Skocz do zawartości

Błędy P0302, P0304, P0306 + 3 kontrolki check engine, trakcja i Cruise


Rob Jeliński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem ze swoją Subaretą B9 2007 3.0 + LPG ( Landi Lorenzo)

Być może wcześniej pojawiały sie wpisy dotyczące podobnych akcji ale nie znalazlem jednoznacznych rozwiązań stad pytanie czy komuś udało się zdiagnozować  usterkę "wypadanie zapłonu na cylindrach". U mnie na 2,4 i 6 garze ( błąd jak w temacie P0302, P0304, P0306)

Generalnie na benzynie silnik pracuje niemalże idealnie ( ledwo wyczuwalne drganie-być może jest problem tylko na jednym garze)

po przełączeniu na LPG szarpie na niskich obrotach. Jeśli wciśnie się pedał praca silnika jest powiedzmy do zaakceptowania. 

Sprawdzałem napięcie na kostkach od cewek i było na każdej niemalże identyczne ale być może podczas pracy wartości będą inne.

Nie wymieniałem cewek ani listwy ale chyba na początek bez tego sie nie obejdzie.

Dodatkowo wywalilo mi 3 kontrolki heck engine (Pali sie ) , trakcja ( pali sie ) i Cruise ( miga) znalazlem wpis kolegi że to może być przeplywomierz ale cos mi sie nie chce wierzyc.Usuwam błedy i po około 30 km problem pojawia sie z powrotem.

 

Będę wdzięczny za pomoc bo nie chcialbym sprzedawac mojego najlepszego auta jak dotąd.

 

pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem reset ecu jak mialem te bledy, ale miedzy czasie zalalem tez inne paliwo, i poprawilem mase na silniku :) raczej nie swiece i nie cewki nobo nagle wszystkie 3 (cala strona)?

 

Wysłane z mojego 5025D przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez renegat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie czy nie tankowałeś na jakiejś stacji np. pod hipermarketem ale no name. Jak miałem OBK H6 to zalanie wątpliwej jakości paliwem skutkowało pojawieniem się Świętej Trójcy. Wypal pół zbiornika i zatankuj coś dobrego :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj. U mnie jeszcze też taki błąd wywaliło - info od mechanika błąd komunikacji skrzynia <=> silnik a spowodować to mogło np. zanik masy. Skasuj błąd i zobaczysz czy wywali znowu. A tak przy okazji obejrzałbym te Twoje B9 skoro mieszkasz w 3City

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dopiero będzie robione, 08.08 oddaje do regulacji w 4x4 w gdańsku, powiem tak w ASO u zdanowskiego przez telefon powiedzieli mi 2500-3000 za robote, na miejscu z niejasnych przyczyn urosła do 5000. W  Olsztynie w ASO wogóle odmówili takie usługi a w Łodzi maja mega słabe opinie a tak Pan Rostowski z 4x4 mam nadzieje ogarnie temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Co warto uwzględnić:

 

 

Luzy zaworowe - owszem możliwe

Kable zapłonowe - prawdopodobne np. kuna i przebicie lub duży wiek/przebieg

Świece zapłonowe szczególnie pod gazem/lpg

Cewki

Rozrząd skoro wszystko po jednej stronie

 

P.s.

czy kiedyś myłeś silnik w tym aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...