Jump to content

Koło dojazdowe średnica

bar

Recommended Posts

Witam !  Rozmiar opon w moim OBK to 215/55/R17 a rozmiar koła dojazdowego to T135/80 D16 101M.

Czy takie dwa rozmiary kół będą do siebie pasować aby nie rozwaliło napędów ?

Pytanie również o koło zapasowe w sprayu, czy ktoś z Was to stosował ?  Zrobi odpowiednie ciśnienie w kole ?

Witam ! Rozmiar opon w moim OBK to 215/55/R17 a rozmiar koła dojazdowego to T135/80 D16 101M.

Czy takie dwa rozmiary kół będą do siebie pasować aby nie rozwaliło napędów ?

Pytanie również o koło zapasowe w sprayu, czy ktoś z Was to stosował ? Zrobi odpowiednie ciśnienie w kole ?

Co do rozmiaru to się nie wypowiem bom kierownik gacka i na innej gumie. A pianka- ciśnienie zrobi ale wulkanizator przestanie być twoim kolega- ponoć bardzo upierdliwie jest doczyszczanie po piance a jak zostanie to ni cholery kółeczko się nie chce wywazyc. Ja raz użyłem i kosztowało mnie czyszczenie 0,5 l wody rozmownej

Ja również słyszałem jak wulkanizator narzekał na te pianki jak ktoś z tak zalepionym kółkiem przyjechał, że ciężko potem doczyścić koło.

Koło dojazdówkowe - jeśli dokładnie takie było fabrycznie, a koła w samochodzie też mają rozmiar zalecany przez Subaru, to na krótkich awaryjnych dojazdach (i nie przekraczając podanej na nim prędkości - chyba 80 km/h) nie powinno zaszkodzić. Co innego długotrwała jazda na takiej dojazdówce - przyspieszy zużycie dyferencjałów i blokady. Ogólnie auto ze stałym 4x4 powinno mieć wszystkie 4 opony z takim samym bieżnikiem i o podobnym stopniu zużycia.

Pytanie również o koło zapasowe w sprayu, czy ktoś z Was to stosował ?  Zrobi odpowiednie ciśnienie w kole ?

Spray jedynie uszczelni. Ciśnienie musisz zrobić kompresorkiem.