Skocz do zawartości

Subaru Forester XT 2015 - Padł silnik przy 36780 km...


Grzesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja na auto czekałem 3 miesiące więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

 

 

czasami bywa ciężko ale po to jest assistance. Bierzesz zastępcze z odpowiedniej grupy i masz czym jeździć.

Nie po to kupuje się Forestera xt żeby jeździć teraz jakimś "zamulonym" land roverem. Ale może niektórym osobom nie robi to różnicy. A co do awarii to może to złośliwość rzeczy martwych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dali ci dobre auto zastępcze to będzie im zależało to załatwić szybko , w końcu oni też tracą pieniądze . 

Nie zgadzaj sie tylko na wymianę na jakiś złom , bo to oznacza że spiszą cie na starty . 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapomniałeś dodać o jakości paliwa :) bo u nas w Polsce...

A co masz do naszego paliwa? Jak zatankowałem w Gdyni, to po szwedzkich drogach zrobiłem 660km. Na szwedzkim paliwie robię 620km.

Dostałeś auto zastępcze

Nic nie mam, ale w każdym PL ASO jakim byłem( nie tylko subaru), zawsze najpierw usłyszałem że w PL jest chu*** paliwo i... to może byc przyczyną :D

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie po to kupuje się Forestera xt żeby jeździć teraz jakimś "zamulonym" land roverem.

 

Na to bym nie liczył.

Ssamochód to tylko urządzenie mechaniczne i może się zepsuć. Rozumiemy Twoją irytację i rozczarowanie ale lepiej brać pod uwagę taką ewentualność przed zakupem. Takie sytuacje zdarzają się w każdej marce nawet w tych co kosztują dwa lub trzy razy tyle co XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nic nie mam, ale w każdym PL ASO jakim byłem( nie tylko subaru), zawsze najpierw usłyszałem że w PL jest chu*** paliwo i... to może byc przyczyną :D

Bo wszyscy zwalają na paliwo, zamiast solidnie serwisować auta. Prawda jest taka, że nasze paliwa trzymają normę europejską. Paliwa nie są przyczyną awarii samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. Kiedyś w aucie które miałem w leasingu ostatniego dnia przed jego upływem ruszalem ze świateł bez zbytniej dynamiki. Nagle walnęło i po wszystkim. Dziura w bloku graty wylecialy jak na filmach dla dzieci. Kiedy zadzwonił pan z firmy obsługującej serwis leasingowy dowiedziałem się ze to standard w tym silniku VW i to juz kolejne auto w tym tygodniu miałem 160 kkm nalatane. Wada konstrukcyjna. Dowiedziałem się ze prywatnie nic nie zdzialam a im dadzą nowy silnik auto miało 4 lata. Poczytałem fora i faktycznie miał rację. Usterka ujawniala się prawie zawsze po około 150kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nic więcej nie wiem. Kierownik serwisu obiecał mi kontakt do końca tygodnia wiec cierpliwie czekam - chociaż znając "ich" słowność to  nie liczę na to. Jak tylko coś więcej będzie wiadomo w sprawie napiszę.

 

Pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nic więcej nie wiem. Kierownik serwisu obiecał mi kontakt do końca tygodnia wiec cierpliwie czekam - chociaż znając "ich" słowność to nie liczę na to. Jak tylko coś więcej będzie wiadomo w sprawie napiszę.

 

Pozdrawiam

Jeśli mieli na myśli koniec tego tygodnia to raczej dzisiaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widać, że olej regularnie wymieniany jaki czyściutki.

Dostałeś auto zastępcze na czas naprawy ? Ile masz napisany termin na naprawę na zleceniu serwisowym ?

Pisz zgłoszenie na niezgodność towaru z umową od dnia dostarczenia auta bo będą Cię wodzić za nos ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka awaria w 2015 roku. Po 25 000 km zatarl sie crank i piston  (Po polsku to chyba panewka).

Dostalem short block tylko.

2 miesiace pozniej zatarl sie camshaft (lewa glowica)

Poslali caly motor. Auto sprzedalem i kupilem nowy Forester w mai 2016.

Tu tez odstawiaja glupoty w serwisie.

chcialem nowa Engin natychmias, nie dali... teraz dali 2 razy.

Samurajs so twardziele... az do progu sadu tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...