Jump to content

Forester - uszczelka w układzie wydechowym.


maniooo

Recommended Posts

Witam.

 

Po zamontowaniu haka w Foresterze okazało się, że niestety obecny tam tłumik H&S nieco zawadza i nie mieści się w przewidzianym przez producenta wgłębieniu. Skutkuje to oczywiście drganiami/brzęczeniem, szczególnie przy wyższych obrotach. Trzeba albo przerobić nieco uchwyty tłumika, albo je podgiąć. No i byłem u majstra zajmującego się w zasadzie tylko tłumikami, stwierdził, że do zrobienia jak najbardziej, ale że trzeba jeszcze poprawić jedną rzecz, bo "tam na łączeniu nie pracuje". Chodzi o miejsce zaznaczone na czerwono, ponoć potrzeba jakiejś uszczelki między te elementy:

 

Tłumik

 

Pytanie do mądrych: co mam mu zamówić, żeby mógł to zrobić tak jak on uważa za słuszne? Ewentualnie: czy rzeczywiście wymagane jest to co mówi, czy też podgięcie by wystarczyło?

 

Pozdrawiam.

 

Marian

Link to comment
Share on other sites

tam masz fabrycznie kołnierz dociskowy a miedzy elementami jest pierścień uszczelniający na zasadzie stożka więc jeśli się wypalił to wymieniasz na nowy ot i cała filozofia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dla potomnych - w przypadku tego modelu (Forester SG 2.0 po lifcie) i rocznika potrzeba było pierścienia 2,2'' oraz dwóch sprężyn i śrub. Koszt całości znikomy, robota szybka.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...