Jump to content

Impreza GD nie dziala nawiew / dmuchawa

uxon
 Share

Recommended Posts

Pokretlo regulacji sily nawiewu (OFF, AUTO, 1, 2, 3 kropki) na nic nie ma wplywu, tzn.:

- Na postoju w zadnej z pozycji powietrze nie leci z nawiewu, nie slychac tez wiatraka;

- W czasie jazdy, niezaleznie od ustawionej pozycji, nawiew narasta wraz ze wzrostem predkosci, rowniez w pozycji OFF - co bywa upierdliwe. Nie powinno wtedy nic nie leciec?

Pokretlo od regulacji temperatury wydaje sie dzialac, Klima tez jest sprawna (dziala tym sprawniej, im szybciej sie jedzie :P ). Wszystkie bezpieczniki sa cale. W momencie przelaczania z pozycji OFF do AUTO slychac cykniecie przekaznika gdzies na lewo od kierownicy. 

Co to moze byc, co sprawdzic w nastepnej kolejnosci?

Bez demontażu schowka się nie obędzie.Sprawdź tak jak kolega ADK90 wyżej pisał i sam wentylator na krótko podłącz pod aku.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Z moich doświadczeń wynika, że padnięty rezystor dmuchawy objawia się działaniem 0-1 wentylatora czyli albo nie działa albo dmucha na maksa.

O dziwo da się go zdemontować bez ściągania schowka, ale trochę trza się nagimnastykować. Zdjęcie schowka to 3 minuty (6 śrub).

Gdyby okazało się, że to jednak rezystor to warto poszukać używki z Nissana :) Są takie same i... tańsze :P

Pachnie mi to padniętym silnikiem wentylatora. Gdyby padł bezpiecznik to prawdopodobnie nie byłoby tyknięcia przekaźnika, ale mogę się mylić.

W czasie jazdy, niezaleznie od ustawionej pozycji, nawiew narasta wraz ze wzrostem predkosci, rowniez w pozycji OFF - co bywa upierdliwe. Nie powinno wtedy nic nie leciec?

Powietrze zawsze leci z nawiewu. Wymusza to różnica ciśnień. Włącz "wewnętrzny obieg powietrza" - wtedy powinno lecieć mniej. :)

• Upvote 1