Skocz do zawartości

Koltec Necam z Holandii a rzeczywistość w Polsce?


Quasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przymierzam się do zakupu OBK 2004 2,5, 280 000km najechane, który miał "fabryczną" instalację Necam.

Już jakiś czas był użytkowany w Polsce więc legalizacja odpada.

Ale bardziej mnie interesuje kwestia serwisowania w Polsce.

Czy jest faktycznie jak się często słyszy, że lepiej "to" wywalić i zamontować coś z polskiej stajni co większość gazowników ogarnia?

Generalnie te instalacje holenderskie czy niemieckie lub włoskie chyba mają dobre opinie tylko pytanie co się z nimi dzieje po takim przebiegu (kończą żywot?)

Czy jest ktoś na forum kto użytkuje taki zestaw i może z własnego doświadczenia (nie zasłyszanego) powiedzieć jak to jest z tą instalką?

Z góry uniżenie składam podziękowanie za rzeczowe odpowiedzi (nie obiegowe opinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzytkuję od 4 lat Imprezę z taką instalacją. Moim zdaniem dopuki instalacja sprawuje się dobrze nie ma co jej wymieniać. Filtry gazu co 15kkm to powinien każdy gazownik dać radę wymienić. A jak się pojawią jakieś problemy, można znaleźć warsztat specjalizujący się w holenderskich instalacjach. Ja moją serwisuję u Jako z naszego forum. Reduktor można zregenerować. Z tego co mi wiadomo koszt około 450zł. Gorzej ze wtryskiwaczami. Czasem poddają się regeneracji (jakieś 250zł stuka) a czasem nie. Używane na rynku czasem się pojawiają, a nowych już nie produkują. Wniosek -  opłaca się wywalić tą instalację dopiero jak padnie wtrysk tak, że nie da się go zregenerować lub znaleźć sprawnego używanego w rozsądnym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...