Skocz do zawartości

hałas w levorgu


profil

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba to jest jednak od opon, bo czasem zmienia się w zależności od asfaltu - po prostu zaskoczyło mnie, że to aż tak może być. Wcześniej miałem Outback'a MY10 i tam było o niebo ciszej.


Po prostu nie mogłem uwierzyć, że auto w sumie dobrze powyżej 100 tys. może być aż tak słabo wyciszone (czytaj w ogóle). Stąd moje poszukiwanie innej przyczyny, że to może jakieś łozysko, bo tak jak wspomniałem, kiedyś w takim maleńkim Hyundai'u za 1/4 tej ceny, taki szum był od łożyska w prawym kole, wyciszenie jest lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jest jednak od opon, bo czasem zmienia się w zależności od asfaltu - po prostu zaskoczyło mnie, że to aż tak może być. Wcześniej miałem Outback'a MY10 i tam było o niebo ciszej.

Po prostu nie mogłem uwierzyć, że auto w sumie dobrze powyżej 100 tys. może być aż tak słabo wyciszone (czytaj w ogóle). Stąd moje poszukiwanie innej przyczyny, że to może jakieś łozysko, bo tak jak wspomniałem, kiedyś w takim maleńkim Hyundai'u za 1/4 tej ceny, taki szum był od łożyska w prawym kole, wyciszenie jest lepsze :)

 

Jak opony to w przyszłości można wybrać coś cichego, jak ta zrobiłem w Forku i jest zadowalająco.  Po prostu wyciszenie nie było priorytetem przy projektowaniu Levorga i nie tylko jego np. BMW 3 za ponad 200tys też nie powala wyciszeniem (może w obecnym modelu jest lepiej).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wyciszenie nie było priorytetem przy projektowaniu Levorga i nie tylko jego np. BMW 3 za ponad 200tys też nie powala wyciszeniem (może w obecnym modelu jest lepiej).

Pomiędzy F30 MY2012 i F31 MY2016 jest kolosalna różnica, głównie jeśli chodzi o szum powietrza wokół przedniej szyby.

Na szczęście to ten nowszy jest cichszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu wyciszenie nie było priorytetem przy projektowaniu Levorga i nie tylko jego np. BMW 3 za ponad 200tys też nie powala wyciszeniem (może w obecnym modelu jest lepiej).

Pomiędzy F30 MY2012 i F31 MY2016 jest kolosalna różnica, głównie jeśli chodzi o szum powietrza wokół przedniej szyby.

Na szczęście to ten nowszy jest cichszy ;)

 

 

Fajnie, że poprawili. Jeździłem tym starszym i wtedy mogło być znacznie lepiej. Może kiedy Subaru dojdzie do podobnych wniosków i popracuje nad wyciszeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak zrobię, a nie będziesz przypadkiem w Krakowie :)

W najbliższym czasie nie planuję raczej...

Pamiętam, jak pierwszy raz wyjechałem Levkiem na drogę szybkiego ruchu (obwodnica Wawy) i po raz pierwszy rozpędziłem go do 140-150 km/h - przestraszyłem się, że coś jest nie tak z "podwoziem" - taki był hałas... Potem się przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiarygodnych źródeł słyszałem, że niektórzy dealerzy mazdy zlecają wygłuszanie specjalistycznym warsztatom.

 

I w sumie nie jest to takie głupie bo wygłuszanie 'aftermarketowe', przy użyciu porządnych materiałów, będzie zawsze wydajniejsze (w sensie stosunku efekt / masa) niż wygłuszenie montowane na taśmie produkcyjnej (czytaj: panel sztywnego filcu przywalony jednym ruchem ręki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może kiedy Subaru dojdzie do podobnych wniosków i popracuje nad wyciszeniem.

Nie dojdzie. Na czyms muszą przyoszczedzic. Wszystkie "pochodne" imprezy to  tanie wozidła dla ludu - oczywiscie tylko nie w EU :)

 

 

Pamiętam, jak pierwszy raz wyjechałem Levkiem na drogę szybkiego ruchu (obwodnica Wawy) i po raz pierwszy rozpędziłem go do 140-150 km/h - przestraszyłem się, że coś jest nie tak z "podwoziem" - taki był hałas... Potem się przyzwyczaiłem.

podobnie miałem z XV'em Niestety konkurencja pod wzgledem komfortu akustycznego wypada znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę reklama dla marki -> jak się weźmie pasażera, który potencjalnie mógłby być zainteresowany zakupem, ale po chwili się orientuje i pyta o hałas.... Sądzę, ze w fazie produkcji pewnie Subaru zaoszczędziło może ze 100EUR na jednym aucie, a może mieć przełożenie na mniejszą sprzedaż, ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę reklama dla marki -> jak się weźmie pasażera, który potencjalnie mógłby być zainteresowany zakupem, ale po chwili się orientuje i pyta o hałas.... Sądzę, ze w fazie produkcji pewnie Subaru zaoszczędziło może ze 100EUR na jednym aucie, a może mieć przełożenie na mniejszą sprzedaż, ale cóż.

 

Bo to taki sportowy samochód jest musi być głośny  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogli zaoszczędzić na tłumiku końcowym :] Byłoby taniej, głośniej i bardziej sportowo ;)

 

Pewnie na normy hałasu zewnętrznego by się nie złapał :)  

Silnika prawie nie słychać....

 

W następnej wersji dołożą dźwięk z audio i będzie dobrze :D A tak serio to chyba warto dać do zakładu od wyciszania, może nie wszystko na raz a po kolei poprawiać, zawsze lepiej szkoda że robi tego fabryka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siostra jest obecnie we wro i regularnie robie pojezdzawki jej levorgiem przebieg 27 kkm

nawet zmrugalem sie dzisiaj ze srebrnym foresterem

uwazam ze absolutnie przesadzacie z tym halasem i jazda jest bardzo komfortowa

moze i troche ciszej jest w obk-u ale bez przesady

chyba ze jej superdywaniki daja tak duzo

jedyna uwaga ze jak fest depne po a8 to slysze powietrze na zamknietym szyberku

zauwazylem ze u niej uszczelki szybra dziwnie odstaja i wg mnie do poprawki

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź sobie kawałek A4 w kierunku Dojczlandu

 

 

wrocilem z jawora

a4 lekko wilgotna jechalem ca 130 wg gps

lekki szum w nadkolach jest ale nie meczy mnie napewno nie slychac tak jak od lozyska

po wyjeciu dywanika u pasazera moze i slychac roznice ale bez przesady wiecej przeszkadza powietrze na szyberku

musze wracac do pracy ale wieczorem odwoze ciotke do jawora to pocisne szybciej

 

Wytaptane

 

 

Może dywaniki są na bazie ołowiu

 

 

haha jeszcze z rdzeniem termitowym

tak naprawde to dosc gesto tkany welur, pod spodem moze 1 mm gabki i na gabke natrysnieta guma

napewno nie warte 90 euro ale kto bogatej zabroni ;)

 

Wytaptane

 

 

Postrzeganie hałasu jest dość subiektywne jednym przeszkadza innym nie.

 

100 proc racji

ja niestety mam 1 stopien umuzykalnienia: rozrozniam kiedy graja a kiedy nie ;)

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja niestety mam 1 stopien umuzykalnienia: rozrozniam kiedy graja a kiedy nie

 

Ja mam bardzo dobry słuch (rzekłbym audiofilski), a mimo to głośność wnętrza Levorga nie przeszkadza mi zbytnio ani nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dobry słuch :)  Dzisiaj dzięki uprzejmości Pana z serwisu, przejechaliśmy się moim i innym egzemplarzem (ta sama wersja) Levorga - głośność porównywalna (niestety). Benito66, Ty masz pewnie ciszej przez ten wosk. 

Nic już w tym wątku nie wymyślimy, ciekawe czy wersje, które będę produkowane od lipca 2016 (mają mieć EyeSight) będą miały coś więcej w temacie wyciszenia - choć w naszym przypadku to nic nie zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...