Skocz do zawartości

hałas w levorgu


profil

Rekomendowane odpowiedzi

No to pierwsze prace zrobionie, miałem kauczuk syntetyczny spieniony o grubości 19 mm samoprzylepny to wykleiłem wszystkie plastiki drzwi od środka. Tu trzeba uważać, bo przy pierwszych drzwiach dość dużo musiałem pościnać z tego co przykleiłem- są miejca gdzie "powietrza" pomiędzy boczkiem a blachą jest kilka mm - w innych można lepić dużo. Zrobiło się znacznie "przytulniej", dźwięk z głosników jakiś pełniejszy, drzwi przestały trzaskać a zaczeły się zamykać, czekam teraz na dostawę mat "stp silver" do bagażnika oraz  dynamite supelite na drzwi - to bedzie zabawa...

poniżej kilka fotek jak wyglądają boczki

 

post-25883-0-70280900-1466500730_thumb.jpg

 

tak się zaczeło - pierwsze klejenie bez zastanowienia

 

post-25883-0-50630200-1466500773_thumb.jpg

tak się skończyło po wycinaniu

 

ale tyłu już poszedł lepiej

post-25883-0-56970200-1466500806_thumb.jpg


Auto w ktorym nie ma warstwy wyciszajacej w drzwiach, na podlodze, w bagazniku


takie puste blaszane puszeczki 

no to tu to jest żeby nogi nie zamarzły zimą od tej gołej blachy, wygłuszenie blachy jest śladowe, kończy się gdzieś na podłodze tylnych siedzeń, to samo drzwi - kawałek maty przyklejony żeby tylko zniwelować brzdęk blachy i nic więcej, zastanawiam się, po wytłumieniu drzwi, jak dobrać się do progów - teraz słychać jak kamieni uderzają o blache właśnie gdzieś poniżej drzwi....

kolego ketivv masz foty jak wyglądają progi, skoro wygrzebales całą wyściółkę dołu?

Edytowane przez profil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast grzebać całe dnie przy samochodzie przyszedłbyś na piwo do sąsiada to byśmy se pogadali o naszych subarynkach i nie tylko :yahoo:

Edytowane przez No name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

67 dB w Aucie przy 170 km/h to nie wiem czy jest w ogole takie auto

Może być ale klasa luksusowa, może jakiś Lexus z aktywnym wytłumianiem dźwięków. Np poprzednia generacja a8 miala przy 130km/h 66dB, technika poszła do przodu i pewnie nowsze modele są jeszcze cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam porownanie do xv(wyciszenie takie same jak levorg) , avka cichutka szczegolnie przy wiekszych predkosciach

 

Auta podniesione (SUV, crossovery) w standardowym zakresie prędkości (tj. do 140 km/h) są cichsze od swoich odpowiedników (XV vs. Impreza). Powyżej tej prędkości mało kto mierzy hałas, ale z uwagi na aerodynamikę, może być gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta podniesione (SUV, crossovery) w standardowym zakresie prędkości (tj. do 140 km/h) są cichsze od swoich odpowiedników (XV vs. Impreza).

 

No nie wiem, jeździłem Legacem, Imprezą, Forkiem oraz XVką i mam zupełnie odmienne zdanie na ten temat, tzn. wersje wyżej zawieszone sprawiały wrażenie głośniejszych w porównaniu z niżej zawieszonymi. Myślę, że to kwestia subiektywnych odczuć. Subaru jest po prostu głośne niezależnie od modelu. Mnie to specjalnie nie przeszkadza, ale dla innych może być istotnym problemem - w takim wypadku pozostaje wyciszanie lub zmiana marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta podniesione (SUV, crossovery) w standardowym zakresie prędkości (tj. do 140 km/h) są cichsze od swoich odpowiedników (XV vs. Impreza).

 

No nie wiem, jeździłem Legacem, Imprezą, Forkiem oraz XVką i mam zupełnie odmienne zdanie na ten temat, tzn. wersje wyżej zawieszone sprawiały wrażenie głośniejszych w porównaniu z niżej zawieszonymi. Myślę, że to kwestia subiektywnych odczuć. Subaru jest po prostu głośne niezależnie od modelu. Mnie to specjalnie nie przeszkadza, ale dla innych może być istotnym problemem - w takim wypadku pozostaje wyciszanie lub zmiana marki.

 

Być może w Subaru ta reguła się nie sprawdza. Tę zależność zaobserwowałem dla Audi (A6 vs. A6 Allroad vs. Q7) czy BMW (5 vs. X5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze teraz Fordem Mondeo (wydaje sie b cichy)  i mierzylem tak dla fanu halas smartfonem. To nie jest zaden pomiar tylko taki test porownywawczy przy 160 w mondeo mialem wynik 77-78 dB. Co dziwnego w Levorgu 76. W Levorgu slychac szum opon i to dominuje. Zmiana opon na Hankooki (podobnie jak w Legacy) spowoduje, ze bedziemy calkiem inaczej to odbierac

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ketivv masz foty jak wyglądają progi, skoro wygrzebales całą wyściółkę dołu?

 

28132786196_afc2595c8d_b.jpg

 

sorry dzisiaj dopiero odnalazłem stare zdjęcie gołej blachy, jakość z fona

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Nawet Fiat 126p 30 lat temu nie byl taki goly pod dywanem.

 

Nie dziwi mnie, ze FHI i marka Subaru to najbarziej dochodowy konzern motoryzacyjny na tej planecie. 

Edytowane przez Forest Gump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sie nie smiejcie

siostrze nagle zaczal przeszkadzac halas od kol w czasie deszczu

tak marudzila ze facet w serwisie poradzil jej 'superdywaniki' i wcisnal za 90 euro

subaru-levorg-zubehoer-teppichmattensatz

twierdzi ze jest duzo ciszej i halas tak nie meczy

ja to nazywam placebo ;)

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na 99% kupię Levorga (muszę tylko sprzedać mojego Outbacka - dzisiaj zaczynam akcję)  - koniecznie muszę mieć takie dywaniki :) Być może uda mi się mieć auto na przyszły weekend, więc coś więcej napiszę od siebie, porównanie z Outback 2.0D MY10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze teraz Fordem Mondeo (wydaje sie b cichy) i mierzylem tak dla fanu halas smartfonem. To nie jest zaden pomiar tylko taki test porownywawczy przy 160 w mondeo mialem wynik 77-78 dB. Co dziwnego w Levorgu 76. W Levorgu slychac szum opon i to dominuje. Zmiana opon na Hankooki (podobnie jak w Legacy) spowoduje, ze bedziemy calkiem inaczej to odbierac

Legacy H6, jedna z wielu aplikacji androidowych przy 160 pokazuje średni wynik ok 72 dB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie!

Niestety, ale muszę potwierdzić hałas w Levorgu, nawet się zastanawiam, czy ja nie mam czegoś uszkodzonego. Bo słyszę szum nawet przy niskich prędkościach, rzędu 20-30 km/h. Jak takie coś słyszałem w jakimś maleńkim Hyundai'u i20, to się okazało, że było łożysko do zmiany. Więc nie wiem, czy TTTM i to po prostu głośne opony, przez słabo (albo w ogóle) wyciszone nadkola, czy faktycznie coś nie teges.

Najchętniej umówiłbym się na jakiś kwadrans z kimś z Kolegów z Krakowa lub okolic, by jako ekspert przejechał się ze mną i powiedział, czy jest tak samo. 

W sumie ten hałas przy wyższej prędkości 100 - 140 km/h jest na podobnym poziomie jak przy 20-30 km/h. Trochę to jest irytujące, więc coś z tym zrobić będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Niestety, ale muszę potwierdzić hałas w Levorgu, nawet się zastanawiam, czy ja nie mam czegoś uszkodzonego. Bo słyszę szum nawet przy niskich prędkościach, rzędu 20-30 km/h. Jak takie coś słyszałem w jakimś maleńkim Hyundai'u i20, to się okazało, że było łożysko do zmiany. Więc nie wiem, czy TTTM i to po prostu głośne opony, przez słabo (albo w ogóle) wyciszone nadkola, czy faktycznie coś nie teges.

Najchętniej umówiłbym się na jakiś kwadrans z kimś z Kolegów z Krakowa lub okolic, by jako ekspert przejechał się ze mną i powiedział, czy jest tak samo. 

W sumie ten hałas przy wyższej prędkości 100 - 140 km/h jest na podobnym poziomie jak przy 20-30 km/h. Trochę to jest irytujące, więc coś z tym zrobić będzie trzeba.

Spróbuj tego co ja - zrób zabezpieczenie antykorozyjne preparatem woskowym - jest wyraźnie ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...