Jump to content

Koltec Necam z Holandii a rzeczywistość w Polsce?

Quasi
 Share

Recommended Posts

Witajcie

Przymierzam się do zakupu OBK 2004 2,5, 280 000km najechane, który miał "fabryczną" instalację Necam.

Już jakiś czas był użytkowany w Polsce więc legalizacja odpada.

Ale bardziej mnie interesuje kwestia serwisowania w Polsce.

Czy jest faktycznie jak się często słyszy, że lepiej "to" wywalić i zamontować coś z polskiej stajni co większość gazowników ogarnia?

Generalnie te instalacje holenderskie czy niemieckie lub włoskie chyba mają dobre opinie tylko pytanie co się z nimi dzieje po takim przebiegu (kończą żywot?)

Czy jest ktoś na forum kto użytkuje taki zestaw i może z własnego doświadczenia (nie zasłyszanego) powiedzieć jak to jest z tą instalką?

Z góry uniżenie składam podziękowanie za rzeczowe odpowiedzi (nie obiegowe opinie)

Urzytkuję od 4 lat Imprezę z taką instalacją. Moim zdaniem dopuki instalacja sprawuje się dobrze nie ma co jej wymieniać. Filtry gazu co 15kkm to powinien każdy gazownik dać radę wymienić. A jak się pojawią jakieś problemy, można znaleźć warsztat specjalizujący się w holenderskich instalacjach. Ja moją serwisuję u Jako z naszego forum. Reduktor można zregenerować. Z tego co mi wiadomo koszt około 450zł. Gorzej ze wtryskiwaczami. Czasem poddają się regeneracji (jakieś 250zł stuka) a czasem nie. Używane na rynku czasem się pojawiają, a nowych już nie produkują. Wniosek -  opłaca się wywalić tą instalację dopiero jak padnie wtrysk tak, że nie da się go zregenerować lub znaleźć sprawnego używanego w rozsądnym czasie.