Skocz do zawartości

Subaru Forester XT 2015 - Padł silnik przy 36780 km...


Grzesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Bart81 napisał:

Wszyscy są zadowoleni :) proponuję podobne rozwiązanie.

 

To rozwiązanie nie dla mnie - mnie ani mojej żonie RAV nie przypadła do gustu zupełnie. Starym forkiem też nie chce  jeździć. Póki  co jestem zadowolony z Forka DIT  -i to jest temat tego wątku ...

Edytowane przez jaszyn
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja opisałem tylko moją sytuację - nikomu nie każe robić tak samo :)

 

Co do ravki w terenie - wydaje się być wyższa i krótsza (ma większe koła) a co za tym idzie lepiej radzi sobie w terenie i głębokich koleinach. Do tego to automat więc baaaardzo pasuje mojej żonie do miasta. Siedzi wysoko, wszystko widzi, auta z przeciwka nie oślepiają, lusterka wielkie jak uszy słonia itp. Żona bardzo zadowolona. Jedyny minus to taki, że na trasie powyżej 120km/h zaczyna mocno gwizdać.... no i ta moc..... :( W mieście jest spoko, ale na trasie jak mam coś wyprzedzić to trzeba się "rozbujać". Automat też ma w tym swój udział hehe.

 

Jeździła też moją turbolodówką i stwierdziła, że prowadzi się jak "normalny samochód" więc tragedii nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, klev napisał:

ja opisałem tylko moją sytuację - nikomu nie każe robić tak samo :)

 

Co do ravki w terenie - wydaje się być wyższa i krótsza (ma większe koła) a co za tym idzie lepiej radzi sobie w terenie i głębokich koleinach. Do tego to automat więc baaaardzo pasuje mojej żonie do miasta. Siedzi wysoko, wszystko widzi, auta z przeciwka nie oślepiają, lusterka wielkie jak uszy słonia itp. Żona bardzo zadowolona. Jedyny minus to taki, że na trasie powyżej 120km/h zaczyna mocno gwizdać.... no i ta moc..... :( W mieście jest spoko, ale na trasie jak mam coś wyprzedzić to trzeba się "rozbujać". Automat też ma w tym swój udział hehe.

 

Jeździła też moją turbolodówką i stwierdziła, że prowadzi się jak "normalny samochód" więc tragedii nie ma.

 

Nie wiem który rocznik masz RAV-ki ale z tą "dzielnością w terenie i na głębokich koleinach" to tak do końca bym się nie zgodził ... prześwit w ostatnim modelu to około 16-17 cm więc prawie tyle co w "normalnym" aucie. Moja żona też ujeżdża RAV-kę i jest bardzo zadowolona (jeździ tylko w mieście i jeszcze, jak to mówi, żaden wrocławski krawężnik ją nie pokonał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, M-Nowy napisał:

prześwit w ostatnim modelu to około 16-17 cm więc prawie tyle co w "normalnym" aucie. Moja żona też ujeżdża RAV-kę i jest bardzo zadowolona (jeździ tylko w mieście i jeszcze, jak to mówi, żaden wrocławski krawężnik ją nie pokonał :)

Chyba takie jest główne zadanie RAVki ;)

macie może wersje 4x4 lub hybrydę (a najlepiej 2w1)? Jak to się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje rav4 hybrydę 4x4 ponad rok (40kkm). Ogólnie jestem zadowolony szczególnie z komfortu jazdy (może wyciszenie mogłobyć lepsze szczególnie od opon) i kosztów użytkowania (paliwo i przeglądy). Spalanie 5.5-6.5 l/100km w trybie mieszanym na drogach podmiejskich mało autostrad, na autostradzie hybryda już jest normalnym samochodem i pali tyle co inne. Forek 2.5xt przy tych warunkach pali ok. 9-10.0 OBK H6 8.5-10.5. Napęd 4x4 tylko wspomaga jazdę: aktywny jest od ruszenia do ok. 40km/h i przy utracie przyczepności oraz pomaga na zakrętach przez większość czasu jest napęd na przód. Prześwit mały, ale w praktyce drogowej wystarczający, w terenie nie użytkuje podobnie jak subaraków. Problemów technicznych brak. Dość dobre wyposażenie: nawigacja z korkami, kamery 360 stopni, ogrzewana kierownica i przednia szyba i inne. Hybryda ma mniej ustawny bagażnik. Wyraźnie słabsze prowadzenie na zakrętach od forestera. Jakby co więcej na prv, aby nie zaśmiecać wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2005r ostatni wypust II gen po lifcie - ze stałym napędem 50/50, od III wychodziły już dołączane napędy i cała elektronika. Moja jest wąska, krótka i ma większy prześwit niż forester s-turbo.

18491558_1345242642256371_2623479443081235714_o.jpg

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dobi1972 napisał:

Forek 2.5xt przy tych warunkach pali ok. 9-10.0 OBK H6 8.5-10.5.

Coo? :blink:  To jakie to są warunki? No chyba że z wiatrem z górki... ;)

A na poważnie, to żeby w H6 zrobić takie spalanie, to nie można ani razu wyprzedzić z porządną redukcją i zamknięciem obrotomierza, a przy takim stylu lepiej sprawdzi się szybowiec... ;)

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wątku  padnięty silniku w Forku  DIT 2015 r .......  a wypowiedzi o 12 letnich Toyotach, jeszcze starszych forkach,  spalaniu w outbackach , hybrydach i  o LPG.:blink:  za moment ktoś coś wrzuci o deskorolkach 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2016 o 20:29, Karas napisał:

a moze ksiegowi przesadzili z oszczednosciami. Subaru od lat robi benzynowe silniki z turbo wiec laikami w tej dziedzinie nie sa...

 

W USA jezdzi pelno dit'ow ( wrx+fxt) i o awaryjnosci tych silnikow jak narazie nic nie pisza. A tamto społeczeństwo jest bardzo roszczeniowe

 

 

 

USA to specyficzny rynek - Subaru tam tam jest głównym rynkiem zbytu  więc wiesz..

 

VW machlojki robił z oprogramowaniem, to wiesz jaka była reakcja VW- zwracali kasę za auta i gigantyczną karę zapłacili.. a UE - to bubel

Subaru się boi HAMERYKI - to dla nich główny rynek zbytu.

 

Zobacz jak wygląda serwis US a UE - zupełnie inaczej - gadżety dają coraz itp... tam klient = nasz Pan.

 

UE to powiedzmy - kotlet zepsuty - zjesz  lub nie - i tak psem jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu ‎2017‎-‎03‎-‎02 o 23:25, Mateusz_tr napisał:

Nie bardzo do mnie przemawia argument ze znawcy uważają że warto wymieniać olej co 10 000tys przy normalnym użytkowaniu FXT. Czym niby miało by to być podyktowane? Czy w turboforku olej zanieczyszcza sie np sadzą, czy rozrzedza paliwem paliwem bardziej niz w innych samochodach? a może jest bardziej obciążony termicznie? Chyba że jest tu coś takiego jak w saabach odma, która była często odpowiedzialna za problemy, bo sie zapychała/zalepiała olejem,. ale to był akurat błąd konstrukcyjny - z czasem wyeliminowany.

Więc panowie może jakieś konkrety? 

bo mi doświadczenie, również z turbowoazmi podpowiada że 15tyś to zdrowy interwał i bezpieczny dla dobrze/normalnie zaprojektowanego i nie "zajeżdżanego" silnika. 

Olej jest dużo bardziej obciążony termicznie niż w innych samochodach. Dodatkowo, ze względu na specyfikę konstrukcji silnika bokser, oleju w 2.5T jest bardzo mało w porównaniu do silnikow rzedowych tej pojemności, mało oleju = szybsze jego zużycie i utrata własciwosci smarnych.

Zmiana co 15 tys km to sznur na własna szyję... na pewno panewki nie wytrzymaja do 150 tys km. Chyba ze ktoś jeździ tylko w długie trasy ze średnimi prędkościami obrotowymi.

 

To że inne firmy zalecaja wymiane co 20-30 tys km to nie jest argument. Sam jeździłem peugeotem, gdzie PSA zalecalo wymiane co 30 tys km lub co 2 lata i spokojnie do 200 tys km dojezdził. Ale taksiarze na peugeotach 406 na jednym silniku jeździli i milion kilometrów - ale zmieniali olej dużo częściej niż fabryka nakazała...

 

Audi czy BMW tez zalecają serwisy LONG LIFE - zobaczcie kiedyś jak wygląda silnik, w którym rzadko zmienialo się olej... i to może być nawet najnowsze i najdroższe BMW...

 

uważam ze jeśli kogos stać na takie auto jak w miare nowy FOREK, to żałowanie 150zł na olej nie ma sensu.... chyba ze auto w leasing i ma być jezdzone 2-3 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2017 o 21:34, Dobi1972 napisał:

H6 3.6 kiedyś wklejałem na forum fotki ze zużyciem paliwa  przy prędkościach przepisowych jak najbardziej możliwe nawet można coś wyprzdzić od czasu do czasu. 

Przy przepisowej to nawet moje byłe sti paliło 9 litrów. Szczególnie na trasie gdzie 70% trasy to ograniczenia do 50 i 70 km/h a pozostałe to 90km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...