Skocz do zawartości

2006 2.5l AT + lpg bierze olej, wypada zapłon


oslele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Mam możliwość nabycia tanio outbacka w wer. amerykańskiej z 2006 z instalacją LPG. Tak się składa, że przez kilka ostatnich tygodni mam ten samochód u siebie. Wiem od właściciela, że od kiedy w warsztacie wymienili panewki subarak zaczął brać gigantyczne ilości oleju- ok. 1- 2L na 1000 km w zależnośći jak się jedzie. Oprócz tego wywala błędy - falowanie obrotów na biegu jałowym (tylko kiedy jest zimny) oraz wypadanie zapłonu o ile dobrze pamiętam na 3 i 4 cylindrze przy 4,5 - 5 tys. obrotów.

Samochód wrócił do speców spod Olsztyna, niestety zachowali się nieładnie,wymienili półroczne dobre świece zbadali ciśnienie (wynik ok) i skasowali ok. 600 zł oddając samochód w dokładnie takim samym stanie.

 

W aucie została niedawno założona nowa instalacja gazowa, wyregulowane zawory, wymieniona cała wiązka, zaufany elektryk twierdzi, że to na pewno nie kwestia elektryczna.

 

Proszę o jakieś rady,mam możliwość b. tanio kupić to auto, z tym, że nie będę sobie mógł raczej pozwolić na remont za 8k. zł, którego rezultaty nie są do przewidzenia (właśnie przeczytałem na innym forum historię gościa, który zrobiłe poważny remont tego silnika a oleju nadal ubywa jak przed remontem).

Biorę pod uwagę wymianę silnika tylko też miałbym problem z wybraniem go jako laik, dlatego w tej kwestii też oczekuję na Wasze porady.

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego OBK-a, i z doświadczenia Ci powiem, że jeśli łyka olej to niezadobrze. A jak bierze tyle ile piszesz, to może to być poczatek końca. Mój też brał, zrobiłem remont i teraz od wymiany do wymiany oleju bez żadnego dolewania. Aaa, i śmiga na gazie od 5 bez żadnych problemów. Przy wyciaganiu silnika, mechanik mi mowił, że gniazda zaworowe w super stanie. Kup, zrób remont u dobrego gościa i ciesz się jazdą, bo to naprawde super samochód :) Chyba tyle, z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...