Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bombelllooo napisał:

 

Miałem ten "wynalazek" jak to jeszcze nie było "modne" tj w 2017roku. Wtedy serwis subaru nie bardzo był pomocny bo samochód ze stanów jeszcze w wersji niedostępnej na Europe. 

Myślę, że teraz jak już są e-boxery (ta sama konstrukcja) to można poprosić o ten sam zestaw który ląduje tam. 

 

Problemem w tym samochodzie jest filtr powietrza. Nie jest dostępny w Europie (nie pasował z żadnego innego) Ciekawe czy pasuje od nowych eBoxerów. Jeśli nie to ściągasz przez subaru i czekasz kilka miesięcy. 

Właśnie mam zamiar jutro wymieniać filtr powietrza. Zobaczę czy będzie pasować. Zamówiłem w InterCarsie. Gość który sprzedawał mówił mi, że powinien pasować. Okaże się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wwicek24 napisał:

Właśnie mam zamiar jutro wymieniać filtr powietrza. Zobaczę czy będzie pasować. Zamówiłem w InterCarsie. Gość który sprzedawał mówił mi, że powinien pasować. Okaże się 

jesli dopasował od zwykłago XV 2.0i  to na bank nie pasuje. tutaj filtr powietrza jest miedzy grodzią a silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aflinta napisał:

Szukaj raczej numeru 33-5022, ten jest do zwykłego a nie Hybrid.

Potwierdzam tak wygląda dokładnie do tego XV 2014-16 hybrid.

Ja ściągałem oryginalny ze stanów 

filtrHybryda.PNG

 

 

 

Ciekawe czy taki sam numerek 16546AA140 ma filtr do aktualnych eBoxerów.

Edytowane przez bombelllooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
7 godzin temu, rwyzga napisał:

Komuś już zatarła się sprężarka klimatyzacji w XV'2018? - bo mi niestety tak po 3 latach (już po gwarancji)i i 41 tys km.

Tak, widać MY18 niespecjalnie szczęśliwe jest pod tym względem. Dawno po tej gwarancji masz auto? Wszystkie przeglądy miałeś w ASO? Jakieś dźwięki latem ze sprężarki dochodziły przy dużych upałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rwyzga napisał:

Komuś już zatarła się sprężarka klimatyzacji w XV'2018? - bo mi niestety tak po 3 latach (już po gwarancji)i i 41 tys km.

one  nie zacierają się tak bez przyczyny ( kiedyś w civicu stało mi się to samo ) . Brak smarowania=brak oleju=nieszczelny układ klimatyzacji - olej do smarowania jest wymieszany z czynnikiem, jak jest dziura w układzie wyparowuje niestety... Sprawdź w pierwszej kolejności szczelność układu bo wymienisz sprężarkę i za jakiś czas stanie Ci się to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Tak, widać MY18 niespecjalnie szczęśliwe jest pod tym względem. Dawno po tej gwarancji masz auto? Wszystkie przeglądy miałeś w ASO? Jakieś dźwięki latem ze sprężarki dochodziły przy dużych upałach?

Gwarancja skończyła się pod koniec lipca tego roku. Wszystkie przeglądy w ASO. Jakoś specjalnie nie była głośniejsza - 2 tygodnie przed zgonem zauważyłem, że jest bardziej hałaśliwa - umówiłem się do ASO na przegląd. Nie stwierdzili problemu, dobili 20gr czynnika + olej. Tydzień później padła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Karas napisał:

one  nie zacierają się tak bez przyczyny ( kiedyś w civicu stało mi się to samo ) . Brak smarowania=brak oleju=nieszczelny układ klimatyzacji - olej do smarowania jest wymieszany z czynnikiem, jak jest dziura w układzie wyparowuje niestety... Sprawdź w pierwszej kolejności szczelność układu bo wymienisz sprężarkę i za jakiś czas stanie Ci się to samo

No właśnie tydzień przed ostatecznym padem (i tydzień po tym jak usłyszałem iż jest głośniejsza) byłem na sprawdzeniu - 20gr czynnika tylko brakowało (max 375gr +-25 gr) więc układ raczej szczelny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

one  nie zacierają się tak bez przyczyny ( kiedyś w civicu stało mi się to samo ) . Brak smarowania=brak oleju=nieszczelny układ klimatyzacji - olej do smarowania jest wymieszany z czynnikiem, jak jest dziura w układzie wyparowuje niestety... Sprawdź w pierwszej kolejności szczelność układu bo wymienisz sprężarkę i za jakiś czas stanie Ci się to samo

To nie jest problem braku szczelności układu. Po zatarciu wymieniany jest cały komplet z chłodnicą, nie tylko sprężarka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bmbm napisał:

Z chłodnicą? Na pewno?

Tak, czekać musiałem z tego powodu podobnie długo jak Ty. Chodziło o to, że nie da się tak wypłukać układu by mieć gwarancję, że nie ma tam innych opiłków, które mogłyby powtórnie zatrzeć sprężarkę. Nie mam podstaw by nie ufać w informacje otrzymane z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bmbm napisał:

Spoko, w takim razie muszę dopytać/sprawdzić, czy mi też wymieniono chłodnicę, bo wydaje mi się, że tylko kompresor. 

No ja dostałem info, że wymiana kompresora, chłodnicy etc + płukanie całego układu w cenie, która wbija w fotel (1/8 wartości ubezpieczeniowej auta) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary. Nie przedłużałeś gwarancji o to ubezpieczenie?

Nie przedłużyłem
Przeczytałem listę wykluczeń itp i tak średnio mi pasowało - bo nie jest to gwarancja tylko ubezpieczenie - a na czymś takim już się kiedyś przejechałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwyzga napisał:

Podobno
Tylko dostępność części słaba jest jeszcze ;(

używanego kompresora nie ma na alledrogo? :upside-down-face_1f643-small:

https://allegro.pl/listing?string=kompresor klimatyzacji subaru xv

XV to nie prom kosmiczny. To zwykły samochód który naprawi doświadczony zakład/mechanik/blacharz. Uwierz mi nie trzeba śmigać do ASO . Na pewno sobie poradzisz w twoim regionie jest trochę doświadczonych mechaników od Subaru . Szkoda jedynie że stało się to w tak młodym aucie

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak z innej beczki...może trochę tańszej niż kompresor klimy ;)

 

Od jakiegoś czasu słyszę takie "chrobotanie" na podszybiu, w okolicy "mysiego kina" i szczerze zaczyna mnie to doprowadzać do szału :th_dash: Wszelkie pukania ręką ( a co, to zawsze pierwsza reakcja :D ) nie pomagają, albo pomagają na chwilę. Dźwięk nie jest ciągły, jak się uaktywni to potrwa chwilę, później znowu się pojawia i znika. Spotkał się ktoś z szanownych forumowiczów z tym chrobotaniem. Pod maską silnika czysto, zero liści czy innego brudu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...