Skocz do zawartości

Ustawienia w fabrycznym radiu XV 2016r


shadi

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem nowego XV w lipcu. Przeczytałem instrukcję i udałem się do auta celem ustawienia radia. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że radio w aucie nie odpowiada temu z instrukcji. Moje zdziwienie było jeszcze większe bo jak się okazało w Subaru też o tym nic nie wiedzieli i jak się okazało to wszystkie auta w salonie miały to samo radio co ja. Problem polega na tym, że w tym radiu nie ma żadnych ustawień, tzn. moje radio za 200 zeta kupione na giełdzie samochodowej ma więcej ustawień niż to Subarowskie. Chciałem ustawić automatyczne włączanie wiadomości podczas np. odtwarzania muzyki z pendriva - nie ma takich ustawień. Nie ma ustawienia RDS, nie ma ustawienia regulacji głośności do prędkości jazdy i tym podobne drobnostki. Oczywiście w instrukcji obsługi wszystkie te ustawienia istnieją ale chyba mam inne radio niż w instrukcji i troszkę mnie to irytuje, że w radiu za 200 zeta mam więcej możliwości niż w tym. Może macie jakiś patent na te ustawienia, może ja nie wiem gdzie się wchodzi w te ustawienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest typ tego radia ?

Musi byc na froncie jakies oznaczenie.

 

Zrob zdjecie jak mozesz, Poszukam informacji.

 

Mam tez Proste radio (Clarion robi masowke dla Subaru), ale Clarion w Subaru ma napewno x trickow.

 

Przez kombinacje przyciskow mozna naprawde duzo dopasowac.

 

W service Subaru z mojego doswiadczenia (czesciowo globalnego) maja ZERO pojecia o elektronice... generalnie niestety.

Edytowane przez Forest Gump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze dzisiaj, zrobie zdjęcie i wrzucę. Może właśnie tutaj prędzej się czegoś dowiem niż w serwisie


Niestety nie wiem jak wrzucić tutaj zdjęcie ale moje radio ma zapisane na obudowie FM485LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-26356-0-16706900-1468225913_thumb.jpgpost-26356-0-40540400-1468226034_thumb.jpgpost-26356-0-06700100-1468226048_thumb.jpgpost-26356-0-97467500-1468226054_thumb.jpg

 

pierwsze zdjęcie normalny tryb radia

drugie gdy wcisnę ustawienia

 


zdjęcie nr 2

info fm

info o ruchu

zmiany w fm

zmiana kodu

tymi opcjami nigdzie się nie wchodzi przez dotknięcie włącza się lub wyłącza daną opcję, która  i tak mi nic nie mówi no chyba że info o ruchu które pokazuje się w postaci komunikatu tekstowego na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma pewnych ustawień, które są w wyżej wskazanych, ale w tych też ne ma tych ustawień o które mi chodzi. Nadal nie włączają mi się wiadomości w trakcie słuchania muzyki z innego żródła a taka opcja to jest nawet w radiu za 100 zeta kupionym od Rumuna na bazarze. Myślę, że to jest świeży temat i ktoś w końcu opanuje to radio albo zrobią jakąś aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich ustawień szukasz?

 

Jeżeli chcesz aby działało Ci "Info o ruchu" to nie jestem pewny czy tylko "Radio Kierowców" z Radiowej 1 tego nie nadaje tylko prawidłowo. W ich przypadku działa bez problemów - na czas nadawania przełącza się bez problemu radio. Jedynie czego nie jestem pewny to czy przypadkiem nie musiałem mieć tej stacji jako jednej z listy ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W service Subaru z mojego doswiadczenia (czesciowo globalnego) maja ZERO pojecia o elektronice... generalnie niestety.

To fakt.

W ASO Subaru na moje pytanie o przełączanie ekranu nawigacji w tryb nocny, panowie jednogłośnie stwierdzili, że decyduje o tym jedynie godzina zachodu słońca.

Później dzięki info od Forumowiczy okazało się, że navi przełącza się w tryb nocny po włączeniu świateł mijania. Brak zmiany gdy podświetlenie deski jest ustawione na max.

Inny przykład: na pokrywie bagażnika jest przycisk służący do otwierania auta ustalonym numerem PIN. Na pytanie pracownik ASO Subaru otwiera usta ze zdziwienia - więc dałem spokój, sam sprawdziłem.

Brak podstawowej wiedzy u pracowników w ASO jest w tej sytuacji rozbrajajacy, tym bardziej, że centrala multimedialna jest jednakowa we wszystkich obecnie sprzedawanych modelach. Nie rozumiem takich braków u młodego personelu

 

 

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W service Subaru z mojego doswiadczenia (czesciowo globalnego) maja ZERO pojecia o elektronice... generalnie niestety.

To fakt.

W ASO Subaru na moje pytanie o przełączanie ekranu nawigacji w tryb nocny, panowie jednogłośnie stwierdzili, że decyduje o tym jedynie godzina zachodu słońca.

Później dzięki info od Forumowiczy okazało się, że navi przełącza się w tryb nocny po włączeniu świateł mijania. Brak zmiany gdy podświetlenie deski jest ustawione na max.

 

Zgadza się że często takich zależności w ASO nie znają. Drobna poprawka - włączenie świateł innych niż dzienne powoduje przejście nawigacji w tryb nocny. Warunek jest jeden jak piszesz - nie ma max podświetlania deski.

 

 

Inny przykład: na pokrywie bagażnika jest przycisk służący do otwierania auta ustalonym numerem PIN. Na pytanie pracownik ASO Subaru otwiera usta ze zdziwienia - więc dałem spokój, sam sprawdziłem.

Brak podstawowej wiedzy u pracowników w ASO jest w tej sytuacji rozbrajajacy, tym bardziej, że centrala multimedialna jest jednakowa we wszystkich obecnie sprzedawanych modelach. Nie rozumiem takich braków u młodego personelu

To jest spowodowane tym że nikt nie czyta instrukcji obsługi. Jak czytałem to ilość błędów w tłumaczeniu/redagowaniu jest bardzo duża. Szczególnie jedna mi się bardzo podobała - jeden z rysunków był całkowicie nieprawidłowy (błędnie powielony zamiast prawidłowego).

Tak więc nie ma się co dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich ustawień szukasz?

 

Jeżeli chcesz aby działało Ci "Info o ruchu" to nie jestem pewny czy tylko "Radio Kierowców" z Radiowej 1 tego nie nadaje tylko prawidłowo. W ich przypadku działa bez problemów - na czas nadawania przełącza się bez problemu radio. Jedynie czego nie jestem pewny to czy przypadkiem nie musiałem mieć tej stacji jako jednej z listy ulubionych.

Chcę, aby w trakcie odsłuchiwania muzyki np. z pendriva  radio automatycznie przełączało się na wiadomości, gdyż każda stacja radiowa, która nadaje w systemie RDS wysyła sygnał, a każde radio, które ten system posiada i jest odpowiednio ustawione odbiera ten sygnał i się automatycznie przełącza. To jest tak samo jak słuchasz muzyki lub radia a ktoś dzwoni to system automatycznie wszystko przełącza w tryb telefonu. Info o ruchu jest wyświetlane w postaci napisów praktycznie na każdej stacji, która to posiada a więc z tym nie mam problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...