Jump to content

Dzwiek przepływu wody zaraz po odpaleniu auta

waka
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Mam pytanie odnośnie dźwięku jaki występuje zaraz po odpaleniu auta i dodaniu gazu. Pojawia się jakiś dziwny dzwiek, ewidentnie jakby przepływ wody w rurkach, takie jakby szemranie wody

Czy to jest normalne czy to powód do niepokoju?

Auto to impreza wrx 2007r

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Mialem to samo w wrx 2001, jakby woda przelewala sie w podszybiu.... Nie doszedlem do rozwiazania co to jest, jezdzilem tak poltora roku i nic sie nie dzialo...

Mialem to samo w wrx 2001, jakby woda przelewala sie w podszybiu.... Nie doszedlem do rozwiazania co to jest, jezdzilem tak poltora roku i nic sie nie dzialo...

Też to mam i też zachodzę w głowę o co kaman. Zawsze 2-3km od rozruchu silnika.

U mnie też parę miesięcy temu pojawiło się bulgotanie po odpaleniu, bynajmniej nie z tłumika ;) Gdzieś ktoś na forum łączył to z potencjalnym UPG lub zapowietrzeniem układu. Odpowietrzyłem i żadnych niepokojących objawów brak więc jeżdżę...

Dawno temu, w citroenie AX mojej małżonki, zwanym pieszczotliwie 'śmieciarą', chlupotało przy niskim poziomie płynu chłodzącego. Dolałem, pojeździłem trochę i przestało.

Nagrzewnica jest najwyższym punktem układu. Nawet nieduży spadek poziomu poniżej full w watertanku powoduje takie właśnie bulgotanie z podszybia. Znika często po chwili ponieważ woda zwiększa objętość i "wypełnia" ten niedostatek. Jak nie znika, oznacza to duuży niedobór ;)

Mam tak od lat i się nie przejmam. :)

Problem w zasadzie mocno się zmniejszył po założeniu głośniejszego tłumika. Jaki to ma związek??? :huh:

Edited by suberet