Skocz do zawartości

Pada xenon (świeci na różowo) - ktos używal GE Lightning?


Wally666

Rekomendowane odpowiedzi

Kolezanki i Koledzy,

 

niespodziewanie zaczal padac mi prawy xenon w forku, przed weekendem wszystko bylo cacy i swiecily rowną barwą. Wczoraj widzialem swoje odbicie w aucie przete mna gdzie jedno "oczko" bylo rozowe i faktycznie, chyba konczy mi sie zarowna/zarnik.

 

Przekopalem sie przez watek z polecanymi xenonami do naszych aut i padlo na Philips D2R Xenon Vision 85126VIC (nie ma juz 85126 bez plusa). Niestety cena odstrasza (170+pln) i jako, ze zarniki powinno wymieniac sie parami, nieplanowany wydatek rzedu 350pln nieco boli zaczalem rozgladac sie za dobrymi zamiennikami.

 

Co powiedzie mi o jakosci zarnikow GE Electric?

 

Chodzi mi konkretnie o 2 modele:

GE D2R 4300K 2800lmn

GE Xensation +20% D2R 4800K 2800 lm (podobno swieci ok 5500K przez wiekszosc zycia)

 

Obie zarowki kosztuja w okolicach 100pln za szt.

 

Warto czy olac i dorzucic do Philipsow?

 

Pozdro

Wally666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żarówki GE 4300k tyle że w obudowie d2s w innym samochodzie, w porównaniu z Phillipsami które były wcześniej założone nie widzę żadnej różnicy. Te GE mam już ok 2 lat, poprzednie Phillips-y wytrzymały od nowości czyli 2003 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio kupujesz chinskie zarniki i je polecasz a jesli tak to ktore? Ja podziekuje, mialem kiedys krotka przygode z chinskimi h4 zdecydowanie nie polecam, jedna zarowka miala skrzywiona banke i nie udalo sie do ustawic, druga przepalila sie po miesiacu. Z bliska wydawalo sie, ze sa mocne i daleko nosza ale okazalo po wymianie na zwykle tungsramy dopiero zobaczylem ogromna roznice.

 

Dzis wlasnie padl zarnik ktory wczoraj swiecil jeszcze na rozowo. Mam nadzieje ze jutro dojdzie zamowiony zestaw GE Lightning Xensation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
W dniu 23.06.2016 o 11:01, Wally666 napisał:

Serio kupujesz chinskie zarniki i je polecasz a jesli tak to ktore? Ja podziekuje, mialem kiedys krotka przygode z chinskimi h4 zdecydowanie nie polecam, jedna zarowka miala skrzywiona banke i nie udalo sie do ustawic, druga przepalila sie po miesiacu. Z bliska wydawalo sie, ze sa mocne i daleko nosza ale okazalo po wymianie na zwykle tungsramy dopiero zobaczylem ogromna roznice.

 

Dzis wlasnie padl zarnik ktory wczoraj swiecil jeszcze na rozowo. Mam nadzieje ze jutro dojdzie zamowiony zestaw GE Lightning Xensation.

 

Mam podobnie jak ty tylko dwa lata później :)

jeszcze wczoraj żarnik świecił na różowo, dzisiaj już nie świeci. Biorę pod uwagę General Electric Xensation White D2R i Osram 66250 Original Xenarc D2R. Ze względu na cenę celowo pomijam Philipsy.

Możesz się wypowiedzieć na temat GE  jak się sprawdzają po dwóch latach? Czy teraz ponownie kupiłbyś te same. Jakieś spostrzeżenia, przestrogi? 

 

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek 

D2S żarnik pod soczewkę 

D2R żarnik pod odbłyśnik

Ja używam w forku sh Philips WhiteVision gen2 6000k

Tak samo w OBK my08 mam te same tylko że na D2S

Świecą super w szczególności w nocy światło mimo iż wygląda na niebieskie daje na drodze mocno "białą" barwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...