Jump to content

jak zdjąć atrapę WRX 2009


goldii_M
 Share

Recommended Posts

cześć, 

próbowałem zdjąć atrapę i jakoś mi się nie udaje. Odpiąłem wszystkie spinki z góry ale jakoś nie mogę sobie poradzić z wyciągnięciem jej - bo chyba jest jakaś opcja oddzielenia jej od zderzaka? Jakaś wskazówka - w którą stronę ewentualnie ciągnąć?

Chcę wymienić klakson na dwa ładniejsze i potrzebuję dobrego dostępu...

 

pozdrawiam,

Marcin

Link to comment
Share on other sites

Da sie ja zdjac bez zdejmowania zderzaka ale potrzebny jest giętki srubokret i sprawne rece do odkrecenia 4 śrub laczocych atrape ze zderzakiem.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Jak masz możliwość skorzystania z podnośnika / kanału to od dołu będzie zapewne znacznie łatwiej się dostać do tych śrub. Można wszystko zrobić od góry (w sensie stojąc nad maską a nie leżąc pod samochodem) tylko, że od razu uprzedzam że jest to działanie na zasadzie "how to make your life harder". Da się ale łatwo nie jest i ręce będą trochę pokiereszowane. Największym problemem dla mnie było zlokalizowanie tych śrub bo nic nie widać i trzeba je wymacać na ślepo - udało mi się dopiero za drugim podejściem jak znalazłem w necie jakiś schemat na którym było widać gdzie te śruby dokładnie są i jak są ułożone (a wkręcane są chyba poziomo o ile pamiętam). Śrubokręt trzeba mieć gruby ale krótki max 10 cm całkowitej długości.

Link to comment
Share on other sites

Ja wraz z nowym grillem mialem instrukcje wymiany :-). Wymienialem "od gory" i rece mam cale. Od dolu by sie nie dalo bo przynajmniej u mnie silnik jest zabudowany od dolu.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...