Skocz do zawartości

Będzie ostro... Levorg z potlenkiem LPG ;)


Matteo

Rekomendowane odpowiedzi

 

Liczone jako cena max czy tak jak się płaci w ASO?
 

 

dla Subaru liczone wg. cennika 

 

dla mnie różnice cennik praktyka były symboliczne 

 

 

U mnie raczej wychodzi zauważanie taniej, serwis co prawda OBK wychodzi u mnie podobnie jak Hondy Civic czyli do 1.5-2k PLN średnio. Co nie znaczy, że mogłoby być taniej bo interwał krótki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Z drugiej strony koszty paliwa w moim przypadku trzeba podzielić przez dwa.
 

 

nie dziele kosztów paliwa przez dwa, założeniem jest użytkowanie Levorga ze spalaniem na poziomie 13 l/100 km 

stąd TDI-ka szacuje na średnio 10 l ON/100km

 

 

Przy takim używaniu to faktycznie tak może być, liczyłem pod siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma co patrzeć na cennik przeglądów bo w realu inaczej to wygląda.
 

 

w Skodzie także w zależności od miejsca serwisowania dlatego nie biorę tego pod uwagę 


 

 

serwis co prawda OBK wychodzi u mnie podobnie jak Hondy Civic czyli do 1.5-2k PLN średnio.
 

 

przepraszam machnąłem się 

 

koszt przeglądów dla H4 turbo wg. subaru.pl 

 

nie 26300  a 29300 

 

dla SBD ok 23500 /12 przeglądów = 1958 PLN/przegląd

 

twoja średnia to 1750 PLN/przegląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma co patrzeć na cennik przeglądów bo w realu inaczej to wygląda.
 

 

w Skodzie także w zależności od miejsca serwisowania dlatego nie biorę tego pod uwagę 

 

 

serwis co prawda OBK wychodzi u mnie podobnie jak Hondy Civic czyli do 1.5-2k PLN średnio.
 

 

przepraszam machnąłem się 

 

koszt przeglądów dla H4 turbo wg. subaru.pl 

 

nie 26300  a 29300 

 

dla SBD ok 23500 /12 przeglądów = 1958 PLN/przegląd

 

twoja średnia to 1750 PLN/przegląd

 

 

Jedynie boli, że co 15kkm. W Hondzie miałem podobnie tyle że co 20kkm + wydatki na części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już się tak bawimy w podliczanie to przeliczmy Levorga z instalacją LPG, utratą gwarancji i serwisem w nieASO

 

przyjmijmy, że:

- pierwszy przegląd robimy w ASO po 15 k km

- koszt instalacji to 9 k pln

- spalanie LPG to 16 l/100km

- cena LPG 1,7 PLN/L

- dodatkowe przeglady LPG/rok + jakieś zużycie Pb 1000 PLN

 

1. przeglad ASO 15 k km - 1988 PLN

2. spalanie LPG 16x1,7x1800 = 48960 PLN

3. przeglądy nieASO 11przeglądów x 600 PLN = 6600 PLN

4. przeglądy instalacji LPG + zużycie Pb 3x 1000 = 3000 PLN

5. koszt instalacji LPG = 9000 PLN

 

Razem: 66548 PLN

 

Levorg Pb vs. LPG

 

134600 - 66548 = 68052 PLN taniej w 3 lata

 

Octavia TDI vs Levorg LPG

81600 - 66548 = 15052 PLN taniej 

 

and the winner is ...   ;)

 

nawet jakby się miał silnik po 3 latach w tym Levorgu rozlecieć ma to swój sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momecie cena lpg jest taka że wszystko inne jest droższe. Jeśli auto ma jeździć po trasie i to dużo to są diesle które się nie rozlecą i nie spalą fortuny, choćby obecne 2.0 na common railu grupy VAG.  I zyskujesz w porównaniu do lpg 2x większy zasięg na baku, co w trasie ważne. Jeśli ma być tanio przede wszystkim, to poszukaj silnika z wtryskiem pośrednim, choćby jak subarowskie 2.5 i to gazuj, będzie lepiej i taniej niż gazowanie dit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w tym momecie cena lpg jest taka że wszystko inne jest droższe. Jeśli auto ma jeździć po trasie i to dużo to są diesle które się nie rozlecą i nie spalą fortuny, choćby obecne 2.0 na common railu grupy VAG. I zyskujesz w porównaniu do lpg 2x większy zasięg na baku, co w trasie ważne. Jeśli ma być tanio przede wszystkim, to poszukaj silnika z wtryskiem pośrednim, choćby jak subarowskie 2.5 i to gazuj, będzie lepiej i taniej niż gazowanie dit

dokładnie tak . Tylko ze wolnossaki Subaru osiagami nie grzeszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 w outbacku 2015 daje radedo spokojnego przemieszczania się, 140-160 na autostradzie też nie stanowi problemu, i nie pali przy tym 13 litrów. I jesli to porownanie z przymrużeniem oka ma byc ciut bardziej realne to trzeba octavii zmniejszyc spalanie, co najmniej o litr lub dwa, mam superba kombi z dsg i nie udalo mi sie sredniej powyżej 8,5 nigdy uzyskac, nawet jadac dłużej 180-210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najmniej o litr lub dwa, mam superba kombi z dsg i nie udalo mi sie sredniej powyżej 8,5 nigdy uzyskac, nawet jadac dłużej 180-210

Suberb jest 4x4 ?

 

jeszcze jedno średnia z trasy nawet jadąc dłużej 180-210 to nie to samo co jadąc cały czas 200

 

nie wiem ile pali Levorg jadąc ze stałą prędkością 200 ale wiem ile w tym czasie pali XV Diesel 8,5 to można pomnożyć x2 :-)

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie tempo to uda sie utrzymac moze przez pare min.

 

być może "koledzy opowiadali że można" ;)

 

oczywiście to nie jest "specjalnie mądre" jechać dłużej takim autem blisko prędkości maksymalnej

 

takie 26 "chwilowe" @200 km/h czy średnia z np. 50 km z taką prędkością stałą

 

taka moja ciekawość bo "średnie chwilowe" na wykresie przebiegu średniego spalania w XV Diesel to u mnie 20 a czasami 20+ też się pokazuje, szczególnie teraz jak jak mam ustawione wyświetlanie ostatnich 30 minut, czyli każdy blok przedstawia średnią z minuty jazdy czyli 3,33 km @ 200km/h

 

natomiast faktyczna średnia przejazdu dłuższego odcinka w takim tempie wychodzi niżej

 

dla XV jakiego ja znam najbardziej sensowna wydaje się prędkość ok. 170 km/h wtedy pali nieznacznie więcej jak przy 140 i znacząco mniej jak przy 200 (dziwne nie jest opory aerodynamiczne robią swoje)

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o najmniej o litr lub dwa, mam superba kombi z dsg i nie udalo mi sie sredniej powyżej 8,5 nigdy uzyskac, nawet jadac dłużej 180-210

   Kurczę, żebym nie przejeździł Superbami ok 0,5 mln  km (chyba nawet nieco więcej) to może i bym uwierzył. Przy  prędkościach ok 200 Superb tdi ośka pali ok 10,5 - 11 l/100, a 4x4 od 12 do nawet  14 l/100 ;)

Jeśli nie udało Ci się spalić więcej niż 8,5 to i nie udało Ci się naprawdę dłużej jechać z tymi prędkościami ;)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli możemy spokojnie przyjąć, że założone 13-15 l/100km dla Levorga jest możebne ;) instalacja LPG o ile działałby sprawnie miałaby swój sens a w kosztach eksploatacji bije na głowę także Diesla

tak pod warunkiem ze silnik bedzie dobrze znosil lpg - bo zeby nie bylo ze po 2 latach motor sie rozsypie - a koszt nowego czy czesci potrzebnych do remontu pewnie do najnizszych nie nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pod warunkiem ze silnik bedzie dobrze znosil lpg - bo zeby nie bylo ze po 2 latach motor sie rozsypie - a koszt nowego czy czesci potrzebnych do remontu pewnie do najnizszych nie nalezy.

 

dokładnie, jak się Levorg będzie przyzwoicie w EU sprzedawał to i siniki za 2-3 lata będą w ofertach używanych, więc może koszt nie będzie dramatyczny

 

oszczędzić ponad 60 k pln na 180 k km w 3 lata, po czym włożyć używany silnik za 15 k pln to jeszcze by mogło mieć swój sens ale to wszytko tylko teoretyzowanie

 

do tego przyjmijmy, że chce takie auto potem sprzedać i jego wartośc to znowu z 10-15 k pln mniej jak za np. Octavie TDI wtedy oszczędność na LPG vs. Octavia TDI umiera

 

do odważnych świat należy  ;)  (podobno)

 

 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o najmniej o litr lub dwa, mam superba kombi z dsg i nie udalo mi sie sredniej powyżej 8,5 nigdy uzyskac, nawet jadac dłużej 180-210

   Kurczę, żebym nie przejeździł Superbami ok 0,5 mln  km (chyba nawet nieco więcej) to może i bym uwierzył. Przy  prędkościach ok 200 Superb tdi ośka pali ok 10,5 - 11 l/100, a 4x4 od 12 do nawet  14 l/100 ;)

Jeśli nie udało Ci się spalić więcej niż 8,5 to i nie udało Ci się naprawdę dłużej jechać z tymi prędkościami ;)

 

Znajdź mi miejsce (oprócz toru owalnego) gdzie można dłużej jechać szybciej? Zawsze Ci ktoś wyjedzie. Kiedyś się śpieszyłem na a4, cisnąłem z forka 2.0 158 do spodu, 100% czasu, od Wrocławia do Katowic

Skutek był taki że spaliłem większość baku a z rzadka udało się rozpędzić do vmax bo ciągle ktoś się wpychał. Przy stałej 200 albo co gorsza szarpanej 140-200 spalanie będzie wyższe, ale 14 to już level mistrz, nigdy mi się tyle nie udało. Przy płynnej jeździe z maksymalną prędkością, na ile pozwalają inni użytkownicy polskich autostrad, cieżko jest w 2 litrowym dieslu przekroczyć 9 litrów, przynajmniej mnie.

Co nie zmienia faktu że przy lpg po 1,5-1,7 złotego to jest najtańsze paliwo, i każde porównanie to wykaże. Tylko nie widzę boxera z wtryskiem bezpośrednim jako najlepszego silnika do zagazowania, subaru ma 2.5, inne marki choćby silniki 2.0 z turbo, które będą tańsze w instalacji i użytkowaniu.

Zagazować można wszytko, nawet sti, tylko nie zawsze to ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 14 to już level mistrz, nigdy mi się tyle nie udało

   Warszawa - Dusseldorf. Superb 2,0 tdi 170 4x4, ŚREDNIA z trasy - 164 km/h, zużycie paliwa - 13,9/100 km :)

To samo Superbem I 1,9 tdi, 130 kucy , średnia 158 km/h, zużycie 10,6 l/100 km :)

 

Mógłbym jeszcze wymienić kilkadziesiąt tego typu "pomiarów", swoich i ludzi z forum Superba. Naprawdę, przekroczyć 9 to żaden wysiłek ;)

Inna sprawa, że komputer tam wymaga korekty, bo ustawiony jest baardzo, baardzo dziwnie. Przy max podbiciu w ustawieniach (+15% od wartości fabrycznych), jeszcze zaniża o ok 0,5-0,7 l/100 km :P

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy max podbiciu w ustawieniach (+15% od wartości fabrycznych), jeszcze zaniża o ok 0,5-0,7 l/100 km

 

to samo w Yeti

 

ale jak ładnie wpływa na psychikę ;) 

 

pod ty względem Subaru jest niemalże aptekarzem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa - Dusseldorf. Superb 2,0 tdi 170 4x4, ŚREDNIA z trasy - 164 km/h, zużycie paliwa - 13,9/100 km

 

 

średnia 164 to musiało o być non stop 220, szacun, :) mnie na takich trasach wychodzi średnia max 130, uwzględniając tankowanie, ograniczenia korki itd

szacun nie szacun  :) . 2.0tdi od 140 do 200ilustam (zreszta od 0 do 140 tez)  zbiera sie o niebo lepiej i szybciej niz 2,5i wiec taka srednia jest jak najbardziej mozliwa.W dodatku V max jest na 100% wiekszy niz w 2,5i.  Wolnossace Subaru krolami dynamiki czy osiagow nie sa. Te silniki sa zaledwie wystarczajace do tak duzych i cieżkich aut wyposazonych w awd. Brak momentu robi swoje

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 w outbacku nadaje się do jazdy emeryckiej, powiedzmy średnio dynamicznej Byłem nim raz na nartach w IT, i te 140-160 można z bagażnikiem jechać, ale więcej już nie, i manewry spokojnie planować. Za to faktycznie niewiele pali, i można go gazować. Z tego co piszą właściciele levorgów wydaje mi sie że pali podobnie o ile nie mniej niż 1.6 dit, o achętnie usłyszę czy ktoś już 1.6 zagazował, bo wiem że obk nowe jeżdzą na lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...