Jump to content

Szarpanie, brak mocy i inne nieprzyjemności...


Frytelini
 Share

Recommended Posts

Serwus Wszystkim !

Za niecały miesiąc minie rok jak jestem "szczęśliwym" posiadaczem Forka 2001 125 kM. Do tego czasu wiele się przytrafiło jak juz kiedyś pisałem kupiłem go z pękniętym blokiem silnika, później wspaniałomyślny handlarz obdarowal mnie " nowym " blokiem który po jakimś czasie zaczął brać olej i miałem benzyne w dieslu raz w tygodniu litr oleju ... W końcu siadł i sie zatarł szukałem silnika również na forum w końcu kupiłem na allegro. 
Pod koniec życia drugiego bloku zaczął szarpać sądziłem, że to kable gdy już wymieniłem objawy się nasiliły szarpie przy ruszaniu , zmianie biegów i dociśnieciu gazu, nie za bardzo chce wchodzić na wyższe obroty przeważnie na 2k jedzie dość stabilnie, ostatnio dość często zdarzało sie, że nawet nie mogłem wyjechać spod domu a mam lekko pod górke i gasł w połowie nawet na reduktorze, taki sam problem jest na skrzyżowaniach i innych momentach czasami boje sie wyjechać z podporządkowanej bo nie wiem czy zdąże... 
Mój Magik powiedział, że może to być wina przepustnicy jednak inny czarodziej podlaczył do komputera i sprawdził wszelakie wartości przepustnica nie przerywa pokazuje odpowiednie wskazania, wyskoczyło coś z pompa paliwa cisnienie pokazywało 2,5 gdzie nominalne najniższe powinno być ok 3,5 pozniej przy dodawaniu gazu cisnienie raz rosło raz spadało nie utrzymywalo sie w odpowiednich wartościach. Na ten weekend miałem z Żona wyruszyc w dalsza podróż, dość trudno było mi znaleźć mechanika który mi założy nową pompe jednak sie udało- dzis nastąpiła wymiane- jednak daje dziwne odgłosy tak jakby ciśnienie uciekało ( taki dźwięk jak z niedokręconej butelki napoju gazowanego) lecz i ta wymiana nic nie zmieniła jestem kilka stówek biedniejszy, a nadal z tym samym problemem. 
Czy ktoś miał podobnie?
Czy ktoś jest w stanie coś wymyślić? 
Czy warto jechać do ASO? 
Czy mam zacząć zadawać sobie i Wam jakieś inne pytania?

Link to comment
Share on other sites

W nocy podnieś maskę i sprawdź czy niema przebicia na cewce lub przewodach. Moze wydech się zapchał. Ciężko bd coś ustalić przez internet jak mechanik na miejscu nie ogarnie. Musisz poszukać kogoś ogarniętego.

Edited by ursusraketa
Link to comment
Share on other sites

Bez zastanowienia Maras w MTSie. Będziesz zadowolony. Ja z Głogowa do niego latam. Poszło PW.

Edited by SEBA_M
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...