Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, GREGG napisał:

 

Uważasz, że w turbo kosiarce zrobisz spokojnie 400kkm zasuwając po autostradach z maks prędkościami? Ambitny plan ;)

 

Tutaj dużo zależy od skrzyni - jeśli przy takich prędkościach będzie ~3000 rpm to czemu nie? To nie jest jakieś wielkie obciążenie dla silnika.

W XV też przy 150 na liczniku jest 3000-3500 rpm, czyli w zasadzie optymalne obroty.

 

Mój 1.2 TSI przejechał 150 kkm bez najmniejszego problemu (a sporo jeździłem autostradami, swego czasu miałem 70km autostradą do pracy), po tym przebiegu dalej pracując równiej i ciszej od FB20 ;)

 

Większego problemu bym się doszukiwał w dynamicznym przyspieszaniu z kręceniem do odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jfidelk napisał:

Większego problemu bym się doszukiwał w dynamicznym przyspieszaniu z kręceniem do odcinki.

 

No właśnie, a mówimy tu o przypadku dynamicznej jazdy, jak napisał @Pumcia było częste kręcenie do odcinki itp. Taki 1,6 przy 150 km/k będzie miał pewnie obroty w granicach 4k (bo musi mieć więcej niż 2,0), to jeszcze nie problem, ale każde przyspieszenie, wyprzedzenie, jazda pod górkę będzie oznaczała kręcenie do oporu, żeby wykonać manewr w miarę sprawnie. Chyba że ktoś lubi poooowooooli wyprzedzać ;)

 

19 minut temu, jfidelk napisał:

Mój 1.2 TSI przejechał 150 kkm bez najmniejszego problemu

To jeszcze brakuje 250 kkm do tych 400kkm co niby repy bez problemu robią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiemy jak się zbiera 1.6 i jaka jest charakterystyka tych silników (mając moc pod czerwone pole) więc to tak to wygląda... redukcja i trzymanie 5500 - 6600rpm.. już dobrze ale wracając do setna sprawy to dalej szukam silnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GREGG napisał:

 

Uważasz, że w turbo kosiarce zrobisz spokojnie 400kkm zasuwając po autostradach z maks prędkościami? Ambitny plan ;)

Plan nie tyle ambitny co zrealizowany. Fabiaki przedstawicieli m. in firm z ktorymi wspolpracuje maja po 400 km na blatach . Czesto z przedstawicielami o ich bolidach rozmawiam -w sumie to oni zaczynaja konwersacje widzac moj wynalazek (XV)zaparkowany przed biurem. Imo silniki subaru to nic fenomenalnego . Uwazam ze konkurencja zwyczajnie robi lepsze. Kolega naprawi i bedzie smigal ale 200 k km na silniku wolnossacym to delikatnie mowiac smiech na sali. Imo Silnik jednorazowka... nie po to kupuje sie japonskie auto zeby pi 200 k km robic remont...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pumcia napisał:

to chyba w 2.0. z tego co pamiętam to prawie 3000 rpm jest przy 100km/h w 1.6, a 120km/h to silnik ma 3300rpm

 

Tak, to 2.0 i to CVT, które ma tendencję do utrzymywania możliwie najmniejszych obrotów przy równej jeździe. Przy 100 km/h widziałem już kiedyś 1500 rpm :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

Fabiaki przedstawicieli

Miałem 60 KM Fabię i jeździłem z butem w podłodze, po 50.000 km oddałem samochód, ale marne szanse by dociągnął do 200.000 km.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Guliwer napisał:

Miałem 60 KM Fabię i jeździłem z butem w podłodze, po 50.000 km oddałem samochód, ale marne szanse by dociągnął do 200.000 km.

 

Jakich 200.000, przecież wg Karasa takie fabie wciągają nosem 400.000 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pod koniec sierpnia wymieniłem lewy sworzeń wahacza przedniego i ustawiłem geometrię kół przednich . Przebieg 92.000 km 

Diagnostyk nie skojarzył marki (myślał że to jakaś amerykańska marka:biglol:) Czy ustawienie geometrii w Subaru wymaga jakichś szczególnych czynności ze względu na stały napęd? - przepraszam za trywialność pytania ale się na tym nie znam . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja b. rządku już jeżdżę xv , ale jakoś dziwnie lekko mi zamyka się klapa tylna, może mam tyle siły, może coś siłowniki dają miękkość , a może po moim kilkumiesięcznym Berlingo mam inne siły, tam klapa jest duuuuża PS. Zajebiste autko, Berlingo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niby wszystko ok i te siłowniki też jeszcze posłużą ale nie powinna pojawiać się rdza na elemencie który właściwie jest schowany pod tą że klapą co prawda woda ma prawo sie do nich dostać bo uszczelki są na drugiej lini dopiero ale chyba troche za wcześnie na rdzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie są 24 miesiące gwarancji na wszystko a 36 miesięcy to na lakier?

Tak czy inaczej jutro zadzwonię do serwisu i się dowiem.

P.S. Szkołę podstawową może kończyłem nie najlepszą ale studia za to jedne z trudniejszych więc dodawać do 10 raczej potrafię.

Update:

Doczytałem sobie w książce gwarancyjnej, że mam 3lata gwarancji tak jak @FanSub napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adamW202 napisał:

A to nie są 24 miesiące gwarancji na wszystko a 36 miesięcy to na lakier?

Tak czy inaczej jutro zadzwonię do serwisu i się dowiem.

P.S. Szkołę podstawową może kończyłem nie najlepszą ale studia za to jedne z trudniejszych więc dodawać do 10 raczej potrafię.

Update:

Doczytałem sobie w książce gwarancyjnej, że mam 3lata gwarancji tak jak @FanSub napisał.

to szybciutko do serwisu na naprawę gwarancyjną bo z tymi siłownikami jest coś na rzeczy.

12 godzin temu, lookita napisał:

Ja b. rządku już jeżdżę xv , ale jakoś dziwnie lekko mi zamyka się klapa tylna, może mam tyle siły, może coś siłowniki dają miękkość , a może po moim kilkumiesięcznym Berlingo mam inne siły, tam klapa jest duuuuża

jak wyżej , u mnie ledwo "dychają"  siłowniki klapy , klapa bardzo lekko się zamyka, siłowniki jak jest ciepło ledwo ją jeszcze podnoszą, jak jest zimno to już nie, powoli zaczynam rozglądać się za jakimis aftermarketem bo pewnie tej zimy trzeba bedzie wymienic.  ( auto leci 5 rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przegląd po 2 latach od zakupu, ok. 20100 km, Aso Koper 764 pln-przegląd, uszczelka do f ol. wymiana płynu ham z płynem , śc. diagnostyczna, dodatkowo 250 pln moich za oleum, fy pow. i f. oleju. Ze źródeł prywatnych , w Aso Łódź taki sam przegląd , na powyższych zasadach jest co przegląd tańszy ok 250 pln

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2018 o 22:40, Toimi napisał:

Przy 95k zaczął się hałas przechodzący w huk przy 70-80 km/h. Dowiem się co to jak odwiedzę mechanika.

U mnie to samo , przebieg około 94kkm. Zdiagnozuję u mechanika , ale podejrzewam, że to łożysko - hałas dochodzi z tyłu pojazdu . Wynika z tego że TTTM. XV u mnie od nowości (luty 2013 r). Kto wymieniał- na oryginał, czy są zamienniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...