Skocz do zawartości

Subaru Forester XT 2015 - Padł silnik przy 36780 km...


Grzesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MartyMcFly napisał:

Słuchajcie a jakie oleje leją teraz w ASO? Dalej Lotosy? Czy można sobie wybrać swój? 

Tutaj jest różnie, w Poznaniu leją Castrola (przynajmniej w grudniu lali), a u mnie (w Krakowie) Eneosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza trasa 

- 160 km, droga krajowa, tempomat na 100 km/h, tryb I, bez obciążenia, małe natężenie ruchu, ograniczenia do 70 i 50 km/h, delikatnie, wyszło 7l/100 km

dodatkowo 200 km, autostrada i 20 km miasto, tempomat na 140 km/h, tryb I, bez obciążenia, małe natężenie ruchu, w mieście bez ograniczeń, wyszło 9,6l/100km

Jadąc A2 z Łodzi do Warszawy chwilowe utrzymywało się na ok 9,6.

Moim zdaniem wyszło dobrze, zwłaszcza, że 2 razy mnie poniosło i doszedłem przez nieuwagę do 180

Uwagi co do komfortu

- siedziska mogłyby być szersze

- za mało miejsca na stopy kierowcy

- przy opisanych prędkościach i tej klasie auta odgłosy z zewnątrz akceptowalne

Spalanie

- na akceptowalnym poziomie,

- duża wrażliwość na wzniesienia, wiatr

- nie można odejmować sobie frajdy przyspieszenia, nawet za cenę spalania

- nawet ekonomiczny przy spokojnej jeździe ale wówczas nudno

 

Stan licznika 600km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MKK napisał:

Pierwsza trasa 

- 160 km, droga krajowa, tempomat na 100 km/h, tryb I, bez obciążenia, małe natężenie ruchu, ograniczenia do 70 i 50 km/h, delikatnie, wyszło 7l/100 km

dodatkowo 200 km, autostrada i 20 km miasto, tempomat na 140 km/h, tryb I, bez obciążenia, małe natężenie ruchu, w mieście bez ograniczeń, wyszło 9,6l/100km

Jadąc A2 z Łodzi do Warszawy chwilowe utrzymywało się na ok 9,6.

Moim zdaniem wyszło dobrze, zwłaszcza, że 2 razy mnie poniosło i doszedłem przez nieuwagę do 180

Uwagi co do komfortu

- siedziska mogłyby być szersze

- za mało miejsca na stopy kierowcy

- przy opisanych prędkościach i tej klasie auta odgłosy z zewnątrz akceptowalne

Spalanie

- na akceptowalnym poziomie,

- duża wrażliwość na wzniesienia, wiatr

- nie można odejmować sobie frajdy przyspieszenia, nawet za cenę spalania

- nawet ekonomiczny przy spokojnej jeździe ale wówczas nudno

 

Stan licznika 600km

 

Gdzieś już na forum widziałem ten post?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Wszystkich po przerwie...problemy z moim forkiem dalej się całkowicie nie zakończyły.

Wczoraj znowu go zostawiłem w serwisie Emil Frey Kraków. Przed przeglądem przy 60000 tys silnik zaczął pracować ja stary diesel(silnik po wymianie ma przejechane ok 24 tys km.).

Odgłos jak padająca panewka...w serwisie podejrzewają że może to być problem z regulacją zmiennych faz rozrządu a co z tego wyjdzie zobaczymy.

 

W każdym razie jestem dalej częstym klientem serwisu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzesiek85 napisał:

Witam Wszystkich po przerwie...problemy z moim forkiem dalej się całkowicie nie zakończyły.

Wczoraj znowu go zostawiłem w serwisie Emil Frey Kraków. Przed przeglądem przy 60000 tys silnik zaczął pracować ja stary diesel(silnik po wymianie ma przejechane ok 24 tys km.).

Odgłos jak padająca panewka...w serwisie podejrzewają że może to być problem z regulacją zmiennych faz rozrządu a co z tego wyjdzie zobaczymy.

 

W każdym razie jestem dalej częstym klientem serwisu...

 

Pozdrawiam

 

Wspolczuje Ci problemow z Forkiem, ale troche nie fair jest to, ze wracasz na forum, kiedy cos sie dzieje z Twoim autem.. 

Szkoda, ze nie podsumowales wczesniejszej naprawy, tylko po prostu zamikles.

24kkm po naprawie slyszysz dziwne dzwieki w silniku i znowu sie zalisz na forum.. Moze chociaz wypadaloby poczekac na zdiagnozowanie problemu i stanowsko Subaru?

  • Lajk 2
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 22:59, KamilP napisał:

 

Wspolczuje Ci problemow z Forkiem, ale troche nie fair jest to, ze wracasz na forum, kiedy cos sie dzieje z Twoim autem.. 

Szkoda, ze nie podsumowales wczesniejszej naprawy, tylko po prostu zamikles.

24kkm po naprawie slyszysz dziwne dzwieki w silniku i znowu sie zalisz na forum.. Moze chociaz wypadaloby poczekac na zdiagnozowanie problemu i stanowsko Subaru?

"W serwisie podejrzewają, że może to być problem z regulacją zmiennych faz rozrządu" 

Kolega nie płacze, że mu coś puka w samochodzie, tylko podjechał na serwis, który stwierdził, że coś jest na rzeczy. I opisał to na forum. Czsgo oczekujesz po takiej naprawie XT? Laurki dla producenta, czy kwiaty dla serwisu? Za bardzo nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

Edytowane przez byniek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KamilP napisał:

to przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem - moze skumasz

Czytałem i nie ogarniam (może jak będę miał 3500 postów to puści mnie inteligencja). Zerknąłem nawet na dział w którym jestem i ze zdziwieniem przeczytałem "Forum techniczne". Myślałem, że jestem w dziale "podziękowania dla producenta za naprawę", ewentualnie dział "szczęśliwi użytkownicy po wyjeździe z serwisu".

Czasami mam wrażenie, że ilość postów u niektórych użytkowników, powoduje wystrzelenie EGO na orbitę okołoziemską.  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, KamilP napisał:

a przeczytales caly watek? ilosc postow nie ma tu zadnego znaczenia wiec nie wiem po co ten slaby przytyk?

Przeczytałem cały wątek i podziwiam Grzesiek85, że facet ma jeszcze siłę i chęć aby naprawić TRUCHŁO, które zakupił. Twoje wynurzenia typu: "ale troche nie fair jest to, ze wracasz na forum, kiedy cos sie dzieje z Twoim autem" uważam za bardzo ponury żart. Forum do tego sluży, szczególnie "forum techniczne", aby zgłaszać każdą ISTOTNĄ awarię POTWIERDZONĄ przez serwis. 

Mój słaby przytyk dotyczył Twojej odpowiedzi na moje pytanie:

"to przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem - moze skumasz", co odberałem jako stwierdzenie:

Użytkownicy poniżej 100 postów to wiocha, zaścianek i ciemnogród, a JA FORUMUS MAXIMUS nie schylam się, aby plebsowi wyjaśnić swój tok rozumowania. 

Czasem warto poluzować gorset, mniej uwiera przy biurku....  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 13.07.2016 o 14:56, Grzesiek85 napisał:

Dostałem informację : podobno silnik wraz z turbo ma być "nowy" , dziwi mnie jednak fakt że ma przyjść w częściach i być składany w Polsce :/ Podobno subaru niedysponuje całymi silnikami - tak twierdzi kierownik serwisu w Katowicach. Czas oczekiwania na elementy silnika ok 30 dni + montaż.

 

Nie mam już siły się denerwować tą sprawą - wg. mnie jest to kpina i olewanie klienta przez SUBARU.

jeśli chodzi o silnik i wymianę to nie kpina ja czekałem ponad 1,5 msc na nowy silnik do Forda MK5  ;) tak jest wszędzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze :)

 

Chciałem zawsze subaru..... ale zrobiłem sprytniej - Auto na trasy, dla żony na miasto kupiłem Toyote RAV4 benzynę w automacie (łańcuch rozrządu, silniki nie do zniszczenia) a sobie jako drugie auto na dojazdy do pracy i zabawy w weekend kupiłem STAREGO forka s-turbo !

 

Toyota jest wygodna, pewna, bezawaryjna i trzyma standardy.

Forester ma 16 lat i sprawdził się już na łamach tych lat. Wszelkie typowe usterki są przewidywalne, rozwiązania też już omówione na forum i o 100 x tańsze niż nowych forków. A ILE FRAJDY :yahoo:

 

Wszyscy są zadowoleni :) proponuję podobne rozwiązanie.

 

ps. w życiu nie kupię nowego Forestera.... Wydaje mi się, że nowe auta produkuje się z myślą o zarobku na serwisie od razu po upływie gwarancji - tak jak nowoczesne pralki itp. Jak się zdarzy przypadek jak z tematu i trzeba naprawiać na gwarancji na koszt firmy to od ręki pojawiają się problemy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, klev napisał:

dla żony na miasto kupiłem Toyote RAV4

A jak się Ravka sprawuje? Nie wierze, ze nie sprawdzałeś jej w terenie/na śliskim itp ;) bo jeszcze rozważam odebranie żonie FXT a Ravke hybryd dla mniej, bo ona 95% jeździ po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, klev napisał:

Dodam swoje 3 grosze :)

 

Chciałem zawsze subaru..... ale zrobiłem sprytniej - Auto na trasy, dla żony na miasto kupiłem Toyote RAV4 benzynę w automacie (łańcuch rozrządu, silniki nie do zniszczenia) a sobie jako drugie auto na dojazdy do pracy i zabawy w weekend kupiłem STAREGO forka s-turbo !

 

Toyota jest wygodna, pewna, bezawaryjna i trzyma standardy.

Forester ma 16 lat i sprawdził się już na łamach tych lat. Wszelkie typowe usterki są przewidywalne, rozwiązania też już omówione na forum i o 100 x tańsze niż nowych forków. A ILE FRAJDY :yahoo:

 

Wszyscy są zadowoleni :) proponuję podobne rozwiązanie.

 

ps. w życiu nie kupię nowego Forestera.... Wydaje mi się, że nowe auta produkuje się z myślą o zarobku na serwisie od razu po upływie gwarancji - tak jak nowoczesne pralki itp. Jak się zdarzy przypadek jak z tematu i trzeba naprawiać na gwarancji na koszt firmy to od ręki pojawiają się problemy.

komfort jazdy w Toyocie nieporównywalnie lepszy niż w Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Seweryn Sew napisał:

jeśli chodzi o silnik i wymianę to nie kpina ja czekałem ponad 1,5 msc na nowy silnik do Forda MK5  ;) tak jest wszędzie 

 

No proszę, a czytając forum można odnieść wrażenie, że wszyscy poza subaru trzymają w magazynku zapasowe silniki i wymiana idzie od ręki :lol:

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze



ps. w życiu nie kupię nowego Forestera.... Wydaje mi się, że nowe auta produkuje się z myślą o zarobku na serwisie od razu po upływie gwarancji - tak jak nowoczesne pralki itp. Jak się zdarzy przypadek jak z tematu i trzeba naprawiać na gwarancji na koszt firmy to od ręki pojawiają się problemy.


Zawsze możesz kupić dla zony nowego forka xt ;-)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...