Jump to content

Ile filtrów kabinowych w OBKu?

rolandes1609

Recommended Posts

Postanowiłem wymienić filtr kabinowy w autku. W sklepie dostałem taki w kształcie kwadrata. Po rozebraniu schowka i dojściu do filtrów, moim oczom ukazały się takie filtry http://allegro.pl/filtr-kabinowy-subaru-legacy-outback-tribeca-i6260065452.html

Jednak zauważyłem nad wentylatorem taką gąbkę, wymacałem ją i są takie żeberka, jakby tam był kolejny filtr. Moje pytanie brzmi, czy nad wentylatorem jest jakiś filtr, bo nie chce go odkręcać bez powodu oraz jutro idę do sklepu zamówić nowy filtr i nie wiem czy ten kwadratowy zwracać. Wymiary tej gąbki mniej więcej odpowiadają wymiarom filtra jaki dostałem w sklepie.

Wiem, ale mi chodzi o to, czy nad wentylatorem jest kolejny filtr?

Mam w legacy III podwójny filtr taki jak w linku i zastanawia mnie dlaczego producent tak zaprojektował układ wentylacji, że filtr kabinowy znajduje się tuż przed parownikiem. Czy nie powinien być on przed wentylatorem? tak jak np w VAG-u? Przecież cały syf w takim układzie trafia do wentylatora co raczej nie jest dobre.. osobiście nie sprawdzałem czy jest dodatkowy filtr przed dmuchawą. Chyba że to co wymacał Rolandes1609 to właśnie dodatkowy filtr.

Edited by Wojt_O

• 4 weeks later...

mam OBK z roku 2005 po lifcie i też chciałbym wymienić filtr/filtry kabinowe tylko najpierw muszę zamówić, jakie pasują do mojego auta?

dzwoniłem do ASO podałem VIN i u mnie jest tylko jeden taki prostokątny sam wkład bez ramek

Edited by leonard17

Właśnie założyłem węglowy z Filtrona K1083A i wszystko gra, stary był zapyziały i od razu jest poprawa 100% lepiej dmucha. Czy jest drugi? raczej nie bo w ASO powiedzieli mi tylko o tym jednym. Mój OBK jest z roku 2005 po lifcie. Jeszcze sobie odgrzybiłem domowym sposobem za 20 zł za pomocą"granata" firmy Plak i w kabinie lepiej pachnie.

Edited by leonard17