Skocz do zawartości

Lancuchy sniegowe do forestera - temat iscie letni;)


Wierzba6

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze temat mocno na czasie ale podpytam, pierwsza sprawa to slyszalem kiedys ze jak auto 4x4 to lancuchy musza byc 4, a w instrukcji stoi ze tylko przod, czyli w sumie sama radosc bo koszta mniejsze. Jakies doswiadczenia pozytywne albo negatywne z jakimis lancuchami ? jakies polecacie do forka albo odradzacie? robie wieksze zamowienie i chce sobie dolozyc ' do kupki' zeby ze znizka poszly, nie szukam czegos to katowania mocnego, wypady w gory to glowny cel, a przy napedzie 4x4 pewnie sie za czesto nie przydadza:D czy jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co innego :) jezeli w manualu masz ze trzeba tylko na przod to tego bym sie trzymal ( panowie z FHI mieli jakis powod zeby tak napisac albo i nie) Co do samych lancuchow jak jeszcze pare lat temu śmigałem przednionapedowka to zdarzaly sie sytuacje w zimie podczas  wypadow narciarskich ( glownie w gorach czeskich ) ze lancuchy  zalozyc musialem ( bardzo kopny snieg, nieduzy przeswit w Hondzie dlatego m.in przesiadłem sie na auta 4x4). Oczywiscie mialem te najtansze z marketu. I nie zauwazylem zebym nie mogl na nich wjechac tam gdzie inne auta na "wypasionych" łańcuchach wyposażonych w  systemy do latwego zapinania itp. Ale gdybym w chwili obecnej mial kupowac taki sprzet to kupilbym te drozsze z systemem latwego zakladania bo zakladajac marketowki klalem jak szewc... W dodatku jeden urwal sie i wkrecil mi sie w poloske :facepalm: Alez bylem zly. Dlatego chyba warto raz wydac wiecej i miec spokoj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpy. Przełęcz Brenner. W tym roku w styczniu jak jechalismy na narty droga była zablokowana kilka godzin....wpuszczali tylko auta z łańcuchami. Akurat jechałem busem ale myślę że Forek bez problemu by tam szedł bez łańcuchów, ale policja i tak by go nie przepuściła....

Są niestety miejsca gdzie masz obowiązek używania łańcuchów, bez nich jedziesz na ryzyko i mandat przy kontroli policji. Taniej kupić łańcuchy nawet jak się ma 4x4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@zbyszekm80, słyszałem z pewnych żródeł że Subaru Policja w Austrii, czy CH puszcza bez łańcuchów. Ktoś kto częściej tam jeździ zimą może potwierdzi.


@@Wierzba6, tak przy okazji, jeśli może parkujesz przy Heffnera to pazdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do puszczania to chyba odosobnione przypadki bo kiedys w Austrii zakładałem łańcuchy na rowni z outbackiem ktorego policja nie puscila a pamietam bo kierowca byl polakiem i mocno starał się udowodnić ze 4x4 to on nie musi;) ale padl argument ze z gorki wszystkie hamują tak samo wiec albo lancuchy albo czekaj na roztopy;)

 

I tak parkuje na Haffnera , takze dzieki za pozdrowienia i wzajemnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy tak miałem, że bez łańcuchów nie dawało się zjechać (raz przekonałem się o tym za późno, na szczęście było miękkie pobocze). Czasem robi się taki ubity śniego-lód, że opona nic nie trzyma, a łańcuch pozwala bezpiecznie jechać. W forku na narty wożę jeden komplet tanich łańcuchów i przyznam, że jeszcze nie użyłem, ale w Ssangyongu miałem sytuacje, w których cieszyłem się z posiadania łańcuchów na wszystkich kołach. Podobnie w Pajero. Albo potrzebny wielki śnieg, albo pochyla ślizgawka. Z żoną zakładamy łańcuchy błyskawicznie. Każdy jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Łancuchy do Subaru   Sorry ale gdzie ty chcesz na tych lancuchach jezdzic?
 

 

Łańcuchy do Subaru to nic nadzwyczajnego 

 

szczególnie przy zjazdach bywają niezbędne i naprawdę nie trzeba daleko szukać terenów żeby je użyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru taczej nie ma problemu z wyjazdem,problem pojawia sie gdy trzeba zjechac ze stromej góry,a jest bardzo ślisko. Miałem kiedys nieprzyjemna sytuacje:

Podjeżdżalem pod dom zimą ok 100m.podjazdu pod górke,do południa było ciepło,potem w tym miejscu zaszło słońce i z roztopionego śniegu zrobił sie szczery lód. Z wyjazdem nie było zadnego problemu,aż byłem zdziwiony,ze Subaru ma taką trakcje. Moje zdziwienie szybko przerodziło sie w strach-po zatrzymaniu auta na wzglednie prostym odcinku drogi,samochod zaczal przyspieszac w przeciwnym kierunku,dobrze ze mialem sie naczym zawiesic bo moglobybyć nieciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć. Odkopię temat - wybieram się Forkiem XT na narty do Szwajcarii, warunki mogą być ciężkie, a niestety na aucie są opony całosezonowe. Na jeden wyjazd nie chcę kupować zimówek, myślę więc o awaryjnym rozwiązaniu, gdyby pojawił się problem. Znalazłem coś takiego - https://allegro.pl/oferta/opaski-lancuchy-sniegowe-antyposlizgowe-6-szt-9842269852

 

Czy mogę to bezpiecznie założyć na przednią oś Forestera XT w celu przejechania kawałka drogi z prędkością max. 30-40 km/h, gdybym utknął? Czy lepiej założyć na obie osie? Instrukcja mówi o zakładaniu wyłącznie na oś skrętną, ale mowa jest o łańcuchach, a nie opaskach.


Będę wdzięczny za pomoc,
Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają Twoje opony znaczek?

2017-10-18-symbol-alpejski.jpg

 

Jeśli nie, to zacznij od kupienia takich opon. Jedziesz przez Niemcy a tam mogą skontrolować.

Jedziesz w góry jak mniemam (no bo na narty). Tam pewnie będą drogi w których będzie znak informujący o konieczności ich stosowania. Więc ja sobie osobiście nie wyobrażam wyjazdu bez łańcuchów.

 

P.S.

Ten wynalazek który zapodałeś nie wygląda mi na coś czemu bym zaufał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak chyba zrobię - nawet nie o kasę, a o wygodę zakładania chodziło... Bo jak sobie przypomnę kilka razy walkę w zakładaniu łańcuchów po nocy przy mocnych mrozach to mi słabo :) Pamiętam to jak dziś, mimo, że miałem wtedy z 13 lat, jak ja z rodzicami zakładałem do Focusa łańcuchy, a znajomy w Forku XT MY'03 pocisnął bez - wtedy padła decyzja, że może Subaru to będzie kolejne auto :P No i tak już zostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak chyba zrobię - nawet nie o kasę, a o wygodę zakładania chodziło... Bo jak sobie przypomnę kilka razy walkę w zakładaniu łańcuchów po nocy przy mocnych mrozach to mi słabo  Pamiętam to jak dziś, mimo, że miałem wtedy z 13 lat, jak ja z rodzicami zakładałem do Focusa łańcuchy, a znajomy w Forku XT MY'03 pocisnął bez - wtedy padła decyzja, że może Subaru to będzie kolejne auto  No i tak już zostało...
Patrz na interpacku, są też filmy jak to zakładają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...