Skocz do zawartości

Radio wyłącza sie....


Dyziod

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

 

W dniu 06/09/2016 o 11:22, ipsx82 napisał:

na 75% padnięty stabilizator napięcia  w radiu odpowiedzialny za utrzymywanie stałego zasilania 12 v dla radia , każde wahania powodują wyłączanie / włączanie radia

Hej. Mam problem z radiem w Foresterze z 2005 roku po liftowy. Podczas jazdy sie wylacza i wlacza. Heh "zyje"jak chce. Czytalem co napisales wyzej. Moje pytanie jak i czy da rade to naprawic. Czy lepiej zainstalowac inne radyjko? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko podczas uruchamiania to nigdzie , bo masz plusa po stacyjce pociągnięte aby to wyeliminować musiał byś bezpośrednio z akumulatora dać zasilanie na radio. Pamiętaj tylko że jak nie wyłączysz to rozładuje akumulator wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam panów i odgrzebuję temat.

Właśnie u mnie wystąpił problem z wyłączający/włączającym się radiem bez przyczyny w legacy iv po lifcie. Czy ktoś naprawił tą usterkę. Nie chcę wyciągać radia, gdyż chyba będę musiał przeciąć czarny przewód po lewej stronie na dole, a nie wiem od czego jest. Skłaniam się bardziej w stronę zwarcia zasilania od stacyjki (czerwony), lub niedomagania masy (jeszcze nie wiem jak jest tu zrobione ale powinien być biały). Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Radio z legasia jest w zasadzie łatwo zdemontować bez przecinania jakichkolwiek kabli !!!

Naprawić radio bez zdemontowania?! raczej się nie da.

Mam serwisówkę radia GX204 (ze zmieniarką  x6) jak potrzeba to mogę podesłać.

Poniżej zdjęcie z tyłu radia GX202 (bez zmieniarki), GX204 wygląda podobnie i nie ma co tu ciąć!!!

radio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam że dopiero teraz się odzywam, ale nie miałem wcześniej czasu na komputer.

Dostałem prośbę o serwisówkę do radia Kenwood GX204 więc bardzo proszę.

Mam gdzieś dokładne rysunki mechanizmu zmieniarki (z tą nieszczęsną karuzelą)  ale nie mogę teraz znaleźć, jeżeli komuś bardzo zależy to dajcie znać (bedę musiał przeglądnąć kilka dysków).

Pozdrawiam

Kenwood GX204LEF2 SvcSch Service manual, repair schematics, online download.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem w swoim legacy IV 2007r taki objaw, ze podczas jazdy radio się wyłącza (gaśnie wyświetlacz oraz radio przestaje grać) i nie da się go włączyć, po chwili włącza się samo. I tak lubi raz na jakiś czas podczas jazdy wyłączyć się i samoczynnie włączyć. Widzę, że ten problem występował nie tylko u mnie. Czy ktoś wie czym to jest spowodowane? Ktoś może naprawiał ten problem i może podpowiedzieć co trzeba w radiu wymienić/naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś, kiedyś coś takiego u mnie też coś takiego się podziało - kilka razy. Podczas dłuższej jazdy cały panel radia mocno się grzał. Po rozebraniu widać było przebarwienia na płytce elektroniki, więc nakleiłem radiatory na mocno grzejące się elementy i założyłem dodatkowo malutki  wiatraczek wolnoobrotowy (żeby go nie było słychać) i więcej się wyłączanie nie powtórzyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...