Skocz do zawartości

Automat - CVT - dwa laickie pytania


crimson111

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrz tutaj, widać skakanie obrotów. Tutaj sterownik zmienia przełożenie w sposób "nie płynny" czyli robi skok (jest to zaimplementowane aby kierowcom było milej).

 

 

Edytowane przez Bernard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo a to bardzo Ci dziękuję spawalniczy, teraz coś więcej rozbłysło w głowie , faktycznie musi to być bardzo fajne urządzenie to CVT , w miescie w korku spokojna głowa i wygoda zwykłego automatu w trasie też fajne przyjazne zachowanie , dzięki raz jeszcze za wyjaśnienia 

12 godzin temu, Bernard napisał:

Popatrz tutaj, widać skakanie obrotów. Tutaj sterownik zmienia przełożenie w sposób "nie płynny" czyli robi skok (jest to zaimplementowane aby kierowcom było milej).

 

 

O właśnie tego nie widziałem filmiku dzięki również, nawiasem mówiąc levorg to bardzo fajny wózek , myśle o nim jako o następnym samochodzie "do wszystkiego" dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jakie są obroty silnika przy prędkości 140 km/h, w wersjach odpowiednio MY16 i MY17? Wiem, że MY17 ma więcej wirtualnych przełożeń, co może się przekładać na niższe obroty w trakcie jazdy autostradowej, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie pali tyle jadac do pracy w jedna strone 38 km autostrada z predkoscia wlasnie 110-120 pali mi okolo 7,5-8  l/100km.

12 litrow to pali jak sie jezdzi w zakresie 120-160 stylem digitalnym. CVT trzeba umiejetnie jezdzic to wtedy mozna osiagnac przyzwoite wyniki. Podstawa to stopniowe zwiekszanie  gazu  wraz ze wzrostem predkosci.Ostatnio w trasie 180 km z predkosciami 120-150 spalil mi 9,0 z dystrybutora. Obecnie w cyklu mieszanym pali mi dokladnie realne  9, 4 L/100km (duzo krotkich odcinkow z zimnym silnikiem w weekendy). Krotko mowiac Levorg do miasta srednio sie nadaje.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, haubi65 napisał:

nie nie pali tyle jadac do pracy w jedna strone 38 km autostrada z predkoscia wlasnie 110-120 pali mi okolo 7,5-8  l/100km.

 

Nie do końca się z tym zgadzam. Spalanie jest uzależnione od bardzo wielu czynników, w tym dosyć istotnie od warunków atmosferycznych. 

Jako przykład podam trasę A4 KRK - Dębica, którą pokonywałem z podobną prędkością (100-120 km/h) i podobnym ruchem (prawie minimalnym) - jadąc spokojnie (monotonnie), z pojedynczymi przypadkami wyprzedzenia. 

Za pierwszym razem miałem spalanie poniżej 8, za drugim ponad 10. Skąd ta różnica ? Po części z tego, że pierwszy raz jechałem o ok. 100kg lżejszym samochodem, ale ważniejsze było to, że za drugim razem przez ponad 100 km jechałem w dość intensywnym deszczu (było sporo wody na autostradzie i tylko kilka samochodów zdecydowało się jechać szybciej niż ja) i przy dość silnym bocznym wietrze.

 

W takich warunkach jak mamy dziś (błoto pośniegowe, mróz, zimowe opony, jadąc 140 km/h, dodatkowo z kilkoma osobami w środku, można do tych 12l/100km dobić.

 

2 godziny temu, haubi65 napisał:

12 litrow to pali jak sie jezdzi w zakresie 120-160 stylem digitalnym. CVT trzeba umiejetnie jezdzic to wtedy mozna osiagnac przyzwoite wyniki. Podstawa to stopniowe zwiekszanie  gazu  wraz ze wzrostem predkosci.Ostatnio w trasie 180 km z predkosciami 120-150 spalil mi 9,0 z dystrybutora. Obecnie w cyklu mieszanym pali mi dokladnie realne  9, 4 L/100km (duzo krotkich odcinkow z zimnym silnikiem w weekendy). Krotko mowiac Levorg do miasta srednio sie nadaje.

 

Rozrzut spalania w mieście mam ogromny: od 7-8l (opony letnie, bardzo spokojna i płynna jazda zgodnie z przepisami, brak korków), do 15-16l (opony zimowe, mokro/ślisko, korki, energiczna jazda, częste ostre przyspieszanie). 

Zgadzam się (i potwierdzam), że ten silnik + CVT + częste przyspieszanie/zwalnianie = gigantyczne spalanie.

Levorg do miasta się nie nadaje, jeśli ktoś często porusza się w dużych korkach (wysokie spalanie) i musi często parkować (niskie zawieszenie, gabaryty) - w takich sytuacjach albo hybryda, albo mały crossover.

 

Co do autostrady, bardzo lubię jeździć na tempomacie, niestety jazda na tempomacie zwiększa spalanie - szacuję, że o ok 0.51-1.5l, ale to też zależy od wielu czynników (wielkość ruchu na drodze, pofałdowanie drogi, itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, xemir napisał:

ten silnik + CVT + częste przyspieszanie/zwalnianie = gigantyczne spalanie

 

bez przesady

siostra w dwa i pol roku zrobila niecale 90tys km i srednie spalanie 10.5 (absolutnie pewne, z kwitow nie z komputera)

mieszka okolice monachium wiec jazda albo w korkach albo 160+, auto nigdy nie bylo glaskane tylko gonione

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.03.2018 o 08:49, OBK CVT napisał:

 

bez przesady

siostra w dwa i pol roku zrobila niecale 90tys km i srednie spalanie 10.5 (absolutnie pewne, z kwitow nie z komputera)

mieszka okolice monachium wiec jazda albo w korkach albo 160+, auto nigdy nie bylo glaskane tylko gonione

 

tapatalked

 

20 km po Krakowie. Połowa w korkach, połowa w średnim/dużym natężeniu, opony zimowe, klima na Auto (21 C), dobra pogoda, temp zewnętrzna +15 C, 2 osoby, jazda energiczna (ale bez piłowania), tryb I: 16.8 l

Jazda po autostradzie z jednostajną prędkością, opony zimowe, 2 osoby, klima na Auto (21 C), dobra pogoda, temp na zewnętrzna +5, tryb I,

100 km/h: 5.8l

120 km/h: 8.0l

140 km/h: 9.8l

Pomiary zrobiłem z komputera, więc mogą być (pewnie są) zaniżone. 

 

Podtrzymuję co napisałem wcześniej, jazda energiczna (szczególnie w korkach), powoduje gigantyczny wzrost spalania - bez problemu można osiągnąć 20l/100km w mieście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docieram estiaja i mam spalanie circa 15 w miescie

zatem za twoje 16.8 - szacun

oczywiscie po dotarciu postaram sie pobic twoj rekord i pewnie mi sie uda ;)

spalanie levorga podalem po 90tys km przebiegu z faktycznie spalonego paliwa (nie z komputera) i uwazam je za miarodajne

gdyby mieszkala w austrii to z doswiadczenia @Christoph byloby znaczaco mniej

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bernard napisał:

w ten też ...

każdy wątek Levorga ląduje w spalaniu na sto 

:P

Zostałem sprowokowany :P z drugiej strony, ile znasz samochodów z silnikiem 1.6 turbo z takim spalaniem?

Jest to obecnie jedyna rzecz, która mnie wciąż w tym samochodzie zaskakuje i jednocześnie trochę martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bernard napisał:

w ten też ...

każdy wątek Levorga ląduje w spalaniu na sto 

:P

 

Co niestety czyni zakup tego auta nieopłacalnym. Szkoda. Byłem bliski zakupu Levorga i stosunek mocy do spalania jest całkowicie nieakceptowalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levorg nie pali za duzo, jak na swe osiagi. Levorg ma zbyt slabe osiagi, jak na to spalanie :D 

 

Obiecanych przez producenta sredniego 7,1 w codziennym uzytkowaniu nie uswiadczysz. Jesli by bylo nawet srednie 8-9, to bylo by do przelkniecia. Ale im dluzej jezdze, tym bardziej rozczarowuje spalanie. Tyle, ze u mnie to akurat zaledwie 16-17% calosciowych kosztow utrzymania pojazdu, wiec az tak duzej roznicy w moim budzecie to nie robi. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, xemir napisał:

Zostałem sprowokowany :P z drugiej strony, ile znasz samochodów z silnikiem 1.6 turbo z takim spalaniem?

Jest to obecnie jedyna rzecz, która mnie wciąż w tym samochodzie zaskakuje i jednocześnie trochę martwi.

 

Kolega przesiadł się ostatnio do Insigni 1,5turbo, zrobił ok 2 tys km.

Poniżej 10l /100km nie zszedł a samochód do dynamicznych nie należy.

Ale to manual, FWD, też kombi.

CVT, AWD, krótkie trasy, miasto, zima = spalanie w kosmos.

 

Na razie Mazda się trzyma poza trendem downsizingu; ich 2.0 NA 165KM według mnie zachowuje się bardzo dobrze (i pali mniej niż Levorg).

No ale FWD, manual.

Edytowane przez Bernard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bernard napisał:

 

Kolega przesiadł się ostatnio do Insigni 1,5turbo, zrobił ok 2 tys km.

Poniżej 10l /100km nie zszedł a samochód do dynamicznych nie należy.

Ale to manual, FWD, też kombi.

CVT, AWD, krótkie trasy, miasto, zima = spalanie w kosmos.

 

Na razie Mazda się trzyma poza trendem downsizingu; ich 2.0 NA 165KM według mnie zachowuje się bardzo dobrze (i pali mniej niż Levorg).

No ale FWD, manual.

 

Wierzę na słowo - do tej pory samochodami którymi jeździłem (nie było ich wiele, ale jeździłem też V6 w USA, bez turbo) nie udało mi si się "wyciągnąć" takiego poziomu spalania.

 

Można tym samochodem jeździć dość oszczędnie: trasa ok 100km, temp +10, klima, dobra pogoda, wiatr w "plecy", 1/2 trasy A4 (stała prędkość ~120 km/h), reszta drogami głównymi (prędkości dopuszczalne: 50-70-90, trochę górek: 6.4l

 

Obroty przy 120 km/h ok 2300, spalanie komp pokazywał poniżej 7l (miałem wiatr w plecy, dobre warunki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...