Skocz do zawartości

falujące obroty na biegu jałowym


kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy mam taki problem w imprezie (I GF 2000r) na biegu jałowym obroty mi spadają do ok 500rpm po chwili wracaja do ok 1000rpm po czym znowu spadają. Od czasu do czasu pojawia mi się na pare chwil "check engine" - w serwisie zdiagnozowali to jako błędy 26 i 56 - nie wiedzieli jednak czy to jest z tym związane i jak naprawić opisaną usterkę. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem i podpowiedział co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Od czasu do czasu pojawia mi się na pare chwil "check engine" - w serwisie zdiagnozowali to jako błędy 26 i 56 - nie wiedzieli jednak czy to jest z tym związane i jak naprawić opisaną usterkę. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem i podpowiedział co z tym zrobić?

Domyślam się ze kody wybłyskane

 

56 - system recyrkulacji spalin

26- czujnik temp powietrza dolotowego

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem są to błędy:

56 System recyrkulacji spalin

26 Czujnik temperatury powietrza dolotowego

tylko czy to jest związane z tym falowaniem obrotów...a jeżeli tak ...to czy można to jakoś sprawdzić/naprawić we własnym zakresie (bez wielkiej wiedzy i doświadczenia w tym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wlasnie uporalem sie z podobnymi objawami, tyle ze do tego wszystkiego mialem jeszcze spozniona reakcje na wcisniecie pedalu gazu, oraz ewidentny brak mocy na niskich obrotach, wszystko jak narazie przeszlo i autko sie rozruszalo po wymianie regulatora wolnych obrotow, to takie na gorze z silniczkiem, oczywiscie wymienilem tez uszczelke pod tym na nowa i jest jak narazie ok. Mam nadzieje ze moja wskazowka pomoze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hm..po przeczyszczeniu swojego regulatora wolnych obrotów (silnika krokowego), który był bardzo zabrudzony. obroty ja biegu jałowym już nie falują, lecz utrzymują się na stałym poziomie 500rpm. Czy nie uważacie może, że to trochę za mało?  Jakie według Was powinny być prawidłowe obroty...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

obroty na biegu jałowym utrzymują się na stałym poziomie 500rpm. Czy nie uważacie może, że to trochę za mało?  Jakie według Was powinny być prawidłowe obroty na biegu jałowym...?
 

Ktoś może wie jednak jakie powinny  być obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...