Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.06.2021 o 19:47, bmbm napisał:

Wymieniał ktoś przednią szybę w XV II ? Jaki z ciekawości może to być mniej więcej koszt?

Koszty wymiany około 5500 brutto. Kiedy zamawiałem w marcu to było jeszcze ponad 10 szyb w magazynie w PL od ręki. Wymiana w Mikołowie ekspresowa.20210627_183810_01.thumb.jpg.643e3c98b4fff9c485f985638f77175a.jpg

  • Smutny 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KamilXV napisał:

EyeSight działa tak samo jak przed wymianą, aczkolwiek nie pytałem czy przeprowadzali kalibrację.

Podejrzewam, że ta "usługa serwisowa" to robocizna za samą wymianę szyby. Kalibracja brzmi poważnie, na pewno by była wyszczególniona na fakturze ;)

...panie, wymiana szyby tylko w serwisie, wie pan, trza kalibrację zrobić ! ...:coffee:

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Snuff napisał:

Podejrzewam, że ta "usługa serwisowa" to robocizna za samą wymianę szyby. Kalibracja brzmi poważnie, na pewno by była wyszczególniona na fakturze ;)

 

Może wystarczy podpiąć auto do kompa i uruchomić jakiś test diagnostyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamoke mogę polecić. Zdecydowanie o wiele grubsze medium filtracyjne niż oem czy zamiennik. Najpierw bałem się że będzie stawiał giga opory ale wieje normalnie. 65 pln to wręcz jak za darmo  a komfort podróżowania lepszy B)

 

 

IMG-3040.JPG

IMG-3041.JPG

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Karas napisał:

Kamoke mogę polecić. Zdecydowanie o wiele grubsze medium filtracyjne niż oem czy zamiennik. Najpierw bałem się że będzie stawiał giga opory ale wieje normalnie. 65 pln to wręcz jak za darmo  a komfort podróżowania lepszy B)

 

 

IMG-3040.JPG

IMG-3041.JPG

 

Link pliz albo dokładną nazwę :) Dzięki z góry.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze nie ma filtrów after marketowych do XV II czy nowego forka ale to tylko kwestia czasu. Zaraz się pojawią. Przez  lata kupowałem oem którego medium filtracyjne jest jak delikatny przezroczysty papierek... Jakoś tam filtrował ale skoro można mieć coś co filtruje lepiej a przy okazji jest tańsze to chyba nawet nie ma się nad czym zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze nie ma filtrów after marketowych do XV II czy nowego forka ale to tylko kwestia czasu. Zaraz się pojawią. Przez  lata kupowałem oem którego medium filtracyjne jest jak delikatny przezroczysty papierek... Jakoś tam filtrował ale skoro można mieć coś co filtruje lepiej a przy okazji jest tańsze to chyba nawet nie ma się nad czym zastanawiać. 

Zaraz minie 4 lata od produkcji. Chyba ja już się nie doczekam tylko następny właściciel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 23.06.2021 o 21:24, bmbm napisał:

@Dyrekcja - paranoja. I nie, sytuacja covidowa nie jest absolutnie tłumaczeniem. Brak TAK PODSTAWOWYCH części jak przednia szyba, w Polsce, jest żenująca.

Obawiam się, że jest Pan w błędzie. Sytuacja  w transporcie towarów z dalekiego wschodu (generalnie) uległa znacznemu pogorszeniu. Szczególnie szybki transport (lotniczy) stał się znacznie trudniejszy, gdyż ilość samolotów w rejsach dalekobieżnych  dramatycznie się zmniejszyła. Problematyczny stał się też transport morski, co jest wynikiem wzmożonego handlu na tej trasie przy niewystarczającej ilości kontenerów.

W normalnych warunkach naturalnie mamy wystarczającą ilość szyb w magazynie. Niestety wspomniane problemy doprowadziły do trudności w praktycznie wszystkich europejskich krajach (dotyczy to szczególnie towarów gabarytowych - tu występują szczególnie duże utrudnienia z transportem lotniczym). Niemniej dzięki dobrym kontaktom kolegom z magazynu centralnego udało się "zdobyć" dla Pana szybę z tzw. "żelaznej rezerwy" jednego z zaprzyjaźnionych krajów. - w piątek ma dotrzeć do Polski, czyli w przyszłym tygodniu będzie u dealera.

 

Przykro mi z powodu kłopotów, z którymi się Pan spotkał - jeżeli uszkodzenie jest w polu widzenia kierowcy, lub nastąpiło pękniecie szyby (nie odprysk), to istotnie eksploatacja samochodu może grozić zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

 

Pozdrowienia   

Edytowane przez Dyrekcja
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zakup za chwile obecną auta nie wyprodukowanego w EU wiąże się z ryzykiem uziemienia auta na tygodnie/miesiące w przypadku tak pospolitej awarii jak pęknięcie szyby... Jakaś masakra ale dobrze wiedziec

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dyrekcja napisał:

jednego z zaprzyjaźnionych krajów

bardzo jestem ciekaw gdzie tych przyjaciół mamy :biglol:

 

1 godzinę temu, Karas napisał:

czyli zakup za chwile obecną auta nie wyprodukowanego w EU wiąże się z ryzykiem uziemienia auta na tygodnie/miesiące w przypadku tak pospolitej awarii jak pęknięcie szyby... Jakaś masakra ale dobrze wiedziec

To Co napisała @Dyrekcja to niestety prawda.

Po przebudzeniu z pandemii rynek wyssał wszystkie zapasy, produkcja nie nadąża, transport się zatkał, i tak jest w wielu dziedzinach. 

Brakuje nie tylko słynnych chipów ale i podstawowych materiałów takich jak "zwykła" blacha.  

Spróbuj teraz kupić nowe auto wg własnej konfiguracji - zrobiłem rundkę po markach aut, które mnie interesują i większość z nich nie gwarantuje odbioru w tym roku. 

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Brakuje nie tylko słynnych chipów ale i podstawowych materiałów jak blacha

 

 

brakuje kontenerow

depoty w rotterdamie sa puste bo przez kovida zamienili round-trip na one-way

sami mamy 18tys pustych puszek w us a wozenie powietrza to sam wiesz   ;)

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
3 godziny temu, Karas napisał:

czyli zakup za chwile obecną auta nie wyprodukowanego w EU wiąże się z ryzykiem uziemienia auta na tygodnie/miesiące w przypadku tak pospolitej awarii jak pęknięcie szyby...

Problemy z dostawami różnych części zamiennych występują niejako „od zawsze” z najróżniejszych przyczyn u praktycznie wszystkich producentów. Tutaj istotnie z opisanej powyżej przyczyny mamy opóźnienie dość nieoczekiwane, ale to jest sytuacja przejściowa.

Uwzględniając :

2 godziny temu, Blixten napisał:

Spróbuj teraz kupić nowe auto wg własnej konfiguracji - zrobiłem rundkę po markach aut, które mnie interesują i większość z nich nie gwarantuje odbioru w tym roku. 

czyli czas oczekiwania na nowy samochód obawy nie są uzasadnione. - szyby będą w magazynie szybciej, niż nowe samochody :hi:

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem potwierdza się  stara dobra zasada , jeżeli coś jest dobre i się  nie psuje to nie wymieniam , bo zawsze może być gorzej albo czegoś brakować  w nowym . Tak jest z moim XV -zostaje ze  mną  na kolejny rok :)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Dzisiaj nie mogłem otworzyć drzwi z kluczyka, musiałem kilka razy naciskać, po tem nie mogłem zamknąć za pierwszym naciśnięciem. Objaw wyczerpanej baterii kluczyka, czy coś innego? Baterię da się wymienić samemu czy potrzebne jest ASO?

 

Da się samemu, wymieniałem. Aczkolwiek powinieneś mieć wcześniej info w aucie, że bateria jest słaba w kluczyku - przy uruchamianiu auta. Masz w instrukcji wszystko ładnie napisane. Po wymianie wszystko działa jak trzeba.

 

Na szybę dalej czekam : )))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bmbm napisał:

 

Da się samemu, wymieniałem. Aczkolwiek powinieneś mieć wcześniej info w aucie, że bateria jest słaba w kluczyku - przy uruchamianiu auta. Masz w instrukcji wszystko ładnie napisane. Po wymianie wszystko działa jak trzeba.

 

Na szybę dalej czekam : )))))))))))

Mogłem rano przegapić ten komunikat, jeśli był. Po tem otwierałem żeby wrzucić coś do bagażnika więc nie wkładałem do stacyjki.

 

Taką wyczekaną szybę to będziesz po tem bardzo lubił? Raczej ;) :biglol: . Który to już tydzień, miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...