Jump to content

Jakość Saaba 9-5

Korsarz

Recommended Posts

W najnowszym wydaniu AŚ pojawiła się nastepująca notatka:

"Saab 9-5 został wyróżniony za jakość i niezawodność przez amerykański magazyn Consumer Report. Zaszczyt jest tym cenniejszy, że Saab 9-5 jeko jedyny europejski model został wymieniony w tym zestawieniu m.in. obok samochodów japońskich marek, których niezawodność jest znana od lat."

Dlaczego mnie to nie dziwi ? Saab ma jeszcze jedną szansę - wprowadzenie modelu 9-2 (produkowany przez Subaru) wręcz podwoi ilość modeli tej marki posiadających dobrą jakość 8)

Na marginesie - nie trzeba chyba wspominać, że zarówno Impreza, Forester jak i Legacy/Outback także znalazły się wśród wymienionych modeli :wink:

To przykre :(

Przy jakim przebiegu ? (to tak z ciekawości).

Circa 120k km. Serwisowany, stan naprawde dobry. Od nowosci u nas w domu, bez zadnych przejsc. Jedno co dobre to ze serwis partycypuje w kosztach naprawy.

Od dawna Saab 95 mi sie podoba, gdyby ktos nie wymyslil Subaru, to marzeniem bylo by miec Saaba 95 Aero :D, ale niestety :P

Statystyki to statystyki, zawsze sa wyjatki i egzemplaze, ktore sie psuja bardziej, ale i tak statystyka daje obraz ile takich bardziej psujacych egzemplazy moze sie pojawic ;)

Niestety w Saabie 92 nie ma za wiele z Saaba :(, mogli chociaz wnetrze zmienic i stacyjke wepchnac miedzy fotele :P

temat jakosci produktu jakim jest saab 9-5 poruszany juz byl swego czasu na forum, przez, z tego co pamietam, szanownego user'a Arno który to opisujac co mu sie sypalo po koleii w pojezdzie zakonczyl wypowiedz zdaniem do ktorego sie przychylam a w ktorym stwierdzil ze nie ma czegos takiego jak "pechowy egzeplaz" bo jak mozna mowic o takowym skoro auto zbudowane jest z tysiecy czesci, pechowy moze byc najwyzej nabywca kupujacy cos marki ktora nie dba o standardy.

Ja osobiście (jak i mój ojciec) do Saaba mialem bardzo duże zaufanie. Niezawodność była jednym z kluczowych kryteriow przy kupowanie tego samochodu. Generalnie nie moge narzekac na jakosc wykonania czy usterkowosc (co zreszta potwierdza wysoka pozycja 9-5 w TUV), ale ten wypadek zdecydowanie zmienil moje nastawienie do saaba. Tymbardziej ze, z tego co slyszalem, nie jest to odosobniony przypadek zerwania śruby na korbowodzie.

P.S. 9-2 nie ma stacyjki miedzy fotelami? :shock: Co z popelina :wink:

Tak, ja pisalem o 9-3 aero, gdzie moj drogi nowy forumowiczu poszla uszczelka pod glowica po 20tys, zlazl lakier i tak dalej..

Sasiad ma 9-5 aero, wymienili mu bo nie umieli naprawic ceiknacego dachu i peklo kolo zamachowe.

To sie sypie jak moja tesciowa.

no to włąsnie zmieniło sie moje podejscie do saaba...a było naprawde pozytywne zwłaszcza na temat 9-5 aero...no coz ...zycie :evil: pozdrawiam

Subaru legacy 2.0T LPG :P