Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Rok z Bagien napisał:

...

Dla ułatwienia dodam, że połowa zarąbiście wielkiego parkingu była w tym czasie absolutnie pusta.

...

Swoją drogą, nie wiecie, czy ktoś już przeprowadzał jakiekolwiek badanie (np. socjologiczne) na ten temat? Czyli co skłania ludzi (większość) do parkowania koło jedynego innego auta na pustym parkingu, zamiast choćby 100 metrów dalej?

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadziłem badań, tylko wieloletnie obserwacje i doszedłem do wniosku, że... to coś, to musi być to samo, co skłania ludzi do położenia swojego kocyka obok innego kocyka na pustej plaży, "zamiast choćby 100 metrów dalej.". ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, radix99 napisał:

Swoją drogą, nie wiecie, czy ktoś już przeprowadzał jakiekolwiek badanie (np. socjologiczne) na ten temat? Czyli co skłania ludzi (większość) do parkowania koło jedynego innego auta na pustym parkingu, zamiast choćby 100 metrów dalej?

 

 

12 godzin temu, RedSasza napisał:

Nie prowadziłem badań, tylko wieloletnie obserwacje i doszedłem do wniosku, że... to coś, to musi być to samo, co skłania ludzi do położenia swojego kocyka obok innego kocyka na pustej plaży, "zamiast choćby 100 metrów dalej.". ;)

Odpowiadam:

a) człowiek jest istota stadną i to właściwie powinno wystarczyć za odpowiedź;

b) jest prawdopodobne że różni ludzie mają takie same przyzwyczajenia, natręctwa, potrzeby, drogi;

c) być może akurat z tego a nie innego miejsca jest najbliżej komuś do czegoś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 20:57, Rok z Bagien napisał:

Zdam relację.

 

Długo myślałem.

Na razie suche fakty, swoje oceny zachowam dla siebie. Chyba, że nie zdzierżę....;)

 

Wizyta ok. 40 minut. Uzyskane informacje:

Jak założyliśmy tą część to po chwili spada z powrotem.

To jest część mechanizmu (nakładana na trzpień wychodzący z silniczka), która odpowiada za przełączanie: nawiew z zewnątrz/obieg zamknięty.

Wyślemy do producenta. Albo wymiana tej części (bo urwało się coś co stanowiło rodzaj "zawleczki", która uniemożliwia jej wypadanie) albo wymiana całości tj. silnik plus ta część. 

Odezwiemy się proszę czekać na telefon.

 

To był czwartek. Spokojnie czekałem, dzisiaj telefon z mojej (off kors) strony.

A tak. Do wymiany silniczek z tą częścią. Nie ma w Europie. Sprowadzamy z Japonii. Będzie za 2-3 tygodnie.

 

Czekam.

Zapłaciłem pełną kwotę jaką oczekiwał diler za w pełni (w 100%) pojazd. Jeżdżę czymś co ma (błahą na szczęście) usterkę i w 100% sprawny nie jest.

Przypominam. Ustarka po 210 km i tygodniu eksploatacji.

 

pzdr

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gdzie to myśmy pisali o nieanonsowanej zamianie 0W20 na 15W30, podczas pierwszego przeglądu po 15kkm? Bo idzie zima, zbliża mi się przegląd na 45 kkm i może zechciał bym być enfant terrible i poprosić o zalanie mi 0W20?

Nie no…dalej będziesz mógł tu, na TF pisać o ES i Szarym Mnichu, a my będziemy dalej to czytali
0w20 na zimę ma sens, szczególnie przy krótkich przelotach, pytanie co z latem ? Wymienisz czy do przeglądu będziesz czekał ? IMO Jednym i drugim olejem nie zarżniesz Mnicha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Snuff napisał:


Nie no…dalej będziesz mógł tu, na TF pisać o ES i Szarym Mnichu, a my będziemy dalej to czytali emoji1.png
0w20 na zimę ma sens, szczególnie przy krótkich przelotach, pytanie co z latem ? Wymienisz czy do przeglądu będziesz czekał ? IMO Jednym i drugim olejem nie zarżniesz Mnicha emoji41.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przymusu czytania ani o ES ani o Szarym Mnichu nie ma. Nie umiesz zrobić tak żebyś nie musiał tego czytać? Mogę podpowiedzieć jak to zrobić, nie narzucam się, powinieneś poradzić sobie z tym sam.

 

Jeśli zaś chodzi o lato... W 2019 roku od Krupy odebrałem Szarego Mnicha wiosną i jeździłem na 0W20 do przedwymiany na 3kkm, do której dojechałem późnym latem. Bardzo mało wtedy jeździłem ale latem. Szkód nie zauważyłem, przypuszczam, że inni kupujący znacznie więcej przejechali przez lato na 0w20 nie zauważając co mają zalane.

 

Wracając do lata, to tej jesieni, w zimę i na wiosnę spoko zrobię następne 15kkm więc za pół roku stanę przed dylematem czy ponownie zalać 15W30 czy pozostać przy zalecanym 0W20. Rekomendację 0W20 można odczytać już po podniesieniu pokrywy silnika.

 

No i to DIY zmniejszenie śladu węglowego... aż mnie dreszcz przeszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szürkebarát napisał:
Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

na 15W30, podczas pierwszego przeglądu po 15kkm?

czy ponownie zalać 15W30

:blink: A nie przypadkiem 5w30 bo wiesz to dość znaczna różnica jest... 15w30 to olej do traktorów ale każdy wlewa to co uważa za słuszne ;)

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie "katujesz mnicha" :mrgreen: 

śmiało zalewaj 0w20. Ja na takim oleju zjeździłem całe Bałkany auto nie wybuchło, nie zatarło się itp. 5w30 czy 0w40 lepiej chroni pod mocnym obciążeniem ( ma grubszy film olejowy który ciężej zerwać ) 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 21:13, Rok z Bagien napisał:

Obcierka mówisz, parkingowa mówisz....tak....gdyby nie to, że akurat sobie stałem na zewnątrz jak moja żoninio coś zamawiała do jedzonka...to miałbym przerysowaną "mała piętnastkę" dokładnie po 35 minutach od odebrania samochodu.

Serio, serio. :unsure:

 

Kobitka autobusem marki C-Max stanęła przy mnie na styk i prawymi tylnymi drzwiami zaczęła wyciągać dziecko z samochodu.....podszedłem...i pewnie miałem coś we wzroku, bo bez słowa z mej strony zaczęła się tłumaczyć, że tylko oparła drzwi o XV....nie było śladu, na szczęście.

 

Dla ułatwienia dodam, że połowa zarąbiście wielkiego parkingu była w tym czasie absolutnie pusta.

 

Tak więc, ten tego....to tylko kwestia czasu. :rolleyes:

Uważam, że za obijanie innego auta np. otwieranymi drzwiami ludzie powinni być karani. To nic innego jak zwykłe uszkodzenie cudzego mienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Przymusu czytania ani o ES ani o Szarym Mnichu nie ma. Nie umiesz zrobić tak żebyś nie musiał tego czytać? Mogę podpowiedzieć jak to zrobić, nie narzucam się, powinieneś poradzić sobie z tym sam.

 

...

Widzę, że szanowny kolega za bardzo do siebie bierze co poniektóre teksty, no nic następnym razem walnę więcej buziek -> :D 

 

Jak nie dam rady "zrobić tak żebyś nie musiał tego czytać" to zgłoszę się na priva po pomoc ;) <- tutaj jest buźka z oczkiem

  • Super! 1
  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał:

Widzę, że szanowny kolega za bardzo do siebie bierze co poniektóre teksty, no nic następnym razem walnę więcej buziek -> :D 

 

Jak nie dam rady "zrobić tak żebyś nie musiał tego czytać" to zgłoszę się na priva po pomoc ;) <- tutaj jest buźka z oczkiem

@Snuff zainspirowałeś mnie swoimi pomarańczowymi plejadami tak, że jeszcze nie wyczerpał się kredyt wdzięczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szürkebarát napisał:

@Snuff zainspirowałeś mnie swoimi pomarańczowymi plejadami tak, że jeszcze nie wyczerpał się kredyt wdzięczności.

 @Szürkebarát :thumbup:

 

a żeby nie było, że OT...to mój orange, prócz spotkania (od tyłu :biglol:) z passeratti, to jeździ od przeglądu do przeglądu bez uwag. Aaa... i olej mam 5w30, zalany na drugim przeglądzie (bo na pierwszym się panom z ASO zapomniało :th_dash:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Snuff napisał:

 @Szürkebarát :thumbup:

 

a żeby nie było, że OT...to mój orange, prócz spotkania (od tyłu :biglol:) z passeratti, to jeździ od przeglądu do przeglądu bez uwag. Aaa... i olej mam 5w30, zalany na drugim przeglądzie (bo na pierwszym się panom z ASO zapomniało :th_dash:).

Taaak. Przypomnę - kupiłem pokrowce na zagłówki z Plejadami w pomarańczy na czarnym tle, wyglądają w szaro- czarnym wnętrzu dobrze na prawdę ale jak mnie pojechano na TF :facepalm: ! Musiałem na chwilę zrobić się niemiły i jeszcze tak żeby nie mnie admin zbanował :biglol: .

 

Poddam się i zaleję 5W30. Poczytałem, nie ma sensu wracać do 0W20 nawet na zimę. Opony też mam wielosezonowe...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Poddam się i zaleję 5W30.

 

Alleluja!!!:biglol:

Wypij jeszcze za jesienne ekwinokcjum jednego głębszego.:wine-glass:

 

By nie było off topu, w piątek jadę na wymianę silniczka i "kierownicy" zmieniającej kierunek nawiewu.

3majta kciuki....:facepalm::biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Szürkebarát napisał:

Taaak. Przypomnę - kupiłem pokrowce na zagłówki z Plejadami w pomarańczy na czarnym tle, wyglądają w szaro- czarnym wnętrzu dobrze na prawdę ale jak mnie pojechano na TF :facepalm: ! Musiałem na chwilę zrobić się niemiły i jeszcze tak żeby nie mnie admin zbanował :biglol: .

 

Poddam się i zaleję 5W30. Poczytałem, nie ma sensu wracać do 0W20 nawet na zimę. Opony też mam wielosezonowe...

Czytałem ten wątek :coffee: z pokrowcami, prawie na noże poszło ;)

Co do opon wielosezonowych, to mam od początku CrossClimate SUV i... przez dwa sezony byłem mega zadowolony, lato czy zima (lekka) super. Jednak ostatniej zimy pojeździłem tam, gdzie tego śniegu było więcej i mój zachwyt opadł, nie czułem się pewnie. Zobaczę jak będzie tej zimy, i albo wrócę na opony lato/zima, albo poszukam innych lepszych (?) wielosezonówek.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rok z Bagien napisał:

 

Alleluja!!!:biglol:

Wypij jeszcze za jesienne  .ekwinokcjum jednego głębszego.:wine-glass:

 

By nie było off topu, w piątek jadę na wymianę silniczka i "kierownicy" zmieniającej kierunek nawiewu.

3majta kciuki....:facepalm::biglol:

Tak, to będzie zaraz. Chwilowo zajęty byłem pełnią Księżyca. 

 

Zaraz, wiadomo co to? To taki :icon_205: wieeeelki zarazek :biglol: .

 

Komplet okazjonalnych czarów (pełnia, zrównanie dnia z nocą) dopełnię w weekend, zamówione cygara czekają na odbiór. Może i jakąś single malt sobie nabędę tylko nie bardzo mam z kim wypić.

 

Na prawdę, współczuję @Rok z Bagien , idiotycznej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...