Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Szürkebarát napisał:

Oni mają zapisane to co ja mówiłem? Na prawdę?!

Podczas każdego przeglądu serwisant przyjmujący zlecenie z reguły pyta czy nie zgłaszasz żadnych uwag do eksploatacji auta. 

Jeśli miałeś jakieś, powinny być wpisane do "Zlecenia wykonania usługi" - to dokument, którego kopię powinni Ci dać przed wjechaniem na podnośnik. 

Dla porządku sprawdź czy masz takie dokumenty a w nich uwagę o hałasie ... ?  

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blixten napisał:

Podczas każdego przeglądu serwisant przyjmujący zlecenie z reguły pyta czy nie zgłaszasz żadnych uwag do eksploatacji auta. 

Jeśli miałeś jakieś, powinny być wpisane do "Zlecenia wykonania usługi" - to dokument, którego kopię powinni Ci dać przed wjechaniem na podnośnik. 

Dla porządku sprawdź czy masz takie dokumenty a w nich uwagę o hałasie ... ?  

 

A miał to być samochód "bezobsługowy"... nawet go w tym celu obułem w całoroczne opony :facepalm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szürkebarát napisał:

A miał to być samochód "bezobsługowy"... nawet go w tym celu obułem w całoroczne opony :facepalm: .

Spokojnie, nie zakwalifikowałbym marki Subaru ani modelu XV jako nadprzeciętnie awaryjny czy usterkowy. 

Znalazłeś jakiś ślad hałasów w dokumentach ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 07:54, moominko napisał:

U mnie poluzowało się mocowanie rury i dzwoniło podobnie.

jasne, samo się poluzowało B) ...

U mnie by nie przeszło, ja jak tylko pojawię się w serwisie to sami pytają czy sprawdzić czy coś nie jest urwane ;p

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Trzy lata lub 100kkm. Po 45kkm to przegląd masz zrobić :)

Przegląd zrobiony.

54 minuty temu, radix99 napisał:

Figlarz.

Czyli po......ło mnie i nie wiem ile mam do końca gwarancji własnego samochodu :facepalm: . Za dużo było wrażeń w pierwszej dekadzie października, trzeba zwolnić.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wwicek24 napisał:

Panowie jaki lejecie olej do Subaru XV Crosstrek 2.0- L L4 DOHC 16V z 2015 r. Hybryda. 5w30 czy 0w20? Muszę szybko wymienić a nie wiem jaki

Generalnie użytkownicy zalewają 5w-30, także zalewaj takim bez obaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wwicek24 napisał:

Jaki i po ilu km wymienia się olej w automatycznej skrzyni biegów CVT Subaru XV Crosstrek

Zależy jak użytkujesz auto. Holujesz coś? Ogólne zalecenia to co około 60kkm wymiana. U mnie jest wlany Eneos CVT Fluid. Teraz widzę są wersje Sustina i Eco... nie mam pojęcia jak się mają do tego co mi wlano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wwicek24 napisał:

Jaki i po ilu km wymienia się olej w automatycznej skrzyni biegów CVT Subaru XV Crosstrek

Kolego Wwicek24, dobry jesteś w zadawaniu szybkich pytań. Byłoby fajnie, gdybyś choć jednym kliknięciem zareagował na odpowiedź. Na tym przyjaznym forum to taki sympatyczny i nie kosztujący wiele zwyczaj. Pozdrawiam! 

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, FanSub napisał:

Kolego Wwicek24, dobry jesteś w zadawaniu szybkich pytań. Byłoby fajnie, gdybyś choć jednym kliknięciem zareagował na odpowiedź. Na tym przyjaznym forum to taki sympatyczny i nie kosztujący wiele zwyczaj. Pozdrawiam! 

Nieczęsto tam zaglądam jednak jest taki wątek "Witamy się". Oczywiście można go olać jak i wszystko pozostałe na TF aż do reakcji admina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Nieczęsto tam zaglądam jednak jest taki wątek "Witamy się". Oczywiście można go olać jak i wszystko pozostałe na TF aż do reakcji admina.

Kolego już tam się przywitałem. Przeszedłem do następnego etapu czyli zadawania pytań i dzielenia się spostrzeżeniami z użytkowania Subaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wwicek24 napisał:

Kolego już tam się przywitałem. Przeszedłem do następnego etapu czyli zadawania pytań i dzielenia się spostrzeżeniami z użytkowania Subaru. 

@wwicek24 przepraszam. Jak pisałem nieczęsto tam zaglądam a powinienem to zrobić przed wpisem.

 

SIP udostępnia tabelkę z czynnościami serwisowymi zależnymi od przebiegu, że o zalecanych olejach nie wspomnę. Miałem ale mi się gdzieś straciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, wwicek24 napisał:

Panowie jaki lejecie olej do Subaru XV Crosstrek 2.0- L L4 DOHC 16V z 2015 r. Hybryda. 5w30 czy 0w20? Muszę szybko wymienić a nie wiem jaki

Miałem ten "wynalazek" jak to jeszcze nie było "modne" tj w 2017roku. Wtedy serwis subaru nie bardzo był pomocny bo samochód ze stanów jeszcze w wersji niedostępnej na Europe. 

Myślę, że teraz jak już są e-boxery (ta sama konstrukcja) to można poprosić o ten sam zestaw który ląduje tam. 

 

Problemem w tym samochodzie jest filtr powietrza. Nie jest dostępny w Europie (nie pasował z żadnego innego) Ciekawe czy pasuje od nowych eBoxerów. Jeśli nie to ściągasz przez subaru i czekasz kilka miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...