.2017 o 21:52, lukA87 napisał:

SG 2.0x '06 

 

1. Czy chłodnica powinna być zamontowana na sztywno czy powinna mieć 'luz" ?  

ma lekki luz na gumowych elementach mocujacych

Edytowane przez miroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedyskretne pytanie co oznacza

aktywny system kontroli zaworów AVCS  jeżeli dobrze google to tłumaczą  z  Active Valve Control System AVCS 

na co to się przekłada ? i jak z tym żyć ?

 

acha !

Mam szybkie pytanie

ale jest szczegółowo już opisane tu:

pomożecie...?

Edytowane przez 4444
xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanko odnoścnie temperatury silnika i pracy wentylatorów.

Mój Forek ładnie sie nagrzewa i trzyma idealnie prawie połowę skali na termometrze. Zastanawia mnie jednak to że często włączają mi się wentylatory chłodnicy. Wczoraj postałem 15 minut w mieście w korku i już się załączył. Na termometrze praktycznie nie było widać wzrostu temp. Jak to wygląda u Was?

Do tego po ostrzejszej jeździe albo długim podjeździe po górę jak zaparkuje to czuć zapach "ciepłego" auta.. taki troche "gumowy". Płyn w chłodnicy OK, zbiornik wyrównawczy "pracuje", żadnych niepokojących obajwów. Może TTTM ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w MY16 ale MY 07 włączają się automatycznie wraz ze spryskiwaczami szyby czołowej - ale pod jednym warunkiem... musi być odpowiednia ilośc płynu bo jak jest mało to tylko na szyby leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie
Forek XT MY16 - jak uruchomić spryskiwanie reflektorów.
Wg instrukcji nie działa. W angielskiej jaką znalazłem w necie w ogóle nie ma tego opisanego.

Spryskiwacze reflektorów są uruchamiane wraz ze spryskiwaczami przedniej szyby, pod warunkiem, że włączone są światła mijania bądź drogowe. Warunkiem jest też odpowiedni poziom płynu w zbiorniczku - przy niskim poziomie najpierw przestaje działać spryskiwanie tylnej szyby, następnie dezaktywowane jest spryskiwanie reflektorów.
Nie ma osobnego wyłącznika spryskiwania reflektorów.
Pozdrawiam - no i gratuluję super fury, frajdy z jazdy życzę.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w SJ, ale w SH pomijając już poziom płynu do spryskiwaczy należy nacisnąć dźwignię spryskiwaczy dłużej niż 1s (jedną sekundę). Moim zdanie jest, to dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy nie chcemy tracić płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w SJ, ale w SH pomijając już poziom płynu do spryskiwaczy należy nacisnąć dźwignię spryskiwaczy dłużej niż 1s (jedną sekundę). Moim zdanie jest, to dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy nie chcemy tracić płynu.

W SH po liftingu tak jest, przed liftingiem niestety leciał praktycznie od razu i na szybę i na lampy.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lewy87r napisał:

Nie wiem jak w MY16 ale MY 07 włączają się automatycznie wraz ze spryskiwaczami szyby czołowej - ale pod jednym warunkiem... musi być odpowiednia ilośc płynu bo jak jest mało to tylko na szyby leci.

 

5 godzin temu, mechanik napisał:

Spryskiwacze reflektorów są uruchamiane wraz ze spryskiwaczami przedniej szyby, pod warunkiem, że włączone są światła mijania bądź drogowe. Warunkiem jest też odpowiedni poziom płynu w zbiorniczku - przy niskim poziomie najpierw przestaje działać spryskiwanie tylnej szyby, następnie dezaktywowane jest spryskiwanie reflektorów.

 

Potwierdzam wszystko, co napisali poprzednicy. Miałem raz sytuację, że przy naciśnięciu i dłuższym przytrzymaniu przycisku spryskiwania płyn leciał tylko na szybę, dlatego podejrzewałem, że w układzie spryskiwania reflektorów zagościł jakiś fatal error :( Na szczęście, tylko niski stan płynu był winowajcą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2017 o 05:59, fidel25 napisał:

Witam,

Pytanko odnoścnie temperatury silnika i pracy wentylatorów.

Mój Forek ładnie sie nagrzewa i trzyma idealnie prawie połowę skali na termometrze. Zastanawia mnie jednak to że często włączają mi się wentylatory chłodnicy. Wczoraj postałem 15 minut w mieście w korku i już się załączył. Na termometrze praktycznie nie było widać wzrostu temp. Jak to wygląda u Was?

Do tego po ostrzejszej jeździe albo długim podjeździe po górę jak zaparkuje to czuć zapach "ciepłego" auta.. taki troche "gumowy". Płyn w chłodnicy OK, zbiornik wyrównawczy "pracuje", żadnych niepokojących obajwów. Może TTTM ? ;-)

 

hej, podbije bo odejdzie w zapomnienie zaraz ;-) dajcie znać jak to u Was wygląda. dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę musiał rozstać się z moim forkiem :( Jest szansa że od kwietnia/maja dostanę samochód służbowy "pod dom" i za Chiny nie mogę przekonać małżonki, aby ona jeździła subarakiem i byłoby jedno większe auto na stanie. Twierdzi że jest za duży i chce... FIATA PANDE ! :blink:  Do końca marca muszę zrobić przegląd i ubezpieczyć ale wcześniej nie chce go wystawić ponieważ służbówka ma być na przełomie kwietnia/maja. Oczywiście ze sprzedażą nie będzie mi się spieszyło ponieważ będzie już ubezpieczony i po przeglądzie, jak stoi to jeść nie prosi.

 

Teraz szybkie pytanie: jaką cenę mógłbym za niego wziąć, aby był wilk syty i owca cała?

 

Forek My11 po FL, 2.0 benzyna, manual, bezwypadkowy,226 tys.

 

 

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slim2102 napisał:

Prawdopodobnie będę musiał rozstać się z moim forkiem :( Jest szansa że od kwietnia/maja dostanę samochód służbowy "pod dom" i za Chiny nie mogę przekonać małżonki, aby ona jeździła subarakiem i było jedno większe auto na stanie. Twierdzi że jest za duży i chce... FIATA PANDE ! :blink:  Do końca marca muszę zrobić przegląd i ubezpieczyć ale wcześniej nie chce go wystawić ponieważ służbówka ma być na przełomie kwietnia/maja. Oczywiście ze sprzedażą nie będzie mi się spieszyło ponieważ będzie już ubezpieczony i po przeglądzie, jak stoi to jeść nie prosi.

 

Teraz szybkie pytanie: jaką cenę mógłbym za niego wziąć, aby był wilk syty i owca cała?

 

Forek My11 po FL, 2.0 benzyna, manual, bezwypadkowy,226 tys.

 

 

Wyrazy współczucia :(  ...ale może dostaniesz nowego Forka 2,5XT jako służbówkę :)

Ja się na służbowego Focusa diesla nie upierałem. Wybrałem ekwiwalent za paliwo i swoje auto (z moją stratą). Ale wiem, nie zawsze jest taka możliwość.

Co do Małżonki, to może da się przekonać. Moja ma Forda Fusiona, ale jak parę razy przejechała się moim, to też chce Forka SG, ale  ...koniecznie czarnego, a takich na rynku mało. I jak tu dogodzić kobiecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rydzada napisał:
Wyrazy współczucia   ...ale może dostaniesz nowego Forka 2,5XT jako służbówkę
Ja się na służbowego Focusa diesla nie upierałem. Wybrałem ekwiwalent za paliwo i swoje auto (z moją stratą). Ale wiem, nie zawsze jest taka możliwość.
Co do Małżonki, to może da się przekonać. Moja ma Forda Fusiona, ale jak parę razy przejechała się moim, to też chce Forka SG, ale  ...koniecznie czarnego, a takich na rynku mało. I jak tu dogodzić kobiecie???

 

 

Niestety nie przekonam. Moja małżonka nie jest czynnym kierowcą i tak na prawdę prowadziła subaraka tylko od święta ( %%% ).

 

Chciałbym by został, ponieważ służbowe auto to mała toyota yaris. Z drugiej strony szkoda by forek więcej stał niż jeździł.

 

Ps. Dostałem właśnie wstępną polisę OC+AC w Avivie gdzie wycena jest sztywna 59 tys. Oczywiście wiem że realnie za tyle go nie sprzedam.


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W którym miejscu jest rozdzielone zasilanie halogenów na lewy-prawy? W zderzaku, czy gdzieś bliżej czyli w komorze silnika? Czy może już w samej skrzynce rozdzielczej/bezpieczników/przekaźników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, czy w Forku SH MY12 są dwa czujniki poziomowania xenonów, czy tylko tylni. Na stronie Carfit-a jest takie coś z informacją, że ma zastosowanie w Forkach 08-  http://www.subaru.pl/czujnik-poziomowania-ksenonow-impreza-forester-08-przod.html .

Natomiast np. na ruskim forum jest info, że dwa były tylko do 2009, wczołgałem się dzisiaj pod forka, i z przodu nic nie znalazłem.

835_04.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...