Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem ciekaw. Mam totalnie wypiaskowaną po jeździe autostradami. Chciałem wypolerować Ale usługa fikcja. Nikt nie chce polerować uszkodzeń po kamyczkach, tylko małe rysy. Wymiana na zamiennik odpada, a ubezpieczenie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bmbm napisał:
21 minut temu, Blixten napisał:

Masz szybę do wymiany ? Co się stało ??

 

Pytam po prostu :D

 

2 minuty temu, @daro napisał:

Też jestem ciekaw. Mam totalnie wypiaskowaną po jeździe autostradami. Chciałem wypolerować Ale usługa fikcja. Nikt nie chce polerować uszkodzeń po kamyczkach, tylko małe rysy. Wymiana na zamiennik odpada, a ubezpieczenie jest emoji6.png

Pieszczochy ;) . @Daro Jeździłeś autostradami w regionie pustynnym cycuś? Ja mam jeden strzał od kamienia na przedniej szybie, który czasem mi się zaświeci i... jadę. No tak, tym wyznaniem obniżyłem wartość Szarego Mnicha.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieszczochy  . @Daro Jeździłeś autostradami w regionie pustynnym cycuś? Ja mam jeden strzał od kamienia na przedniej szybie, który czasem mi się zaświeci i... jadę. No tak, tym wyznaniem obniżyłem wartość Szarego Mnicha.

Trochę też po szutrach ;) Auto co 4 mce miało 15kkm trochę zjeździło. Pod słońce niestety dyskomfort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw dlaczego zamiennik odpada? Może okazać się trwalszy niż oem

Jak widać obecne szyby są miękkie jak pleksi ale jakoś w tym przypadku wolałbym oryginał z uwagi na anteny oraz kamery. Kto wie może ta kosmiczna technologia Eye… źle znosi inny ogień szkła

No i pytanie czy są zamienniki do MY18 bo z tym raczej krucho jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie jest wcale tak źle, w jednym z poprzednich Subaru miałem szyby nawet nie tyle z pleksi, co wręcz z plasteliny. Teraz nie narzekam

Nie to abym narzekał na Subaru. Rodzaj eksploatacji zrobił swoje, a stwierdzenie to ogólnie. W innych markach podobnie narzekają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, @daro napisał:

Nie to abym narzekał na Subaru. Rodzaj eksploatacji zrobił swoje, a stwierdzenie to ogólnie. W innych markach podobnie narzekają.

 

Taka ludzka natura, że się narzeka, "panie kiedyś to auta robili" ;)

A takim XV jeździ mi się o niebo lepiej niż np. Foresterem MY07 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm. 

Nie chciałem zapeszać, ale znowu jestem wkur****. Wyłapałem kamień w przednią szybę, jest do wymiany. 

 

Sprawa zgłoszona do ubezpieczalni, zgoda na wymianę, robimy z AC. 

 

Czas oczekiwania na nową szybę minimum 2 tygodnie. Kilka dni już mija. 

 

Z auta nie mogę korzystać, bo jak coś zabierają dowód rejestracyjny + mandat.

 

Szyba będzie - kiedyś. W Europie nie ma, w sumie nigdzie nie ma, nikt nic nie wie, Pan z SIP miał dzwonić, ale nie oddzwania, bo po co.

 

Auta zastępczego też nie ma, bo to taka niszowa marka, że o ja pi***.

 

Cała przyjemność użytkowania auta idzie się przejść, bo NIE MA SZYBY PRZEDNIEJ - POWTARZAM - SZYBA PRZEDNIA. Już kij ile to kosztuje, że trzeba kalibrować EyeSight i inne. 

 

DO SUBARU NIE MA CZĘŚCI - KOMPRESOR KLIMATYZACJI - PONAD 4 TYGODNIE - TAK PODSTAWOWA CZĘŚĆ JAK SZYBA PRZEDNIA - NIE MA NA MAGAZYNIE - KIEDYŚ BĘDZIE.

 

Jestem wyleczony z Subaru. 

 

@Dyrekcja - paranoja. I nie, sytuacja covidowa nie jest absolutnie tłumaczeniem. Brak TAK PODSTAWOWYCH części jak przednia szyba, w Polsce, jest żenująca. 

  • Zmieszany 2
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Karas napisał:

przykre ale prawdziwe. Podejrzewam że w firmie zajmującej się wstawianiem szyb do aut temat ogarnęli by szybciej - może nie miałbyś oem Subaru tylko jakiegos nordglassa itp ale to chyba nawet lepiej 


dzwonilem. Nie maj szyb do XV II. No i po wymianie trzeba robić kalibrację Eyesight. Tylko ASO to robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu rozmawiałem z właścicielem Outbacka'18. Również miał trafioną przednią szybę i również czekał na nią ponad 2tyg bo nie było jej na magazynach. OBK poprzedniej generacji jest na rynku od 2014 więc trochę tego jeździ i szyby powinny być. Nie było :( XV II to też już nie jest nowość. Niestety kiepsko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepsko. IMO coś działa nie tak jak powinno w firmie importera. Mają sieć sprzedaży w całej Polsce. Tak trudno sciagnąc 2-3 szyby czy zderzaki do każdego modelu ( w szczególności że oferta modelowa jest mikro ), żeby leżały sobie grzecznie w magazynie czy u któregoś z dealerów i czekały? Ja też parę lat temu czekałem ponad 3 tygodnie na tłumik do XV bo nie było w żadnym magazynie w EU a ślizg zderzaka ogarnąłem w esubaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

za niszowe jest to auto.  Jak kupować Subaru to tylko forestera bo przynajmniej części do tego są wszędzie. No nic pozostaje Ci cierpliwie czekać

 

z częściami  do forestera też jest różnie w moim poprzednim xt miałem do wymiany sprężarkę klimatyzacji i też czekałem około 3 tygodni. i to było lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...