Skocz do zawartości

Wibracje na kierownicy przy 80 i 140km/h Forek 2.0 XT 2015


XT 1979

Rekomendowane odpowiedzi

Czy powyżej 140 bicie na kierownicy ustaje / wzmaga sie ?

Powyżej 140 czuć mniej ale od 180 wzmaga się. W serwisie powiedzieli Dawoj powiedzieli mi, że nie mogą jeździć z takimi prędkościami bo to nieprzepisowe. Idiotyzm jakiś. Usterkę reklamuje od pierwszych kilometrów jak auto było jeszcze na zimówkach. Myślałem że to kwestia opon. Po wymianie na letnie to samo. Byłem u nich napompowanym wyważeniu, i to samo. Postanowiłem wkońcu doważyć koła i jest lekko lepiej ale problem dalej występuje, i nie wiem co robić ale chyba faktycznie umówię się z rzeczoznawcą ponieważ nie mam ani siły ani czasu na jazdę do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też narzekałem na lekkie wibracje. Jak wyważanie w ASO nie pomogło, to pojechałem do warsztatu z maszyną z testem drogowym (wyważarka z rolką imitującą nacisk na drogę i dodatkowymi pomiarami) - okazało się, że opony były krzywe, dwie zostały wymienione na gwarancji. Fakt, że na zimowkach było lepiej. Fakt też, że ani na zimowkach ani na letnich kierownica nie jest wolna od wibracji, ich poziom jest jednak akceptowalny - przynajmniej nie widać jak się kierownica trzęsie, a przed wymiana opon było. Nie robiłem wyważania na samochodzie - to jest dodatkowa szansa na poprawę. W innym aucie miałem długą walkę z wyważaniem opon, a ostatecznie okazało się, że problemem był krzyżak przedniego wału (tak, wiem, w Subaru go nie ma). Wibracje są silniejsze po dłuższym postoju, a spadają po dobrym nagrzaniu, szczególnie w upał - stawiam więc nadal na opony.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tylko pytanie czy to możliwe, że wibracje występują na nowych zimowych oponach, i na nowych letnich oponach? A gdzie jest mogę podjechać na wyważenie z dopiskiem na drogę - myślę o Warszawie?

Na Okaryny, wjazd od Anody - z zewnątrz warsztat wyglada słabo, ale mają dwa topowe huntery z testem drogowym i kumatych fachowców. Jak chcesz, to możemy sobie porównać te drgania. Bridgestone robiło test przy reklamacji na identycznej maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm, tylko pytanie czy to możliwe, że wibracje występują na nowych zimowych oponach, i na nowych letnich oponach?

Możliwe. To co pisałem wyżej, nie samo koło jest powodem ;).

Ja też tak podejrzewam, warto jednak wyeliminować koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyważanie kół w ASO z całym dla nich szacunkiem nie ma sensu.

Dobry profesjonalny warsztat zrobi to lepiej, bo zajmują się tylko tym. Mają często lepszy sprzęt. Sam po zakupie auta pojechałem do dobrego gumiarza bo miałem bicie. Wyważył prawidłowo i drgania znikły, dodatkowo zdjął osiemdziesiąt procent ciężarków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj po tygodniowym postoju w Subaru, odebrałem auto. Pan z serwisu powiedział mi, że wibracje biorą się z silnika ponieważ boxer generuje drgania. Jak dla mnie to totalna bzdura, i sprawę oddaję rzeczoznawcy, a potem jak nie pomoże, to idę z tym do sądu mam dosyć pieprzenia się z tymi serwisami. Dealerzy sprzedają auta, a potem jak coś trzeba zrobić to wymyślają debilizmy, i mają Cię, w dupie, więc myślę, że sąd nakaże im naprawić bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Dawoja poddali się dawno, a tym razem byłem u Dyszkiwicza. Powiedzieli, że fabryki nie będą poprawiać. Tak czy inaczej mam to w nosie. Dawoj sprzedał bubla, i Dawoj będzie odpowiadał za tą usterkę. W najbliższym tygodniu odezwie się do nich mój prawnik. Dość zabawy z nieuczciwymi dealerami i producentami aut. Liczyli chyba na to, że to oleję ale się pomylą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze ze w tym przypadku winny wibracji moze byc kazdy element układu napedowego (skoro kola zostały wyeliminowane) I tylko metodą "podmiany" tak na prawdę można znalezc winnego a to sa spore koszta bo XT to nowy samochod . To prawda oddanie sprawy do sadu to kupa straconego czasu i nerwów ale kazdy konsument ma przeciez prawo żądać wymiany towaru na wolny od wady. Daj znac jak sprawy sie potocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziś weryfikowałem na nowym samochodzie demonstracyjnym - Klient zgłaszał to samo tzn., wibracje od mniej więcej 120-140 km/h.

 

W nowym samochodzie 2018 z przebiegiem 166km, na seryjnych oponach jest to samo,

 

okazuję się, że chyba "ten typ tak ma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, biedron napisał:

W nowym samochodzie 2018 z przebiegiem 166km, na seryjnych oponach jest to samo,

 

okazuję się, że chyba "ten typ tak ma"

 

22 minuty temu, Dottoree napisał:

W moim tak nie ma, tzn. zdarzało się, ale było to wynikiem kiepskiego wyważenia kół...

Umnie też tak nie ma (i nie było), Forester XT MY2016, przebieg 60tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...