Jump to content

Jakie auto - impreza vs focus st ? a moze impreza ?

zalezny

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

moj pierwszy wpis wiec mam cicha nadzieje, ze nie zostane wykopany na inne forum.

Rozgladam sie za jakims bardziej dynamicznym autem niz 2.0Tdi... Zawsze bylem fanem subaru imprezy ale z racji mojego wzrostu auto to raczej bylo brane pod uwage na koncu. Dzisiaj temat wraca bo znowu rozgladam sie za autem.

Dlugo nie siedze w temacie wiec moze ktos cos poradzi.

Subaru Impreza 2012-2014 

-  jakie sa silniki w tym modelu ? 2.0 ? 2.5 nadal jest ?

- jak sprawa ma sie ze spalaniem paliwa ? nie koniecznie chce na tym oszczedzac ale tez codziennie auta tankowac nie zamierzam. Chetnie poznam Wasze opinie. Jak to na trasie tak przy 160km/h (autostrada) wyglada i jak w miescie i poza 

- jakie sa wady tego auta wg was oprocz ceny ;) ? Z tego co pamietam, to jest to strasznie ciasne auto. 

- czy jest jakas wersja bardziej pakowna, kombi ? 

- a moze polecicie cos innego ze stajni Subaru co robi wiatr we wlosach i jednoczesnie pozwala zabrac rodzinke (3 osoby) na narty

Aktualnie przygladam sie rowniez focusowi ST EcoBoost (smieszna nazwa, nic wsplnego z eco to nie ma ;) ) no i postanowilem looknac na subarke jeszcze raz. 

Z gory dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Zalezny

Subaru Impreza 2012-2014

więc

Uwaga, podaje hasło: Levorg

odpada

domyślam się, że jeśli ma być

bardziej dynamicznym autem niz 2.0Tdi

to chodzi Ci o STi :)

- jakie sa silniki w tym modelu ? 2.0 ? 2.5 nadal jest ?

300 konny 2.5 turbo

- jak sprawa ma sie ze spalaniem paliwa ?

ja po 2,5 roku miałem średnią13,6... orientacyjnie przyjmij 15/100.

- jakie sa wady tego auta wg was oprocz ceny ;) ? Z tego co pamietam, to jest to strasznie ciasne auto.

podobno wydmuchuje uszczelki... ja tego nie doświadczyłem - mnie nigdy żadne subaru nie zawiodło. Ciasne? Te nowe trochę 'urosły', tragedii nie ma - przy 3 osobach jest jeszcze dużo miejsca na bagaże.

- czy jest jakas wersja bardziej pakowna, kombi ?

imprezy kombi nie ma. W tych rocznikach z tych bardziej pakownych są Forester i Outback. Ale dynamika już nie ta co STi ;)

- a moze polecicie cos innego ze stajni Subaru co robi wiatr we wlosach i jednoczesnie pozwala zabrac rodzinke (3 osoby) na narty

jak ma być wiatr we włosach i emocje to tylko STi :biglol:

Uwaga, podaje hasło: Levorg

To jakis nowy model z tego co widze, wiec trzeba szykowac powyzej 20tys E.

Ja szukam tak do 17,500E. Co jeszcze ciekawego ze stajni subaru polecicie ? A moze jednak ta impreza w koncu ?

Przejrzalem koszty obslugi Imprezy i jednak pozostane przy Focusie. Dobry efekt i zabawa przy skromnym budzecie jak na sportowa fure. Ma tez o niebo lepsze spalanie, bo z tego co tu piszecie, smok Impreza malo kiedy ponizej 13l potrzebuje, to jednak za duzo jak dla mnie. 

Udanej zabawy z impreza.

nie wiem co to w ogole za temat, ludzie maja internet a pisza na forum jakie byly silniki... no bez przesady google nie gryzie... a poza tym kupujac subaru kierowac sie spalaniem, i tym czy sie 3 osoby na narty zmieszcza to glupota... lepiej odrazu kupic multiple i spalanie i na narty tez sie zabierzecie i miejsca na glowe tez bd duzo...

Ps. watpie by w focusie bylo wiecej miejsca

Subaru Impreza 2012-2014

zacznijmy od tego ze na naszym rynku nie ma imprezy 2012-2014. Jest tylko XV ( ktory jest podwyzszona impreza) Silniki do wyboru masz 1,6i(115 koni), 2.0i(150koni) , 2.0d (147koni) zaden z nich szału nie robi ( 2.0d daje rade ale "potrafi byc awaryjny") Wiecej informacji znajdziesz w dziale XV .

sti i levorg to osobne modele -jeden klasyczny sedan ze starym silnikiem 2,5t drugi zupelnie nowy model w nadwoziu kombi z nowym motorem 1,6t.

sorry że się wtrącam... czy to jest prowokacja?

byc moze prowakacja, byc moze kolega jest wyjatkowo leniwy i nie chce mu sie odwiedzic strony www.subaru.pl

Zawsze bylem fanem subaru imprezy ale z racji mojego wzrostu auto to raczej bylo brane pod uwage na koncu

Ile masz wzrostu, że martwisz się, że w imprezie będzie niewygodnie?

Jeśli chodzi o pozostałe pytania to poprzednicy w miarę wyjaśnili temat.