Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Karas napisał:

to nie jest wina kraju. Za taki stan rzeczy odpowiada importer.

 

Oczywiście, że miałem na myśli importera w danym kraju. 

 

3 godziny temu, aflinta napisał:

Po co ta ironia? Rozumiem źródło Twojej frustracji po ostatnich przejściach, ale nie oznacza to automatycznie, że ja też muszę mieć negatywne podejście. 

 

Jasne, że nie musisz, ale z drugiej strony beka, że tego typu sytuacje wymagają "radosnego pisania na forum". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bmbm napisał:

Jasne, że nie musisz, ale z drugiej strony beka, że tego typu sytuacje wymagają "radosnego pisania na forum". 

Od wielu lat czytam forum i zwyczajnie bałem się już nowe auto kupić.... potem strach przy każdym wyjeździe na serwis. Teraz przerażenie, gdzie człowiek podjechał przegląd zrobić a tu wołają do auta... Myślę, spadło z podnośnika, może ktoś w nie wjechał. Ale nie, wisi, całe. Pokazują do wymiany tuleje to już mi tylko cyferki latają ile tygodni będę bez auta... a tu są na miejscu. To musiałem dać upust swoim emocjom :) - tłumienie tego jest bardzo niezdrowe :mrgreen:

 

  • Haha 2
  • Smutny 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, aflinta napisał:

Też nie przypuszczałem, że przed 100kkm będę coś musiał w zawieszeniu robić, ale w serwisie nie wyglądali na zdziwionych. 

W moim przypadku wymiana po ca 75 tysiącach. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie (może głupie) Dzisiaj sprawdzałem poziom oleju w silniku bo zauważyłem dziwne zapocenie po lewej stronie patrząc od przodu auta. Przestraszyłem się że to uszczelka pod głowicą przepuściła ale raczej nie, nie wydaje mi się. Poziom oleju sporo za wysoki, chyba panowie z serwisu pomylili silniki bo przeleli o prawie litr. Upuściłem do stanu odpowiedniego ale moje pytanie jest co do tej małej zielonej rórki która wystaje jakby z głowicy ? czy - sam już nie wiem. Liczę na Waszą pomoc co to może być i do czego służy ??

Zrzut ekranu 1  2021-08-3 o 20.06.58.png

Zrzut ekranu 3  2021-08-3 o 20.07.48.png

Zrzut ekranu 2  2021-08-3 o 20.10.21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Dzisiaj rano, w liście kontrolnej po przekręceniu kluczyka, pojawił mi się komunikat "sprawdź opony". Sprawdziłem ciśnienie w oponach było ok we wszystkich czterech. O co chodzi Subarakowi?

Oj, sporo się U Ciebie dzieje. Chyba warto udać się do serwisu, niech podepną komputer i sprawdzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FanSub napisał:

Oj, sporo się U Ciebie dzieje. Chyba warto udać się do serwisu, niech podepną komputer i sprawdzą. 

Zdecydowanie za dużo. Właśnie zastanawiam się czy ja czegoś nie ustawiłem o oponach. Nie pamiętam jakie są opcje po za możliwością przypominania 4 dat i zapisaniu daty urodzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za dużo. Właśnie zastanawiam się czy ja czegoś nie ustawiłem o oponach. Nie pamiętam jakie są opcje po za możliwością przypominania 4 dat i zapisaniu daty urodzin. 

tak, można ustawić datę kontroli opon na wyświetlaczu przy podszybiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Szürkebarát napisał:

Dzisiaj rano, w liście kontrolnej po przekręceniu kluczyka, pojawił mi się komunikat "sprawdź opony". Sprawdziłem ciśnienie w oponach było ok we wszystkich czterech. O co chodzi Subarakowi?

Twój Szary Mnich już nie chciał Cię nudzić tymi ciągłymi alarmami ES, i dzisiaj walnął komunikat o oponach, taki wesołek ten Twój Szary Mnich :biglol:

 

Tak jak @daro pisał, można ustawić datę np. wymiany opon.

Edytowane przez Snuff
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.08.2021 o 22:21, TMM napisał:

Cześć, mam pytanie (może głupie) Dzisiaj sprawdzałem poziom oleju w silniku bo zauważyłem dziwne zapocenie po lewej stronie patrząc od przodu auta. Przestraszyłem się że to uszczelka pod głowicą przepuściła ale raczej nie, nie wydaje mi się. Poziom oleju sporo za wysoki, chyba panowie z serwisu pomylili silniki bo przeleli o prawie litr. Upuściłem do stanu odpowiedniego ale moje pytanie jest co do tej małej zielonej rórki która wystaje jakby z głowicy ? czy - sam już nie wiem. Liczę na Waszą pomoc co to może być i do czego służy ??

Zrzut ekranu 1  2021-08-3 o 20.06.58.png

Zrzut ekranu 3  2021-08-3 o 20.07.48.png

Zrzut ekranu 2  2021-08-3 o 20.10.21.png

To zielone to część uszczelki kolektora dolotowego, to zapocenie to początek wycieku oleju , o dziwo też miałem przelany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 13:52, Snuff napisał:

Twój Szary Mnich już nie chciał Cię nudzić tymi ciągłymi alarmami ES, i dzisiaj walnął komunikat o oponach, taki wesołek ten Twój Szary Mnich :biglol:

 

Tak jak @daro pisał, można ustawić datę np. wymiany opon.

Właśnie zaczął mi wyświetlać przypomnienie o przeglądzie, 5000 km wcześniej :) . Filut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta...problem w tym, że jak na mój gust (choć mogę się mylić), zmiana kierunku nawiewu nadmuchu (bez klimy) działa prawidłowo.

Po przesłaniu MMSa do serwisu też obstawiają na "kierownicę" nawiewu. Pytania:

1. jak mogła sama spaść?

2. czy jeśli spadła to czegoś nie brakuje wewnątrz?

3. czy nie jest tak, jak dworował sobie :rolleyes: kolega @RedSasza i najnormalniej została zbędna, niezamontowana część w obudowie kokpitu?

 

Żadna z ewentualnych odpowiedzi nie wystawia marce dobrego świadectwa. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rok z Bagien napisał:

Pokonawszy zupełnie bezproblemowo (sic!!!) 210 km, moim oczom, pod nogami pasażera ukazał się taki widok.

Mych oczu on nie ucieszył.....;)

 

470743620_znalezisko1.thumb.jpg.79b1a11b56e2d27a2e2152445c78e86f.jpg40572854_znalezisko2.thumb.jpg.13347c36ab7100f6a522ce8ed4e96603.jpg

 

 

 

A to tak ładnie, gapić się na bebechy? Czy z tej czy z innej perspektywy - żenada.

 

ASO oczywiście a) nie rozumie; b) nie widzi problemu; c) przystępuje do długotrwałej procedury naprawy gwarancyjnej bez zapewnienia ze będzie to naprawa gwarancyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, aflinta napisał:

@Rok z Bagien pięknie Ci się system sterowania nawiewami uzewnętrznił.... Ale, że te części tak łatwo mogą się na dywanik dostać? Wydawało mi się, że tam jakaś obudowa jeszcze jest.

Może to coś jak wypluwka u ptaków? Ptaki mają jeszcze kałomocz... Fuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szürkebarát napisał:

ASO oczywiście a) nie rozumie; b) nie widzi problemu; c) przystępuje do długotrwałej procedury naprawy gwarancyjnej bez zapewnienia ze będzie to naprawa gwarancyjna?

 

Spakojna, spakojna ....jak mawiali onegdaj nasi druzja.....:rolleyes:

Jutro mam wizytę "na żywo", są zaskoczeni ale ponoć skorzy do pomocy.

Zdam relację.

 

Na razie się nie nakręcam, a ze zdenerwowania znowu umyłem "mała piętnastkę".:facepalm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rok z Bagien napisał:

 

Spakojna, spakojna ....jak mawiali onegdaj nasi druzja.....:rolleyes:

Jutro mam wizytę "na żywo", są zaskoczeni ale ponoć skorzy do pomocy.

Zdam relację.

 

Na razie się nie nakręcam, a ze zdenerwowania znowu umyłem "mała piętnastkę".:facepalm:

 

 

Czyli jednak stresa masz. Nie wiem czy czytałeś mój wpis o umyciu? Wczoraj umyłem i po kolejnym wkurwie po zobaczeniu kolejnych "szkód parkingowych", dzisiaj mam samochód podobnie brudny bo rano padał brudny deszcz.

Anoder friends mawiają obecnie do nas jakoś tak "izi, tejk et izi". Nie nakręcaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcierka mówisz, parkingowa mówisz....tak....gdyby nie to, że akurat sobie stałem na zewnątrz jak moja żoninio coś zamawiała do jedzonka...to miałbym przerysowaną "mała piętnastkę" dokładnie po 35 minutach od odebrania samochodu.

Serio, serio. :unsure:

 

Kobitka autobusem marki C-Max stanęła przy mnie na styk i prawymi tylnymi drzwiami zaczęła wyciągać dziecko z samochodu.....podszedłem...i pewnie miałem coś we wzroku, bo bez słowa z mej strony zaczęła się tłumaczyć, że tylko oparła drzwi o XV....nie było śladu, na szczęście.

 

Dla ułatwienia dodam, że połowa zarąbiście wielkiego parkingu była w tym czasie absolutnie pusta.

 

Tak więc, ten tego....to tylko kwestia czasu. :rolleyes:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rok z Bagien napisał:

Obcierka mówisz, parkingowa mówisz....tak....gdyby nie to, że akurat sobie stałem na zewnątrz jak moja żoninio coś zamawiała do jedzonka...to miałbym przerysowaną "mała piętnastkę" dokładnie po 35 minutach od odebrania samochodu.

Serio, serio. :unsure:

 

Kobitka autobusem marki C-Max stanęła przy mnie na styk i prawymi tylnymi drzwiami zaczęła wyciągać dziecko z samochodu.....podszedłem...i pewnie miałem coś we wzroku, bo bez słowa z mej strony zaczęła się tłumaczyć, że tylko oparła drzwi o XV....nie było śladu, na szczęście.

 

Dla ułatwienia dodam, że połowa zarąbiście wielkiego parkingu była w tym czasie absolutnie pusta.

 

Tak więc, ten tego....to tylko kwestia czasu. :rolleyes:

Niestety tak. W im bardziej używanych miejscach parkingowych stawiasz Subaraka i długo w dzień tym większe p-stwo że pojawi się na nim kolejna blizna. Najbardziej w kur w ia mnie ślad po rysujących mi boki drzwiach przy moszczeniu się na siedzeniu, gdy krawędź drzwi przesuwa się w górę i w dół. Ja bardzo szybko nauczyłem się tak wsiadać żeby nie rysować tak karoserii innym samochodom.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...