Skocz do zawartości

PODNIESIENIE 2.0 GH (10) "Lanos"


arkitekt

Rekomendowane odpowiedzi

Była niebrzydka ze sprawdzonym stanem i tylko lekko uszkodzona na parkingu impreza GH 2.0 150KM 2010 

post-6571-0-31010000-1477244998_thumb.jpg

 

po wymianie rozrzadu, pompy wody, filtrów płynów, koolantów i olejów

kupiono zderzak od WRXa:

post-6571-0-33965100-1477245054_thumb.jpg

 

po dłuższym czasie poszukiwań kupiono tył zderzak od WRXa:

post-6571-0-19857800-1477245179_thumb.jpg

 

po bardzo długim szukaniu listw progowych WRX, kupiono:

post-6571-0-44383500-1477245241_thumb.jpg

 

Po podniesieniu w serwisie o 30mm, wyszło nieźle.

Wymiana kolektora na WRX jeszcze lepiej, bo po cichu ale wyraźnie bulgotała, a już po osłonięciu całego środkowego nawet rezonans zanikł. Końcowy przelot czeka by żona się odważyła na głośniejszy bulgot.

 

Dziś szutrówka wyglada tak:

post-6571-0-86447700-1477245439_thumb.jpg

 

post-6571-0-67281600-1477245459_thumb.jpg

 

...zgrabnie nawet jeszcze bez progów, co ???

 

Tak wiem, jeszcze sporo pracy mnie czeka. Ale marzenie zony o XV nie gaśnie i co mam zrobić, wiele godzin ciężkiej pracy tak po prostu odsprzedać ???

Ja się Forka XT nie pozbędę nie ma mowy.

Edytowane przez arkitekt
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, prawda. Tyle że nie lubię obecnej mody w aluskach. Mówiąc krótko, niewiele mi się podoba spośród używanych w budżecie jaki mógłbym przeznaczyć...nawet na graciarnie jeśli ktoś ma mocno stare i zmęczone alufelgi to woła za nie min. 1000-1500 i więcej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, prawda. Tyle że nie lubię obecnej mody w aluskach. Mówiąc krótko, niewiele mi się podoba spośród używanych w budżecie jaki mógłbym przeznaczyć...nawet na graciarnie jeśli ktoś ma mocno stare i zmęczone alufelgi to woła za nie min. 1000-1500 i więcej :-(

 

Ori wychodziły srebrne a u Ciebie jakoś tego nie widzę. Chyba pasowałyby Ci czarne najlepiej.

 

Ja mam dwa komplety 17 subaru ale myślę sprzedać jedne i założyć na lato 18 i też nie wiem jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamsiu

gdybym nabył ori z WRX i pomalował na grafit ( bo taki kolor ma buda), było by ok. Tylko cena ???

Wyślij sms z propozycją.

Imprezę żony nabyłem jedynie na stalówkach ...

 

KARAS

właśnie stylistyka felg nowych mi nie leży ( takie odpustowe jakieś), wole klasyczne.

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zbliża się zima, więc po raz kolejny myślę czy by tak nie podnieść zawieszenia.

 

Napisz może Tomku jak wrażenia po roku z lift kitem :) Sam zakładałeś podkładki? Dużo roboty?

 

PS. Kupowałeś u Michała z Subaraka ?

 

 

Edytowane przez Gamsiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.10.2017 o 22:13, arkitekt napisał:

Zadzwoń,

ale skoro zapomniałeś o tej prostej formie kontaktu powiem krótko: to był po prostu dobry krok, zero minusów...

 

Zadzwonię, zadzwonię :) Dzisiaj dopiero wróciłem i zamierzam coś porobić w przyszłym tygodniu :D

 

Napisałem tutaj, tak jakby kogoś jeszcze temat interesował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli do mnie te pytania to jedyny minus to po mojej stronie ( za słabo dobrałem farbę do malowanych podkładek i wszędobylska sól naznaczyła je ruda)...innych grzechów nie pamiętam.

Przypominam jednak po modzie ( +30mm) zawieszenie/ geometria zestrojona przez W. więc wszystko gra.

Auto ma zrobione tak dopiero 10tys. km i nawet łączniki nie klekoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wreszcie dopadłem odrobinę czasu ( kolega Adam użyczył trochę podwórka) i mod skończony: progi dołożone, lewa lampa tył biała oraz lotka z sti zakupiona, ...pozostaje tylko poprawić bulgot.

20180630_100225.jpg

20180630_143644.jpg

20180630_143700.jpg

.

...a co myślicie o whrap-owaniu grila oraz listy klapy tylnej na kolor. Jest kłopot bo lakier Lidii imprezy to grafit (carbon 3M to jednak czarny lub j.szary).

 

Tomasz

Edytowane przez arkitekt
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 12:01, arkitekt napisał:

...a co myślicie o whrap-owaniu grila oraz listy klapy tylnej na kolor. Jest kłopot bo lakier Lidii imprezy to grafit (carbon 3M to jednak czarny lub j.szary).

U siebie oklejałem folią 3M w kolorze czarna perła i oczywiście była różnica w odcieniu. Obawiam się, że do grafitu też koloru idealnie nie dobierzesz. Grill możesz dać w czarny mat - fajnie się zgra z ciemnymi lampami. Co do tylnej listwy, to ktoś mi kiedyś podpowiedział, żeby dać w czerwony jak miałem czerwoną folię na tylnych lampach. Mógłby wyjść efekt podobny to tego, jak ma KIA Sportage :D

 

kia_sportage.PNG.ee5013fcc2f33b16a3c134d245e98bfe.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 12:01, arkitekt napisał:

lotka z sti zakupiona

jak te ssaki zyskują po dodaniu takiego małego akcentu :o Super!

 

W dniu 6.07.2018 o 12:01, arkitekt napisał:

whrap-owaniu grila oraz listy klapy tylnej na kolor.

Ja będę monotonny - Plastidip. Jak zrobisz przód, to będzie pasował do reszty grilla. Tył może wyjść kontrowersyjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się, bo nie chce zaczynać nowego.

 

obecnie biała wisi tak, że w mieście nie da się nawet podjechać pod krawężnik przodem,

IMG-0503.thumb.jpg.444ee65af978f18df060a0dbaa9ecb3e.jpg

IMG-0504.thumb.jpg.d21479e6a4182b5f5470ae43a191b58c.jpg

(już nawet coś wisi :P )

 Czy warto próbować podnieść na dystansach tego typu?

SUBARU IMPREZA PODNIESIENIE ZAWIESZENIA LIFT

 

@Juras K Widziałem, że dawno temu, ale miałeś dostęp do podobnych płytek, jest szansa że nadal masz?

 

Czy może warto najpierw spróbować pomajstrować przy sprężynach, podobno są założone eibachy, ale nie miałem niestety jeszcze czasu wjechać kanał / podnośnik i sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1uq napisał:

Czy może warto najpierw spróbować pomajstrować przy sprężynach, podobno są założone eibachy, ale nie miałem niestety jeszcze czasu wjechać kanał / podnośnik i sprawdzić

No proste, że tak.

Sprawdź, co masz, bo Eibachy dają jakieś 3-3.5 cm z przodu niżej przy sztywności i komforcie podobnych do serii. Także jeśli je masz na pokładzie, to zamiast montować dodatkowe podkładki, załóż seryjnie sprężyny. Bankowo znajdziesz kogoś, kto się chętnie zamieni z małą dopłatą, więc dodatkowo zamiast wydawać pieniądze, to jeszcze coś do portfela wpadnie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rosaskc napisał:

3-3.5 cm z przodu niżej przy sztywności i komforcie podobnych do serii.

właśnie bałem się, że po zmianie na serie będzie "pływać" w zakrętach, przerabiałem to w yarisie :D  ale jak mniej więcej sztywność podobna to faktycznie warto spróbować, dzięki za info, postaram się  jak najszybciej sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Cześć, odgrzeje nieco tego kotleta.

Czy podniesienie rzeczonej imprezy GH na podkładkach o 4 cm spowoduje problemy z geometrią? Jak się będzie auto zachowywać przy prędkościach ok 130/140 km/h.

 

Nie chce robic terenówki z lanosa ale czasem wiekszy przeswit by sie przydał.

Edytowane przez lyssy23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kłaniam się towarzystwu.... Widać, że konstruktorzy Subaru pilnie śledzą ten wątek. Chyba spełnili oczekiwania tu prezentowane i w poliftowej Imprezce z rynku "klonowego liścia" zainstalowali 18,5 cm prześwitu, lotki, progi, "kewlarowe" dodatki i czarny gril. Nie ustaliłem czy felgi są fabryczne czy ktoś je dołożył ale mogą być (choć pewnie kilka lat temu bym ich nie ubrał) - stare złoto/ miedź. Jako, że jestem tu nuworyszem, to oddzielnego wątku póki co nie zakładam, ale jak będzie zapotrzebowanie na info o poliftowych lanosach to czemu nie.

Impreza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ferszta napisał:

Kłaniam się towarzystwu.... Widać, że konstruktorzy Subaru pilnie śledzą ten wątek. Chyba spełnili oczekiwania tu prezentowane i w poliftowej Imprezce z rynku "klonowego liścia" zainstalowali 18,5 cm prześwitu, lotki, progi, "kewlarowe" dodatki i czarny gril. Nie ustaliłem czy felgi są fabryczne czy ktoś je dołożył ale mogą być (choć pewnie kilka lat temu bym ich nie ubrał) - stare złoto/ miedź. Jako, że jestem tu nuworyszem, to oddzielnego wątku póki co nie zakładam, ale jak będzie zapotrzebowanie na info o poliftowych lanosach to czemu nie.

Impreza.jpg

 

Felgi wyglądaja jak od BRZ...jak na "nuworysza" to kolor doskonały :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...